Ali Atay’dan Yeni Film: Cinayet Süsü - Yorum Güncel

Ali Atay’dan Yeni Film: Cinayet Süsü

18.10.2019
Ali Atay’dan Yeni Film: Cinayet Süsü

Ali Atay yönetmenliğini yapığı son filmi olan “Ölümlü Dünya” dan sonra yeni bir polisiye film çektiği haberleri dolanıyordu. Yakın zamanda fragmanı yayınlanan filmin adı “Cinayet Süsü”. İzleyenlerin merakla beklediği Cinayet Süsü film ne zaman vizyona girecek? Konusu ne? Türü Ne?  Oyuncuları kim? Gibi sorularınızın yanıtına yorumguncel.com’dan ulaşabilirsiniz.

Ali Atay’dan 3.film:Cinayet Süsü

Ali Atay’ın yazıp yönettiği film Cinayet Süsü izleyicileri ile buluşmak için gün sayıyor. Daha önce yazıp yönettiği filmlerden yaptığı işlerin kalitesini ortaya koyan Ali Atay, Cinayet Süsü filmi ile bu dönemin en iddialı yerli filmine daha şimdiden aday gibi gözüküyor. İlk kez 2015 yılında yönetmenliğini yaptığı “Limonata” filminden sonra oyunculuktan yönetmenliğe geçmişti Ali Atay. Daha sonra Ölümlü Dünya filmi ile yönetmen koltuğunu sağlamlaştırdı. Vakit kaybetmeden yeni bir film için kolları sıvayan Atay, Cinayet Süsü filmine hız verdi.

Cinayet Süsü Filmi Konusu

Yapımcılığını Taff Pictures’in üstlendiği, yönetmenliğini ise Ali Atay’ın yaptığı filmin hikayesini yine Ali Atay, Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit kaleme alıyor. Cinayet Süsü, ülke tarihinin en gizemli cinayet vakasını çözmeye çalışan bir grup insanın yaşadıkları eğlenceli hikayeyi konu alıyor.

Ön hazırlık aşaması 8 hafta süren filmin çekimleri İstanbul’da yapıldı. Yapım yine Ali Atay’ın da dediği gibi Absürd komedi türünde. 

Oyuncular

Daha önce Ölümlü Dünya isimli filminde birlikte çalıştığı ikili Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi Cinayet Süsü filminin de kadrosunda yer alıyor.

Filmin başrolünde usta oyuncu Uğur Yücel ve son zamanların komedi filmlerinin vazgeçilmezi olan Cengiz Bozkurt yer alıyor. Dipnot olarak; Ali Atay, Cengiz Bozkurt ile Trt1’de yayınlanan “Leyla ile Mecnun” dizisinde de aynı sette çalışmışlardı. Onlara eşlik eden kadın oyuncu ise yerli komedinin aranan yüzü Binnur Kaya. Ek olarak Feyyaz Yiğit ve Mert Denizmen’de başrolü paylaşıyor.

Feyyaz Yiğit, Ali Atay’ın yönettiği bir önceki filmi Ölümlü Dünya’da yer alan isimler arasındaydı ve izleyicilerin en sevdiği karakter olmuştu. Bu filmde de yeniden birlikte çalışmış hatta hikayeyi birlikte oluşturmuşlar.

Bu film ile Ali Atay bir kez daha suç komedi filmleri ile geri dönüyor.

Cinayet Süsü Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Yaptığı başarılı ve kahkaha dolu filmlerden sonra izleyicinin bir yenisini dört gözle beklediği filmi Cinayet Süsü 25 Ekim 2019’da vizyonda yerini almaya hazırlanıyor.

Buna benzer vizyona yeni girecek filmlere dair içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR