Suspiria Film (2018) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Suspiria film, filmi, konusu, oyuncuları, fragman, izle, trailer, yorum, yorumları, review, ne zaman yayınlanacak, 2020, sinemalar, film konusu, konu, ne demek, film izle, hikayesi, altyazılı izle, imdb, 2, ekşi, müziği, poster, grab, gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da bulabilirsiniz.

22.11.2020
97
Suspiria Film (2018) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Suspiria film, filmi, konusu, oyuncuları, fragman, izle, trailer, yorum, yorumları, review, ne zaman yayınlanacak, 2020, sinemalar, film konusu, konu, ne demek, film izle, hikayesi, altyazılı izle, imdb, 2, ekşi, müziği, poster, grab, gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da bulabilirsiniz.

Film Hakkında

1977 yılında çekilen filmin yeniden uyarlandığı ve başrollerinde Dakota Johnson, Chloë Grace Moretz ve Tilda Swinton’ın yer alıyor. Vizyona girdiği yıl büyük beğeni toplayan film 1977 yılının Berlin’inde geçiyor.

Dario Argento’nun kült klasiğinin hikâyesini yeniden ele alan modern Suspiria, namı tüm dünyaya yayılmış bir dans okuluna başlayan genç bir dansçının ve okulun etrafında gelişen tekinsiz olaylar silsilesini anlatıyor. Luca Guadagnino ve Dario Argento filmin yönetmen koltuğunda oturuyor. Filmin imdb puanı ise 6,8 oldu.

Suspiria Konusu

Amerikalı bir genç kadın olan Susie Bannion, dünyaca ünlü bir dans okulu Markos Tanz Company’e katılır. Tam Susie’nin geldiği sıralarda, okulun başka bir üyesi olan Jessica gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Okulun devrimci sanat yönetmeni olan Madame Blanc’ın rehberliğinde Susie olağanüstü bir ilerleme kaydederken, kendine Sara isimli bir arkadaş da edinir. Zaman içerisinde iki arkadaş bu prestijli okulun ve yöneticilerinin karanlık bir sırrı sakladıklarından şüphelenmeye başlar…

Suspiria Oyuncuları

Vizyona girdiği yılın en çok konuşulan ve izlenen korku filmi olmayı başarmış filmin başrollerinde Dakota Johnson, Chloë Grace Moretz ve Tilda Swinton gibi isimler yer alıyor. Filmde ayrıca Malgorzata Bela, Angela Winkler gibi isimler de yer alıyor.

Karakterler

Chloë Grace Moretz – Patricia
Tilda Swinton – Dr. Klemperer / Madame Blanc / Helena Markos
Doris Hick – Frau Sesame
Malgorzata Bela – Susie’s Mother / Death
Dakota Johnson – Susie
Angela Winkler – Miss Tanner
Vanda Capriolo – Alberta
Alek Wek – Miss Millius
Jessica Batut – Miss Mandel
Elena Fokina – Olga
Mia Goth – Sara
Clémentine Houdart – Miss Boutaher (as Clementine Houdart)
Ingrid Caven – Miss Vendegast
Sylvie Testud – Miss Griffith
Fabrizia Sacchi – Pavla

Fragmanı

Suspiria 2 Olacak Mı?

Birbirinden ünlü ve başarılı kadın oyuncunun rol aldığı filmin devam filmi çekilmesi düşünülüyordu. Ancak geçtiğimiz haftalarda filmin yapımcısı Suspira’nın ikinci ve devam filminin beklenen gişeyi karşılamayacağı gerekçesi ile gelemeyeceğini açıkladı.

Suspiria Yorumları

“başıma bir şey gelmeyecekse oldukça beğendiğim filmdir. (2018 yapımı olanı)” esoteric

“2018 versiyonunun film müzikleri thom yorke tarafından yapılmış. filmi bilmem ama albüm tüyleri diken diken edebiliyor.” embryonic

“2018 versiyonu gündeme gelince açığımı kapatmak adına oturup 1977 versiyonunu izlediğim ve çok beğendiğim korku filmi. dario argento’nun filmi çekildiği dönemin fazlasıyla ötesinde bir yapım. belki konu olarak sonrasında defalarca farklı örneklerini gördüğümüz bir konu ama işleniş, yaratılan atmosfer, müzik kullanımı son derece başarılı. luca guadagnino’nun suspiria’sını daha izlemedim ama 77 yapımı bence bu günün izleyicisini hala etkileyebilecek güçte bir yapım.” plagueis

“2018 versiyonu sinemaların çoğunda salonlarda yer bulamamış filmdir. ilk önce oturup dario argentino versiyonunu izlemek daha doğru olur diye düşünüyorum. 18 versiyonu malum ortamlara düştüyse link gönderebilen olursa çok şükela olur. çünkü sinemada izleyemeyeceğim. izledikten sonra burası silinip edit girilecektir.” ulmonun sulari

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.