Aydede Filmi (Road to the Moon) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Aydede Filmi (Road to the Moon) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Aydede film, (Road to the Moon) konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, TRT 2, Ekşi yorumları, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

09.02.2021
Aydede Filmi (Road to the Moon) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Aydede filmi, (Road to the Moon) konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, TRT 2, Ekşi yorumları, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

5 Ekim 2018‘de vizyona giren yerli yapım bağımsız filmlerden biridir. Toplam 1 saat 37 dakikalık süreye sahip olan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Abdurrahman Öner yaptı. Filmin oyuncu kadrosunda Ezgi Mola, Bilal Zeynel Çelik, Mehmet Özgür, Ayşenil Şamlıoğlu, Reha Özcan, Banu Fotocan, Nalan Kuruçim gibi isimler yer alıyor. Film IMDb‘de 6,1‘lik puana sahip oldu. Filmin uluslararası arenadaki adı Road to the Moon. 13 Nisan 2018’de ilk olarak İstanbul Film Festivali’nde gösterildi.

Aydede filmi konusu

Filmin konusu, Bisiklet alıp dedesine kavuşmayı yegane amacı bilen Bekir, annesi de dahil olmak üzere hayatındaki herkese karşı agresif tavırlar sergiliyor. Bekir’in annesi Rabia, babası öldükten sonra maddi zorluklar yaşamaya başlıyor. Çocuğunu avutmak için dedesinin Ay’a gittiğini söyleyen Rabia, aynı zamanda aile bireyleri arasında geçen miras kavgasına da dahil oluyor. Miras kurasında evini ve küçük tuhafiye dükkanını kaybeden Rabia’yı zorlu bir hayat bekliyor. Rabia’nın platonik aşkının da hayatına dahil olmasıyla olaylar gelişiyor.

Aydede filmi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Ezgi Mola, Bilal Zeynel Çelik, Mehmet Özgür, Ayşenil Şamlıoğlu, Reha Özcan, Banu Fotocan, Nalan Kuruçim gibi isimler yer alıyor.

Ezgi Mola – Rabia
Bilal Zeynel Çelik – Bekir
Aysenil Şamlıoğlu – Dürdane
Emirhan Ateş – Hasan
Mehmet Özgür – Osman
Banu Fotocan – Fatma
Reha Özcan – Necati
Nalan Kuruçim – Necla
Nazan Kesal – Neriman
Melih Acar – Ümit
Azmi Bulut – Oğuzhan
Hacer Ela Yamaç – Eda

Nerede çekildi?

2018 Ekim ayında vizyona giren filmin çekimleri, Antalya’nın Elmalı İlçesi’nin merkez ve Yuva mahallelerinde tamamlandı. Yörük yaşantısının sürdüğü merkez ve Yuva mahallelerinin dar sokaklarında çekildi.

Film yorumları

güzel oyunculuklar, bilindik konu, doğal fakat biraz fazla uzun.

  • udna / Ekşi Sözlük

tek bir kelime ile anlatılacak olursa özeti çıkışsızlık olacak, çok fazla etkileyici diyalog barındırmadan çok şey anlatan başarılı film.

  • fikibokumsucukibik / Ekşi Sözlük

ezilenlerin kahramanı çocuk bekir gözlerinden öpüyorum aslanım.

  • yellow magic / Ekşi Sözlük

ulan bir senaryo olsaymış yapılabilirmiş dedirtiyor ama yok arkadaş hikaye’de bir çatı yok.
anlam bütünlüğü yok.
film yaparken yönetmen şu hataya düşmüş. yan hikayelerin büyüsüne kapılmış. filmi bakınca la biraz sakin düşünseler semih kaplanoğlu’nun süt filmindeki tadı yakarmışlar diyecektim.
yönetmenin sanırım ilk uzun metraj filmi başarılar.

  • desiderobenim / Ekşi Sözlük

Film fragmaı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.