İlayda Alişan Kimdir? Masumiyet dizisi Ela

İlayda Alişan kimdir, hayatı, kariyeri, biyografisi, yaşı, boyu, kilosu, nereli, sevgilisi, Terapist dizisi özlem, kaç yaşında, instagram, oynadığı dizi ve filmler gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

23.04.2021
İlayda Alişan Kimdir? Masumiyet dizisi Ela

İlayda Alişan kimdir, hayatı, kariyeri, biyografisi, yaşı, boyu, kilosu, nereli, sevgilisi, Terapist dizisi özlem, Masumiyet dizisi Ela kim, kaç yaşında, instagram, oynadığı dizi ve filmler gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

İlayda Alişan 26 Şubat 1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulun ardından Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda tasarım bölümünde tamamladı.

Kariyeri

Babasının küçük yaşlarda onu bir ajansa kayıt ettirmesinden dolayı Nestle, Coca Cola, Eti, Ülker ve Akbank gibi markaların reklam filmlerinde oyunculuk yaptı. İlk olarak 2011 yılında başrollerinde Çetin Tekindor ve Bülent İnal gibi oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde yardımcı karakter olarak Merve rolünü canlandırdı. 2013’te TRT’de yayınlanan Gönül Hırsızı dizisinde Harika karakteriyle yer aldı. Bir yıl sonra Kanal D’nin Benim Adım Gültepe dizisinde Nurten rolünü oynadı. 2015 yılında Star Tv’de yer alan ve oyuncu kadrosunda Mert Fırat, Songül Öden ve Alican Yücesoy gibi isimlerin bulunduğu Serçe Sarayı dizisinde

Sinem karakterini canlandırdı. Daha sonra Seda Bakan ve Kadir Doğulu’nun başrollerinde yer aldığı Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül’ü oynadı. 2017 yılında Show Tv’nin Rüya dizisinde Cemre Karakterini canlandırdı. Yine Show Tv’nin bir başka dizisi olan Çukur’a Akşın Koçovalı karakteriyle katıldı. Netflix’in ilk Türk dizisi olan Hakan Muhafız’ın 3.ve 4. sezonlarında Aylin Erman rolünü oynadı. 2019 yılında TRT’de başlayan Şampiyon dizisinde Tolgahan Sayışman, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Erdal Özyağcılar gibi isimlerle beraber oynadı. 2020 yılında 46. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde Yıldızı Parlayanlar kategorisinin ödül sahibi oldu. İlayda Alişan son olarak ise Gain platformu üzerinden yayınlanan Terapist dizisinde Terapist Özlem karakteriyle başrol oyuncuları arasında yer alıyor.

İlayda Alişan Yaşı

25

Boyu

1.68

İlayda Alişan Kilosu

48

İlayda Alişan Nereli

İstanbul

Instagram hesabı

@ilaydalisan

Sevgilisi

-Bilinmiyor

İlayda Alişan Oynadığı dizi ve filmler

-Bir Çocuk Sevdim (dizi)

-Gönül Hırsızı (dizi)

-Benim Adım Gültepe (dizi)

-Serçe Sarayı (dizi)

-Bana Sevmeyi Anlat (dizi)

-Rüya (dizi)

-Çukur (dizi)

-Hakan Muhafız (dizi)

Şampiyon (dizi)

Terapist – Özlem

Masumiyet (Dizi) – Ela

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.