Ailecek İzleyebileceğiniz En İyi 7 Hint Film Önerisi

06.07.2022
Ailecek İzleyebileceğiniz En İyi 7 Hint Film Önerisi

Hint filmleri son dönemlerde gerek edindikleri konular genel olarak Türk aile yapısına uygun olmaları nedeniyle en çok tercih edilen filmler arasında yer alıyorlar.

İçeriğimizde de Amir Khan gibi önemli bir karakterin oynadığı birçok film, aynı zamanda da Amir Khan filmleri tadında birçok film önerisi yer alıyor. Paribahis Bloywood yapımlarının sizi etkisi altına alacağı ve aynı zamanda önemli dersler vermiş olduğu bu filmlerde, ailenizle birlikte keyifli vakit geçirmeniz de sağlanmış oluyor.

Dangal

IMDb puanı 8.5 olan Dangal filminde, Geeta Phogat adında büyük başarılara imza atan ve genç atletin gerçek hayat hikayesinden yola çıkılıyor. Güreşçi olarak bilinen Mahaav, film içerisinde doğacak çocuğunun da mutlaka güreşçi olarak yetişmesini istiyor. Her ne kadar erkek çocuk beklese de iki kız çocuğu oluyor ancak ülke genelinde kız çocuklarının güreş alanında pek yer almadıkları biliniyor. Toplumsal baskıyı bir kenara koyan Mahaav, her ne olursa olsun diyerek kızlarını spora yönlendiriyor. Spora yönlendirdiği kızlarından biri olan Geeta ise çekirdekten güreşe başlayarak, olimpiyatlara kadar gitmeyi başarıyor. Hatta Hindistan’ın tarihi bir başarı elde etmesine olanak sağlıyor.

Veer Zaara

Veer, genç yarı Hint ve yarı Pakistanlı bir pilot olarak filmde karşınıza çıkıyor. Veer, Zaara adındaki bir kızın hayatını Hindistan yolunda gerçekleşen otobüs kazasında kurtarıyor. Haliyle bu durum ikili arasında bir yakınlaşmayan neden oluyor ancak Zaara’nın Hindistan’da önceden bakımıyla yükümlü olduğu bir kadının küllerini nehre dökme gibi bir vasiyeti yerine getirmesi gerekiyor. Bu nedenle Zaara’nın yanında sürekli olarak bu kadının külleri bulunuyor. Bu durum ikili arasındaki ilişkinin biraz karmaşık olmasına neden olsa da Veer’in giderek Zaara olan aşkı artıyor, böylelikle ikili arasında son derece önemli bir macera başlıyor. Aile yapısına uygun olan bu filmin IMDb puanı ise 8.5 olarak izleyici karşısına çıkıyor.

Idiots

Dram ve komedi türünde, 8.4 IMDb puanıyla dünyaca ünlü bir film olan Idiots, Hindistan’ın en iyi kolejlerinden birinde mühendislik öğrencisi olarak hayatlarını sürdüren 3 sıkı arkadaşı konu alıyor. Aynı odayı paylaşan bu üç mühendislik öğrencisinin ikisi orta gelirli, birisi ise aşırı zengin bir aileden geliyor. Bu sosyal statü, gençlerin amaçları, okul genelindeki hedefleri ve genel manada karakteristik yapıları ise oldukça sürükleyici, aynı zamanda dramatik ve komik bir maceranın karşımıza çıkmasına neden oluyor.

Taare Zameen Par – Her Çocuk Özeldir

En iyi Aamir Khan filmleri denildiği takdirde akla ilk olarak gelen filmlerden biri olan “Her Çocuk Özeldir” filmi, bir çocuğun gerçek hayat hikayesi ve zorluk dolu hayatını konu alıyor. Ishaan  gerek ailesi gerek arkadaşları gerekse tüm çevresi tarafından sürekli olarak azarlanan, tabiri caizse psikolojik şiddet gören bir çocuk olarak filmde karşımıza çıkıyor. Her ne kadar böyle olsa da okuldaki resim öğretmeni Ishaan’ın disleksi olduğunu fark ediyor ve bu bilinçle birlikte Ishaan’ın çok farklı bir hayat hikayesi film genelinde karşımıza çıkıyor.

The Queen

Dram ve komedi kategorisinde en iyi Hint filmlerinden biri olarak bilinen The Queen, Rani adında nişan hazırlığında olan bir genç kızı konu alıyor. Rani, film genelinde nişanlısına körü körüne aşık olan ve evlilik hayalleriyle yanıp tutuşan bir kız. Evlilik tarihinin yaklaşmasıyla birlikte nişanlısı genç kızı sebepsiz yere terk edip gidiyor. Rani ise herhangi bir şekilde bu durumun altında kalkamıyor ve ucu bucağı olmayan bir depresyonun içinde kendini buluyır.ş Daha sonrasında ise nişanlısıyla birlikte planlamış oldukları balayı tatiline tek başına gitme kararı alıyor. Paris’e giden Rani, tatili boyunca çok mutlu bir hayat yaşamaya başlıyor ve eski nişanlısını da kafasından atıyor. Bu süreçte ise Rani’nin nişanlısı, Rani’yi terk ettiğine çok pişman oluyor ve geri dönmek istiyor ancak işler pek de kolay gitmiyor.

Swades We the People

IMDb puanı 8.3 olan ve dram türünde bir film olarak karşımıza çıkan Swades We the People filminin ana konusunda Nasa’da görevli olan bir Hint konu alınıyor. NASA görevini tamamlayan bu adamın, ülkesine döndükten sonra yaşadıkları konu alınıyor. Mohan Bhargava, proje yöneticisi olarak görev aldığı NASA’da görev yaptığı süreçte hem arkadaşları hem de amirleri tarafından sürekli olarak takdir edilen bir genç olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda alanında başarılı bir bilim adamı olarak karşımıza çıkıyor.

Dil Chahta Hai

Romantizm, komedi ve dram gibi konuların bir arada çok da başarılı bir şekilde işlendiği Dil Chahta Hai filminde, bireysel ilişkiler genel manada konu olarak izleyici karşısına çıkıyor. Bu bireysel ilişkilerin çeşitli olaylar üzerlerindeki etkileri açık bir şekilde film genelinde gösterilirken, üç farklı karakterin, aşk, macera ve komedi dolu hikayeleri izleyicileri alıp götürüyor. 8.2 IMDb puanıyla öne çıkan Dil Chahta Hai, en iyi Hint filmlerinden biri olarak gösteriliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle