Bat Mitzvah ne demek? Netflix

28.08.2023
Bat Mitzvah ne demek? Netflix

Bat Mitzvah nedir, ne demek, töreni nedir, nasıl yapılır, kutlaması nedir, film, Adam Sandler filmi, gibi aramalarınıza yorumguncel.com!

Bat Mitzvah hakkında

Ünlü Amerikalı oyuncu Adam Sandler’ın Netflix’te yayınlanan yeni filminin ardından Bat Mitzvah’ın ne demek olduğu merak konusu olmaya başladı.

Ailesi ile birlikte oynadığı Netflix filminin isminde geçen Bat Mitzvah nedir? sorusu merak ediliyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Sunny Sandler, Samantha Lorraine, Idina Menzel, Jackie Sandler, Adam Sandler, Sadie Sandler, Dylan Hoffman ve Sarah Sherman gibi isimler yer alıyor.

Bat Mitzvah ne demek?

12 yaşından gün almış her Yahudi kız çocuğu Bat-Mitsva yapar. Bu yaşlara gelmiş her Yahudi genci yetişkinliğe adım atmış ve birey olarak sorumluluklarını yerine getirecek olgunluğa erişmiş sayılır.

Bat-Mitsva törenleri XIX. yüzyıldan itibaren kutlanmaya başlamıştır. Bu törenlerde kız çocukları toplu halde bir araya gelirler ve kutlalar yapılır. Bat-Mitsva töreninde kızlar beyaz kıyafetler içinde sinagoga babalarının kollarında girerler, hep birlikte dualar ve şarkılar okurlar.

Kaynak: turkyahudileri.com

Bat Mitzvah’ıma Kesinlikle Davetli Değilsin filmi konusu

Filmin konusu, Stacy Friedman ve Lydia Rodriguez Katz, her zaman destansı yarasa mitzvahları gerçekleştirmenin hayalini kurmuş olan en iyi arkadaşlardır, ancak popüler bir çocuk ve ortaokul draması arkadaşlıklarını ve geçiş törenlerini tehdit ettiğinde işler komik bir şekilde ters gitmeye başlar.

Yakın arkadaş olan Stacy ve Lydia, destansı birer Bat Mitzvah töreni planlamaktadır. Ama planları, havalı bir oğlan ve okulda yaşanan dramalar yüzünden mahvolmak üzeredir.

Bu ve benzeri içerikleri Instagram üzerinden takip etmek için: https://www.instagram.com/ygdizifilm/

Bu ve benzeri içerikleri Youtube üzerinden takip etmek için: https://www.youtube.com/@yorumguncel/

Fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle