Asla Gözlerini Kaçırma Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Asla Gözlerini Kaçırma,, Never Look Away filmi, konusu, oynuncuları, yorumları, ekşi, imdb, filmi yorum, analizi, fragman, TRT 2, konusu ne, 2018, trailer, Netflix, 2 var mı gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

03.07.2021
Asla Gözlerini Kaçırma Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Asla Gözlerini Kaçırma,, Never Look Away filmi, konusu, oynuncuları, yorumları, ekşi, imdb, filmi yorum, analizi, fragman, TRT 2, konusu ne, 2018, trailer, Netflix, 2 var mı gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Film Hakkında

Doğu Almanya’dan Batı Almanya’ya kaçan ancak Nazi rejimi altındaki çocukluğunu ve komünizm gölgesindeki gençliğini unutamayan Kurt Barnert adında bir sanatçıya odaklanmaktadır. Filmin yönetmenliği ve senaristliği daha önceleri, Angelina Jolie ve Johnny Depp’in başrolünde olduğu Turist filminin de yönetmenliğini yapan Florian Henckel von Donnersmarck üstlendi. 2019 yapımı filmin başrolünde Tom Schilling, Sebastian Koch ve Paula Beer gibi isimler yer alıyor.

Toplamda 3 saat 9 dakikadan oluşan dram ve gerilim türündeki film Türkiye’de ilk defa 8 Şubat 2019 yılında sinemalarda gösterime girdi. Vizyonda olduğu süre boyunca adı anılan film eleştirmenlerinden imdb üzerinden 7,7 puan aldı.

Asla Gözlerini Kaçırma Filmi Konusu

Film konusu; Üniversitede tanışan Kurt ve Ellie, birbirlerini görür görmez aşık olurlar. Onlar her ne kadar ilişkilerinde mutlu olsalar da, ikisinin birlikte olmasını istemeyenler vardır. Ellie’nin babası olan Profesör Seeband, kızının yapmış olduğu seçimden memnun değildir. Kızının Kurt ile olan ilişkisini kesmesini isteyen Seeband, bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Profesör, her ne kadar kızını Kurt’tan uzak tutmaya çalışsa da, o ve Kurt arasında bilmedikleri bir bağlantı vardır. Yıllar önce profesörün işlediği korkunç bir suç, hayatının Kurt ile kesişmesine neden olur. Kurt, geçmişi ardında bırakıp sanatına odaklanmak istese de, Nazi rejimi ve komünizm gölgesinde geçen yaşamının getirdiği travmalardan kurtulamaz.

Asla Gözlerini Kaçırma Filmi Oyuncuları

2019 yapımı bir Florian Henckel von Donnersmarck filmi olan yapımın başrolünde Tom Schilling, Sebastian Koch ve Paula Beer gibi isimler yer alıyor.

Karakterleri

Tom Schilling – Kurt Barnert
Sebastian Koch – Professor Carl Seeband
Paula Beer – Ellie Seeband
Saskia Rosendahl – Elisabeth May
Oliver Masucci – Professor Antonius van Verten
Hanno Koffler – Günther Preusser
Cai Cohrs – Kurt Barnert 6 Jahre
Evgeniy Sidikhin – NKWD Major Murawjow (as Evgeny Sidikhin)
Ulrike C. Tscharre – Frau Hellthaler
Jörg Schüttauf – Johann Barnert
Jeanette Hain – Waltraut Barnert
Hans-Uwe Bauer – Professor Horst Grimma
Ina Weisse – Martha Seeband
Lars Eidinger – Ausstellungsführer Heiner Kerstens
Johanna Gastdorf – Großmutter Malvine
David Schütter – Adrian Schimmel / Finck
Franz Pätzold – Max Seifert

Fragman

Asla Gözlerini Kaçırma Filmi Yorumları

film süresi 3 saat 9 dakika. türkiye vizyon tarihi 8 şubat 2019 . yabancı dilde en iyi film oscar adayı. rakibi olan 4 filmi izlemiş biri olarak 8 şubatta izlediğimde fikrimi değişecek mi merak ediyorum. das leben der anderen filminin de yönetmeni olan florian henckel von donnersmarck’ın filmin yönetmeni olması beni heyecanlandıran bir diğer durum.

  • karsinin aksisi

bir başka florian henckel von donnersmarck filmi olan werk ohne author bu senenin ilgiyle beklediğim yapımlarındandı, trailerı çok şey vaat ediyor, izleyip göreceğiz.

  • damat frued

izlediğim en iyi filmlerden biriydi. pardon, izlediğim en iyi filmdi. ya da en iyi filmlerden biriydi. bilmiyorum, anlatamam.

hala etkisindeyim. Özellikle ikinci kısmı efsane olmuş. izleyin sonra beni yeşillendirin.

etkisinden çıkınca editlerim. etkisinden çıkar mıyım bilmiyorum.

  • thepols

3 saat 8 dakika süren ve florian henckel von donnersmarck imzalı alman yapımı film. süresi itibarıyla tam odaklanarak izlemek çok zor. Bir yerde illa ki 5-10 dakikalığına ipleri gevşiyor. mecburen bir daha geriyorsunuz.

  • dartagnan from gascony

“yine oscar adayı bir nazi dönemi filmi” ön yargısı yaratmasına ve uzun süresine rağmen iyi bir film olmuş. başroldeki kurt bartnert karakteri için ressam gerhard richter’ın hayatından esinlenilmiş.

  • shezo

Tepenin Ardı Film | Konusu | Oyuncuları | Emin Alper

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.