Amelia Eve Kimdir? Haunting of Bly Manor Jamie

Amelia Eve kimdir, kaç yaşında, sevgilisi, yaşı, boyu, imdb, ekşi, instagram, agent, age, warden, bly manor, haunting of hill haouse, diner date, biography, biyografi, boyfriend ve daha fazla aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

15.10.2020
1.052
Amelia Eve Kimdir? Haunting of Bly Manor Jamie

Amelia Eve kimdir, kaç yaşında, sevgilisi, yaşı, boyu, imdb, ekşi, instagram, agent, age, warden, bly manor, haunting of hill haouse, diner date, biography, biyografi, boyfriend ve daha fazla aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

Amelia Eve Kimdir? Hayatı – Biyografisi

Amelia Eve 22 Aralık 1994 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. Büyük Britanya Ulusal Gençlik Tiyatrosu’nda oyunculuk ve Royal Holloway Üniversitesi’nde İngiliz edebiyatı okudu. Dünyanın ilk kadın dövüş yönetmeni Alison de Burgh tarafından sahne savaşı konusunda eğitim aldı.

Kariyeri

Amelia Eve, Netflix’in Haunting of Hill House isimli korku-gerilim türündeki dizisinin 2.sezonu olarak planlanan dizisi The Haunting of Bly Manor dizisindeki rolü ile dikkatleri üzerine çekti. Netflix Türkiye’de Tepedeki Ev: Bly Malikanesi ismi ile yayınlanan dizi yayınlandığı günden bu yana Netflix’in Top 10 listesinde yer aldı. Eve, bu dizide Jamie karakterine hayat verdi ve oyunculuğu ile Victoria Pedretti’den sonra en çok konuşulan isimlerden biri oldu.

Henüz çok genç olan ve oyunculuk kariyeri yeni başlayan Eve, kısa filmlerde yer alarak oyunculuğa adım attı diyebiliriz. İlk filmi 2011 yılında çekilen kısa film Fifth Time Lucky filmidir. Ertesi yıl Ill Manors isimli filmde yer alan genç oyuncu ertesi yıl Feed the Beast, Idéar ve Nicola: A Touching Story isimli kısa filmlerde yer aldı.

The Haunting of Bly Manor Dizi| Konusu | Oyuncuları | Netflix

2018 yılında ilk uzun soluklu rolü Enterprice isimli dizideki Charlotte rolüdür. Asıl ünlendiği rolü ile Netflix’in korku- gerilim türündeki dizisi The Haunting of Bly Manor Jamie karakteridir. Amelia, Bly Malikanesi’nin Perili’nde bahçıvan ve bahçıvan Jamie’yi oynuyor. Bu sezonun kilit karakterlerinden biri olan Victoria Pedretti’nin Dani ile LGBT temsili nedeniyle hayranlar ve eleştirmenler tarafından övülen bir hareketle romantik bir ilişkisi var. Buradaki rolü ile dikkatleri üzerine çeken oyuncu şimdiden 3 yeni yapımda rol almak için anlaşma sağladı. Bunlar, Big Boys Don’T Cry, Shadowland ve Dorcha’dır.

Amelia Eve Yaşı – Kaç Yaşında?

26

Boyu – Kilosu

163 – 52

Amelia Eve Instagram

@vmeliveve

Sevgilisi – Boyfriend

Bilinmiyor

Diziler ve Filmler

2011 – Fifth Time Lucky
2012 – Ill Manors
2013 – Feed the Beast (Jug)
2015 – Idéar (Idéar)
2018 – Nicola: A Touching Story (Nicola)
2018 – Enterprice (Charlotte)
2018 – Mens Sana (Joyce)
2020 – The Haunting: Bly Malikânesi Jamie
2020 – Big Boys Don’t Cry (Cass)
Phea (post-production) (Molly)
Dorcha (Lisa)
Shadowland (Eleine)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.