Redd Grubu Solisti ve Grup Üyeleri Kimdir?

04.01.2020
Redd Grubu Solisti ve Grup Üyeleri Kimdir?

Redd grubu kimdir soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Redd grubu solisti, dağıldı mı? Albümleri, şarkıları, grup üyeleri, davası, ekşi, hakkında bilgi, biyografi, konser, solisti kim gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Redd Grubu Kimdir? Redd İsmi Hikayesi

Redd müzik grubu 1996 yılında Doğan Duru, Güneş Duru, Berke Hatipoğlu ve İlke Hatipoğlu gibi isimler tarafından kurulan rock grubudur.

1996 yılında kurulan grup Doğan Duru ve Güneş Duru’nun şimdiye kadar kullandıkları Invictus Band isimlerini değiştirmeye karar verdi. Ardından Doğan Duru gruba Berke Hatipoğlu’nu da davet etti. Daha sonra İlke Hatipoğlu’da gruba dahil oldu. Bir yıllık bir süre ile Invictus Band ismi ile çalan grup yoluna Ten ismi ile devam etti.

Ten ismi ile müzik çalışmalarına devam eden grubun ismi zamanla Red ismine dönüştü. Bu sıralarda İstanbul’da çeşitli mekanlarda İngilizce sözlü müzikler sergilediler. Grubun ilk beste çalışmaları Berke ve Doğan’ın yazdığı şarkılarını evde kaydetmesi ile başladı. 2002 yılında grup bu çalışmalarına hız vermek için canlı müziğe ara verdiler. 2003 yılında ilk kez stüdyo kayıtlarına başladılar.

Albüm denemelerinin başlaması ile gruba davul için Suat Ayyıldız, bas gitar için ise Ege Göktuna dahil oldu. Ardından grup kendi stüdyosunu kurma kararı aldı.

2004 yılında kendi stüdyosunu kuran Red 6 aylık sıkı bir çalışmanın ardından ilk stüdyo albümleri olan 50/50’yi yayınladılar. Bu albümdeki isimleri Günş Duru’nun önerisi ile ‘Redd’ halini aldı.

2. albümlerini Nisan 2006’da Kirli Suyunda Parıltılar ismi ile yayınlayan grup bu albümün çalışmaları sırasında bas gitarda Zafer Şanlı ismi gruba eşlik etti.

Redd Grubu Davası – Dağıldı Mı?

Eylül 2014 yılında Berke Hatipoğlu ve İlke Hatipoğlu’nun Redd’in resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Redd grubundan ayrıldıkları ve bu nedenle de grubun dağıldığını duyurdular. Bu açıklamanın ardından Redd grubunda kalan Güneş ve Doğan Duru yapılan açıklamayı yalanlayarak grubun dağılmadığını ve yoluna Doğan Duru, Güneş Duru, Berke Özgümüş olarak devam edeceklerini duyurdular. 

Grup Üyeleri

Doğan Duru – Vokal – Solist – Bas Gitar

Güneş Duru – Gitar Geri Vokal

Berke Özgümüş – Davul

Albümleri

2005- 50/50

2006- Kirli Suyunda Parıltılar

2008- Gecenin Fişi Yok

2008- Plastik Çiçekler ve Böcek

2009- 21

2010- Prensesin Uykusu

2012- Hayat Kaçık Bir Uykudur

2016- Mükemmel Boşluk

2019- Yersiz Göksüz Zamanlar

Maroon 5 Solisti Adam Levine Kimdir? Hayatı – Müzik Kariyeri

Tuğkan Kurt | Kimdir Hayatı – Müzik Kariyeri

Kalben Kimdir? Hayatı ve Müzik Kariyeri

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.