Geostorm (Uzaydan gelen fırtına) filmi yorumu - Yorum Güncel

Geostorm (Uzaydan gelen fırtına) filmi yorumu

06.11.2019
Geostorm (Uzaydan gelen fırtına) filmi yorumu

Geostorm (Uzaydan gelen fırtına) filmi oyuncuları kimlerdir? Araması sıkça yapılıyor. Uzaydan Gelen Fırtına filmi konusu, Geostorm Filmi’nin konusu nedir? Geostorm filmi başrol oyuncuları, Geostorm filmi fragmanı, Geostorm filmi cast, Geostorm film izle, Geostorm filmi yorumu aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Geostorm (Uzaydan Gelen Fırtına) filminin konusu

Dünya’da küresel iklim artık zarar verici boyutlara ulaşmış ve insan oğlu buna teknolojisi ile çözüm bulma yoluna gitmiştir. Dünya’nın atmosferinde iklimleri kontrol eden The Dutch boy (Hollandalı çocuk) adı verilen bir sistem geliştirilmiştir. Bu karmaşık uydu sistemi ilk olarak Afganistan’da beklenmedik hatalar vererek insanları çölün ortasında dondurması sonrası şüpheli duruma düşmüştür. Ardından Japonya’da ortalığı birbirine katan uydu sisteminden tek anlayan kişi de onun yaratıcısı olan ama görevin itaatsizlik nedeniyle uzaklaştırılan Jake’dir. Ancak Jake durumu düzeltmek isterken bir sabotaj olduğunu fark edecek ve işler karışacaktır. Tabi bu sırada kontrolsüz kalan Dünya’da büyük iklim felaketleri yaşanacaktır.

Geostorm cast (Uzaydan Gelen Fırtına) filmi oyuncuları

Gerard Butler – Jake

Jim Sturgess – Max

Abbie Cornish – Sarah

Ed Harris -Dekkom

Andy Garcia – Amerikan Başkanı

Daniel Wu – Cheng Long

Talitha Bateman – Hannah

Zazie Beetz

Geostorm (Uzaydan Gelen Fırtına) filmi yorumu (Bize göre)

Gerard Butler’ın oynadığı filmleri çok da seçmediği söylenir ve bu yüzden eleştirilirdi. Bu eleştiriye Mısır Tanrıları filmini izlediğimde ilk kez katılmıştım. Ancak Geostorm filmini izledikten sonra kesinlikle bu eleştirinin haklı olduğuna karar verdim. Türkçe’ye ‘Uzaydan gelen fırtına’ veya ‘Manyetik Fırtına’ olarak çevrilen film, aslında konusu itibari ile iyi başlayan bir Hollywood filmi tadı verirken filmin gelişme bölümünde başlayan garip sahneler filmin sonuç bölümünde adeta zıvanada çıkıp tamamen 3. Sınıf düşük bütçeli Amerikan filmlerin dönüşüyor. Mantık, izan ve bilimden beslenerek başlayan film, bunlardan yoksun halde sona eriyor. Hatta filme başlarken İMDB puanının neden 5.3 olduğunu sorgulattıran iyi sahneler olmasına karşın filmin sonunda çok bile dedirttiğini de not düşmek isterim.

Geostorm (Uzaydan Gelen Fırtına) filmi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR