Badem Şekeri Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Badem Şekeri Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Badem Şekeri filmi, film serisi, kaç film, konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumları, 2 var mı, 3 var mı, 4 var mı, 5 var mı, incelemesi, IMDb puanı, Netflix filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Badem Şekeri Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Badem Şekeri filmi, film serisi, kaç film, konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumları, 2 var mı, 3 var mı, 4 var mı, 5 var mı, incelemesi, IMDb puanı, Netflix filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film serisi hakkında

18 Temmuz 2017’de Türkiye’de vizyona giren yerli yapım filmdir. 1 saat 35 dakikalık süreden oluşan filmin yönetmenliğini Abdullah Oğuz ve Aydın Bulut üstlenirken senaryosunu Alper Erze kaleme aldı. Romantik komedi türünde yer alan filmin oyuncu kadrosunda Alper Saldıran, Burcu Özberk, Mehmet Atay, Burcu Altın ve Selçuk Zurnazanlı gibi isimler yer alıyor. Yapım IMDb‘de 5,5‘lik puana sahip olabildi. 2021 Mart itibari ile film Netflix Türkiye kütüphanesine eklendi. Filmin 12 Nisan 2017’de 2., 20 Kasım 2017’de 3., 13 Aralık 2017 tarihinde 4., yine 20 Aralık 2017’de ise 5. filmi vizyona girdi.

Badem Şekeri konusu

Filmin konusu, Uzmanlığını tamamlayan, mecburi hizmet görevini yapacağı Yozgat’ın ilçesindeki hastaneye katılmak için yola çıkan Doktor Mehmet’i bir sürpriz beklemektedir. Aşağı delice köyünün muhtarı Bahri, köye doktor getireceğim vaadiyle muhtar seçilmiş ancak bir türlü amacına ulaşamamıştır. Umudunu kaybetmek üzere olan muhtarın imdadına delice köyünün delice kızı Ayşe yetişir. Mademki devlet onlara bir doktor yollamaz, o zaman onlar kendilerine bir doktor bulacaklardır. Bu yüzden Doktor Mehmet’i kaçırırlar. Kaçırıldığını anlayan Mehmet’in derdini anlatma çabaları sonuç vermez. Köylüler daha ilk gününde hınca hınç doldururlar sağlık ocağını… Duyan gelmiştir. Ama gelenlerin çoğu goygoy peşindedir. Doktorun dediklerini umursamaz, taktıkları isimle “Badem Şekeri aşağı, Badem Şekeri yukarı” kendilerince kafa bulurlar Mehmet’le… Ancak köylünün bilmediği Mehmet’in sakladığı çok önemli bir sırrı vardır. Tüm bu henagemenin içinde Mehmet’in tek tesellisi Ayşe olur.

Badem Şekeri filmi nerede çekildi?

Film, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yer alan Çamkalabak ve Behramkale köylerinde yer aldı.

Badem Şekeri oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Alper Saldıran, Burcu Özberk, Mehmet Atay, Burcu Altın ve Selçuk Zurnazanlı gibi isimler yer alıyor.

Alper Saldıran – Dr. Mehmet Şeker
Burcu Özberk – Ayse
Mehmet Atay – Muhtar Bahri
Burcu Altın – Muhtarin Kizi
Selçuk Zurnazanlı
Nihal Menzil
Efe Deprem
İlter Kapıcı
Burak Yılmaz
Sedef Zümrüt Ümit – Zehra
Şenol Önder

Film yorumları

tam bir orta doğu dizisi. yeni atanan doktor şehir hastanesine giderken yolda köylüler tarafından köy hastanesine kaçırılıyor. köydeki kadınlar full makyaj bu arada :d

  • bakin burasi cokomelli / Ekşi Sözlük

izlediğim kadarı ile devlet tarafından eğitim sağlık gibi hizmetleri alamadıkları gerekçesi ile ilçe için görevlendirilen eğitmen ve doktor gibi bireyleri alı koymak sureti ile kendi inşaa ettikleri okul ve sağlık ocağı gibi birimlerde muhtarın iktidarı bünyesinde zorla barındıran bir takım manyak köylülerin anlatıldığı dizi.

  • eob / Ekşi Sözlük

bölümleri foxplay’de izlenebilir olan 2017 yapım tv mini-series. ilgili sitede 5 bölüm mevcut. konuydu şuydu buydu kurcalamadan nefis doğa manzaralarına dalın gidin işte… ayrica çok sevgili burcu özberk’in, son dizisindeki* abartı makyaj ve giyimine nazaran olabildiğince sade ve tatlı olduğu filmlerdir efenim. afili aşktaki ayşe’den daha güzel bu ayşe*

  • nickimi verin bana / Ekşi Sözlük

Film fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.