85 Yazı (Eté 85) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorum

85 Yazı (Eté 85) filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, yorum, fragmanı, hangi ülke filmi, kaç yapımı, vizyon tarihi, izle gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

06.11.2020
85 Yazı (Eté 85) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorum

85 Yazı (Eté 85) filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, yorum, fragmanı, hangi ülke filmi, kaç yapımı, vizyon tarihi, izle gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

6 Kasım 2020′de Türkiye’de vizyona giren Fransa- Belçika ortak yapımı sinema filmidir. Orijinal adı Ete 85 olan film Summer of 85 olarak da biliniyor. Fransızca ve İngilizce olan filmin yönetmenliğini François Ozon üstlenirken, senaryosunu Aidan Chambers ve François Ozon kaleme aldı. 1 saat 40 dakika süresi bulunan yapım, dram türünde yer alıyor. Filmin kadrosunda Félix Lefebvre, Benjamin Voisin, Philippine Velge, Valeria Bruni Tedeschi, Melvil Poupaud ve Isabelle Nanty gibi isimler yer alıyor. Film vizyona girdiğinden bu yana geçen sürede 1400’ü aşkın kişi tarafından IMDb‘de oylandı ve 6,9‘luk puana sahip oldu.

85 Yazı (Eté 85) konusu

Filmin konusu, 85 Yazı, hayatını kurtaran kahramanıyla dost olan bir gencin hikayesini konu ediyor. 16 yaşında olan Alexis, büyümenin de beraberinde getirdiği sorunlarla baş etmeye çalışan bir gençtir. Ancak Normandiya sahilinde alabora meydana geldiğinde ölümle burun buruna gelir. Onun hayatını kurtarıp bambaşka bir hal almasını sağlayan ise 18 yaşındaki David olur. Alexis, David’in kahramanca davranarak hayatını kurtarmasıyla hayallerindeki arkadaş ile de tanışmış olur. Ancak Alexis için bu rüya bir yazdan daha uzun sürebilecek midir?

85 Yazı (Eté 85) oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin kadrosunda Félix Lefebvre, Benjamin Voisin, Philippine Velge, Valeria Bruni Tedeschi, Melvil Poupaud ve Isabelle Nanty gibi isimler yer alıyor.

Félix Lefebvre – Alexis Robin
Benjamin Voisin – David Gorman
Philippine Velge – Kate
Valeria Bruni Tedeschi – Mme Gorman
Melvil Poupaud – M. Lefèvre
Isabelle Nanty – Mme Robin
Laurent Fernandez – M. Robin
Aurore Broutin – L’éducatrice
Bruno Lochet – Bernard, l’employé de la morgue
Yoann Zimmer – Luc
Antoine Simoni – Chris
Patrick Zimmermann – Le juge
Samuel Brafman-Moutier – Le frère Gorman
Benjamin Allouche – Le Rabbin

Film yorumları

en son by the grace of god filmi ile berlin film festivali’nden büyük jüri ödülü ile dönen ünlü yönetmen françois ozon, bu kez bizi normandiya kıyılarındaki bir aşk hikayesine götürüyor.

  • cskn1903 / Ekşi Sözlük

kötü bir film değil, ancak iyi olduğunu da söyleyemeyeceğim. sanırım ortalama denebilir. ambiyans ve oyunculukları beğendim ama eksik kalan bir şeyler vardı, bir tamamlanamamışlık hissi gibi. bilemiyorum belki de bana öyle gelmiştir. ayrıca film müzikleri de güzeldi. konusuna gelecek olursak;

  • bkduk / Ekşi Sözlük

ozon hayranı olarak büyük heyecanla gidip hayal kırıklığıyla döndüğüm bir film. inanılmaz şaşkınım. her şey normal seyirde giderken birden bambaşka bir hikayeye büründü. dram izlerken kendimi absurd bir komedinin içinde buldum. fakat müzikler ve karakter uyumu müthişti, david ve alex’i çok sevdim.

  • totkymotky / Ekşi Sözlük

Fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle