Aamir Khan Filmleri | En İyi 15 Film - Yorum Güncel

Aamir Khan Filmleri | En İyi 15 Film

Aamir Khan filmleri, en iyi filmler, filmler, konusu, imdb puanı, movies, mutlaka izlenmesi gereken filmleri, en iyi Amir Khan filmleri, oynadığı filmler gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

Aamir Khan Filmleri | En İyi 15 Film

Her yaştan izleyicinin oturup izleyebileceği, anlamlı ve dokunaklı filmleri ile bilinen Aamir Khan filmleri listesi ile karşınızdayız. Kendine özgü filmleri ile dikkat çeken oyuncu ve yönetmen Aamir Khan Bollywood sinemasının da en bilinen isimlerinden biri. Hint sinemasında mutlaka izlemeniz gereken filmler seçkisi Aamir Khan en iyi filmleri listesini sizler için hazırladık. Hazırsanız başlayalım…

*Film listesi imdb puanına göre hazırlanmıştır.

En İyi Aamir Khan Filmleri

Dangal (2016)

8,4

Konusu: Dangal, Hintli Mahavir Singh Phogat’ın hikayesini anlatıyor. Mahavir Singh Phogat bir güreş hayranıdır. İki küçük kızına da güreş öğretmeye karar verir. İki kız, Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından başlayarak güreş eğitimi alarak büyürler. Büyüdüklerinde iki kız da güreşte iddialı isimler olmuştur. Geeta Phogat 2010 Commonwealth Oyunları’nda altın madalya kazanarak güreşte bu dalda ödül kazanan ilk kadın güreşçi olurken, kız kardeşi Babita da gümüş madalyayı alır. Genç kadın güreşçiler başarıya giden yol boyunca sosyal şekillendirmenin baskısıyla da mücadele etmek zorunda kalacaktır.

3 Idıots | 3 Aptal (2009)

8,4

Konusu:3 Aptal’da Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan’ın en önemli bir okulunda mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Raju ailesini fakirlikten kurtarma gibi bir ideale sahipken Farhan ailesinin isteği doğrultunda bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makinelere duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir. Bu üçlü ve profesörleri Viru arasında yaşananlar, dostluk kavramını beyaz perdeye yansıtırken eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştirir niteliktedir.

Like Stars on Earth | Yerdeki Yıldızlar (2007)

Imdb: 8,4

Konusu: Üniversitelerde bile eğitim amacıyla öğrencilere izletilen bu film son derece etkileyici bir hikayeye sahiptir. Çevresinde tembel gözüyle bakılan ve arkadaşları tarafından sevilmeyen bir çocuğa resim öğretmeni sahip çıkar. Çocuğun yeteneklerini ortaya çıkarmak ve çevresine adapte etmek için büyük bir çaba verecektir.

Lagaan: Once Upon a Time in India | Lagaan: Bir Zamanlar Hindistan (2007)

Imdb: 8,4

Konusu: Hindistan’ın Champaner kenti büyük bir kuraklık içerisine girmiştir. Köylüler bir araya gelerek, toprak sahiplerinden Lagaan adlı verilen vergilerin bir süre için durdurulmasını isterler, çünkü ellerinde vergi namına verecek hiçbir şeyleri kalmamıştır. Fakat İngiliz yerel yöneticiler Hintli halkın önüne bir koşul koyalar. Lagaan vergisinin kaldırılması ancak köylülerin İngilizleri bir kriket müsabakasında yenmesine bağlıdır! Fakat köyde kriket oynamayı bilen hiç kimse yoktur.

PK (2014)

Imdb: 8,1

Konusu: P. K., başka bir gezegenden gelen bir yabancının tanrıyı bulma çabasını konu ediyor. … Başka bir galaksiden gelen Peekay’ın; gerçek tanrıyı aramasını konu edinen film izleyenini karakterinin bu arayışı üzerinden felsefik yolculuklara çıkarırken, aşk ve hayat dolu sıcacık bir hikayeye odaklanır.

Ghulam | Slave (1998)

Imdb: 7,3

Konusu: Siddharth (Aamir Khan) yasal olmayan boks ve hırsızlık yapan hırçın ve asi bir serseridir. Abisi Jai ise kanun dışı işler yapan Ronni için çalışmaktadır. Hırsızlık yaparak ve boksla uğraraşarak hayatını sürdüren Siddrath, Alisha’ya aşık olunca tüm hayatını değiştirmek zorunda kalacaktır.

Dil Chahta Hai | Kalbin Arzusu (1991)

Imdb: 7,3

Konusu: Üç yakın arkadaş olan Akash, Sameer ve Siddharth çocukluklarından beri birliktedir. Birbirinden tamamen farklı karakterlere sahip olan arkadaşların aşk hakkındaki düşünceleri de bir o kadar farklıdır. Sameer her gördüğü kıza aşık olur. Akash aşka inanmayan, çapkınlık peşinde koşan biridir. Siddharth ise hislerini içine atıp aşk hakkında pek konuşmaz. Aşk başa gelince bu üç arkadaşın yolları ayrılır. Fakat hayat onları tekrar bir araya getirecektir.

Ghajını (2008)

Imdb: 7,3

Konusu: Sanjay Singhania, Hindistan’ın en zengin iş adamlarından biridir. Nişanlısı Kalpana ile mutlu bir beraberliği vardır. Yakın zamanda evlenmeyi düşünen çift korkunç bir saldırıya maruz kalır. Mafya lideri olan Ghajini, Sanjay Singhania’nın gözleri önünde Kalpana’yı öldürür. Saldırı sırasında kafasına darbe alan Sanjay ise hafızasını kaybeder. Her 15 dakikada bir hafızasından her şey silinir. Gajini’yi bulmak, intikamını almak için ant içen Sanjay, unutmamak için her şeyi vücuduna ve not defterine başlar. Gajini, bütün bu karmaşayı çözebilmek için ipuçlarını takip etmek zorundadır!

Talassh | Yalan Çemberi

Konusu: Polis müfettişi olan Surjan oğlu Karen’i bir kaza sonucu kaybedince eşi ile evliliklerinde sorunlar başlar. Bu sırada Bollywood yıldızı olan Arman Kapoor’da çok şüpheli bir şekilde trafik kazasında ölünce Surjan Singh bu kazayı soruşturmaya başlar. Hayat kadını olan Simran sayesinde gizli kalmış gerçekler gün yüzüne çıkacaktır.

Fanaa (2006)

Imdb: 7,2

Konusu: Güzel bir kız olan Zooni görme engellidir. Zooni, Delhi tur rehberi Rehan’a aşık olur. Arkadaşları Rehan hakkından Zooni’yi uyarsa da o kimseyi dinlememeye karar verir. İkisi arasındaki etkileşim birbirlerini tanıdıkça büyük bir aşka dönüşür. Genç kız, Rehan sayesinde yeni bir hayata sahip olur. Zooni, her şeyin yolunda olduğunu düşünse de Rehan ondan büyük bir sır saklamaktadır.

Dhobi Ghat | Mumbai Günlükleri (2010)

Imdb: 7,0

Konusu: Mumbai’de farklı yaşam biçimlerine ve geçmişlere sahip olan,şans eseri hayatları kesişen 4 kişinin hikayesinin anlatıldığı filmde; Arun yalnız bir ressam, Shai bankacı ve tutkulu bir fotoğrafçı, Munna aktör olmak isteyen bir çamaşırcı,Yasmin ise yeni evli kardeşi için video çeken bir kadındır.

Akele Hum Akele Tum (1995)

Imdb: 7,0

Konusu: 1995 yapımı bir hint filmidir. Müzikle ilgilenmek isteyen Rohit’in Kiran ile karşılaşması ile başlayan konu onların etrafında ilerlemektedir.

Mangal Pandey: The Rising (2005)

Imdb: 6,6

Konusu: 19. yüzyılın ortalarında British East İndia Company isimli bir ingiliz şirketinin askerlerindendir. İngilizler yeni bir mühimmat ithal ederler ve Hintliler arasındaki bir söylentiye göre bunların üretiminde inek ve domuz yağı kullanılmıştır.

Dhoom (2013)

Imdb: 5,4

Konusu: Çocukluğundan bu yana babasıyla birlikte bir sirkte gösteriler yapan Sahir, sihirbaz ve illüzyonistlik alanında üstün bir tecrübe ve yeteneğe sahip bir gençtir. Alacaklıların baskısı talihsiz adamı intihar etmek durumunda bırakır, Sahir de çaresizce babasının intiharına tanık olur. …

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.