2008 Milli Takım Hikayesi 4.bölüm ne zaman yayınlanacak? Exxen

2008 Milli Takım Hikayesi 4.bölüm yayınlanacak, ne zaman çıkacak, yayın tarihi, 4.bölüm ne zaman, konusu, konuğu, Exxen programları gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

17.01.2021
2008 Milli Takım Hikayesi 4.bölüm ne zaman yayınlanacak? Exxen

2008 Milli Takım Hikayesi 4.bölüm yayınlanacak, ne zaman çıkacak, yayın tarihi, 4.bölüm ne zaman, konusu, konuğu, Exxen programları gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

2008 Milli Takım Hikayesi 4.bölüm hakkında

Exxen‘de 1 Ocak 2021‘de yayınlanmaya başlayan Exxen orijinal içeriği belgesel dizidir. Belgesel, Türkiye A Milli Futbol takımının euro 2008‘de gösterdiği olağanüstü performansını aktarıyor. Teknik ekibin ve oyuncuların gözünden yansıtan belgeselde o dönemde takımda yer alan çok önemli oyuncular da anılarını anlatıyor.

Belgesel dizide, Fatih Terim, Arda Turan, Emre Aşık, Hamit Altıntop, Nihat Kahveci, Rüştü Reçber, Servet Çetin, Şansal Büyüka, Tuncay Şanlı, Tümer Metin, Volkan Demirel, Semih Şentürk gibi isimler o günleri yeniden yaşatıyor.

Belgesel, sadece oyuncular ve teknik heyet üzerinden değil, aynı zamanda dönemin yerli ve yabancı basının Türkiye’nin maç periyodunu nasıl incelediği ve yansıttığına da odaklanıyor. Turnuvada oynana grup maçlarından başlayan belgesel dizi, o dönemin şartlarını da gözeterek başarının hikayesini aktarıyor.

2008 Milli Takım Hikayesi konusu

Belgesel dizi konusu, 2008 Avrupa Kupası’ndaki efsane geri dönüşlerle tüm dünyayı kendine hayran bırakan Türk Mlli Takımı’nın kahramanları, o günleri kendi ağızlarından anlatıyor.

1.Bölüm konusu

Turnuvaya Portekiz yenilgisiyle başlayan Millilerin rakibi ev sahibi İsviçre. Bir anlamda 2005 yılındaki olaylı baraj maçının bir rövanşı olan bu maçta Milliler karar verecek: “Ya tamam, ya devam”

  1. Bölüm konusu

Milli takımın gruptan çıkabilmesi için 50 yıldır yenemediği Çek Cumhuriyeti’ni alt etmesi gerekiyor. Milliler, maçın 75. dakikasına 2-0 mağlup giriyor. O sırada takımdaki kimsenin tüm zamanların en unutulmaz geri dönüşlerinden birine imza atacaklarından henüz haberi yok!

  1. Bölüm konusu

Tarih 20 Haziran 2008… Gözler Hırvatistan’la oynanan çeyrek final maçında. 119. dakikada yenen gol, herkese “Bu iş bitti” dedirtse de; futbolseverleri kimsenin tahmin edemeyeceği sürpriz bir son bekliyor.

2008 Milli Takım Hikayesi röportaj verenler

Belgesel dizide, Teknik direktör Fatih Terim ve ekibi yer alıyor. Oyunculardan ise Arda Turan, Emre Aşık, Hamit Altıntop, Nihat Kahveci, Rüştü Reçber, Servet Çetin, Şansal Büyüka, Tuncay Şanlı, Tümer Metin, Volkan Demirel, Semih Şentürk gibi isimler anılarını yaşadıklarını ve olayları anlatıyor.

2008 Milli Takım Hikayesi 4.bölüm exxen’de ne zaman yayınlanacak?

Futbol dalında önemli bir belgesel olan yapımın 4.bölümü 24 Ocak 2021 Pazar günü Exxen’de yayınlanacak.

Belgesel fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=aH62rZx5cMY
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle