Alfa Kurt Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Alfa Kurt (Alpha) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, yorumları, Netflix Endonezya filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

15.07.2021
Alfa Kurt Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Alfa Kurt (Alpha) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, yorumları, Netflix Endonezya filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

7 Ağustos 2018‘de vizyona giren Amerika Birleşik Devletleri yapımı filmdir. Toplam 1 saat 36 dakikadan oluşan film aksiyon, macera ve dram türünde yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Albert Hughes üstlenirken, senaryosunu Daniele Sebastian Wiedenhaupt ve Albert Hughes kaleme aldı. Filmin kadrosunda Kodi Smit-McPhee, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Natassia Malthe, Marcin Kowalczyk ve Jens Hultén gibi isimler yer alıyor. Filmin orijinal adı ise Alpha’dır. IMDb‘de 60 bine yakın kişi tarafından oylanan film 6,7‘lik puana sahip oldu. Yapım 2021 Temmuz itibari ile Netflix Türkiye kütüphanesine eklendi.

Alfa Kurt konusu

Filmin konusu, Alpha, sürüsünden ayrı düşen genç bir adamın, sürüsünden ayrı kalan bir kurt ile kurduğu arkadaşlık konu ediliyor. 20 bin yıl önce Avrupa’da üst paleotik çağ döneminde genç bir adam, kabilesinin en elit grubuyla ilk avına çıktığında yaralanır. Kendine geldiğinde yalnız olduğunu fark eder ve ölüme terk edildiğini anlar. Acımasız, ağır, yabani şartlara karşı hayatta kalmak için mücadele etmesi gerekecektir. Bu sırada sürüsünden ayrılmış bir kurt bulur. Yavaş yavaş kurt ile birbirlerine alışmaya başlarlar ve güvenmeyi öğrenirler. Tüm olumsuzluklara karşı beraber sayısız zorluklardan, tehlikelerden geçerek ölümcül kış gelmeden evlerine ulaşmaya çalışırlar.

Alfa Kurt oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Kodi Smit-McPhee, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Natassia Malthe, Marcin Kowalczyk ve Jens Hultén gibi isimler yer alıyor.

Kodi Smit-McPhee – Keda
Jóhannes Haukur Jóhannesson – Tau
Natassia Malthe – Rho
Marcin Kowalczyk – Sigma
Jens Hultén – Xi
Leonor Varela – Shaman
Mercedes de la Zerda – Nu
Spencer Bogaert – Kappa
Chuck – Alpha
Morgan Freeman – Anlatıcı

Film yorumları

2018 yapımı amerikan filmi. klasik orman filmlerinden farklı, ilkel dönem yaşamlarıyla bağdaştırılmış. iki farklı türün birbirine güvenme serüveni. zorlu doğa şartlarına, iki farklı türün göğüs germesi nasıl olabilir ? çok da izlenmelik değil, bir kaç sahnesi dışında turta.

  • cinsbirhatun / Ekşi Sözlük

görsel olarak muhteşem olması bir yana hikaye anlatımıyla da enfes bir filmdir. bir kurtun evcilleşmesini konu alması klişe bir hikaye gibi görünse de gayet güzel işlendiği ve son zamanlarda vizyona benzer film pek gelmediği için ilaç gibi bir film olmuştur. bir kurt köpeğinin gözünden hikaye anlatımı başka bir film için white fang tavsiyedir.

  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates / Ekşi Sözlük

üç senedir sinemaya gitmemenin verdiği beklenti yüksekliği ile pek beklentilerimi karşılamayan bir film oldu. zihnimde hiçbir soru işareti veya aydınlanma bırakmadı. uçsuz bucaksız manzaraları olan bir filmdi sadece.

  • zozohoma / Ekşi Sözlük

20.000 yıl öncesinin insanları kapşonlu bershka kabanları nerden alıyorlardı acaba diye düşündüğüm film. uçları kürklü kapşonlu kabanlar optimum avm’deki paul&shark sezon sonu indiriminden alınmış gibiydi. onun haricinde basit, çıtır zaman geçirmelik hoş bir film.

  • oduncu ilyas / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.