Bir Walter White Efsanesi: Breaking Bad (Dizi) İnceleme - Yorum Güncel

Bir Walter White Efsanesi: Breaking Bad (Dizi) İnceleme

‘Breaking Bad dizisinin konusu nedir?’ sorusu arama motorlarında sıkça aranıyor.
Breaking Bad dizisi ne zaman başladı? Breaking Bad ne demek? Breaking Bad dizisi kaç sezon? Walter White (Heisenberg) kimdir? Jesse Pinkman Kimdir? gibi soruların yanıtını yorumguncel.com’da bulabilirsiniz.

13.10.2019
Bir Walter White Efsanesi: Breaking Bad (Dizi) İnceleme

Breaking Bad, bir Walter White efsanesi. 2003- 2018 yılları arasında yayınlanan, 63 bölümlük izleyenin gönlünde taht kurmuş bir dizi. Akıl oyunları, dram ve fizik, muhteşem bir karma.Yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenen isim Vince Gilligan çok sağlam bir iş başarmış doğrusu. Tabi diziyi efsaneleştiren konusu ve senaryosunun yanında sağlam bir oyunculuğun da büyük etkisi var. Diziyi efsaneleştiren bu isim takdir edersiniz ki Walter White karakterine can veren Bryan Cranston. Suç draması olarak anılan türün en güzel örneklerinden Breaking Bad. İzlemeyenleriniz hala varsa şiddetle tavsiye ederiz.

Breaking Bad Ne Demek?

Breaking Bad efsanesi dizinin konusundan da anlaşılacağı üzere kötü yola gitmek/Kötüye gitmek anlamlarına gelmektedir.

Breaking Bad Konusu

Breaking Bad dizisi kısaca yıllar önce en yakın dostları tarafından kazık yemiş, sıradan bir fizik öğretmeninin yaşadıkları sonucunda azılı bir suçluya dönüşümünün tüm evreleriyle anlatıldığı bir dizi. İlginç bir bilgi olarak dizi 5 sezonluk yayın hayatı boyunca Walter White karakterinin yalnızca bir yıl boyunca yaşadıklarını konu alıyor ve bir yılda aklınıza dahi getiremeyeceğiniz kadar çok şey yaşıyor.

50.doğum gününde akciğer kanseri olduğunu öğrenen Walter White kalan ömrünü ailesine birikmiş bir para bırakmak için harcamaya karar verir. Öğretmen maaşı ile bunu yapamayacağını fark eden White kısa sürede çok para kazanması gerektiğini düşünmektedir. Yıllar sonra eski öğrencisi olan uyuşturucu bağımlısı Jesse Pinkman ile karşılaşır. Jesse’nin uyuşturucu kullandığını ve piyasayı tanıdığını öğrenen ana karakterimiz White uyuşturucu yapıp satmaya karar verir ve Jesse ile anlaşma yapar. Piyasanın en iyi ve kaliteli uyuşturucusunu yapacağını bilen Walter White bu işe girdiğinde ne kadar karanlık bir dünyaya bulaşacağını tahmin edemez. Böylece bir araya gelen ikilimiz ile Breaking Bad’in ilginç yolculuğu başlar.

Breaking Bad Bize Göre

Akciğer kanseri olduğunu ve kalan ömrünü ailesine para bırakabilmek adına uyuşturucu işine giren Walter White asıl olduğu kişiyi ve ailesini korumak istediği için bunları sır olarak saklar. Fakat zamanla sakladığı bu sırları açıklamak giderek zorlaşacak ve sürekli yalanlar söylemek zorunda kalacaktır. Bu da Breaking Bad dizisinin temposunu sürekli yüksek tutacak olan olayların yaşanmasına sebep olur.

Walter White (Heisenberg) Kimdi?

Walter White karakteri yalnızca aile babası figürünü güçlü tutmaktan ziyade yazımızın başında da belirttiğimiz gibi en yakın dostları tarafından da kandırılmış bir adam. Ülkenin en zenginlerinden olabileceği bir işe en yakın dostları ile ortak olarak başlar. Fakat dostları bu süreçte onu o kadar zorlar ki hiçbir hak iddia etmeden ortaklıktan ayrılır. Yıllar sonra Walter White’ın fikri ile dostları ülkenin en zenginlerinden biri olacaktır. İşte bu yüzden sadece bir fizik öğretmeni olmayı reddeder ve girdiği bu yeni işte sürekli daha fazla para kazanmaya çalışır.

Başlarda çok naif, anlayışlı ve zeki bir karakter olan Walter White karakteri, dizinin sonu yaklaştıkça ve uyuşturucu işi yüzünden bulaştığı belalar sonucunda asıl karakterinden geriye yalnızca zekası kalır.

Breaking Bad türlü zeka oyunlarının, son dakika karmaşalarından kaçışların ve Walter White karakterinin zekasının ürünü olan bir dizi. Öyle ki böylesine zeki bir adamın suç dünyasına girmesi ve zekası ile olayları kendi lehine çevirebilmesi diziye olan bağlılığınızı da etkiliyor. Hala izlemeyenleriniz için spoiler olmadan açıkladığımız bu diziyi şiddetle izlemenizi tavsiye ederiz.

Breaking Bad Oyuncuları:

Walter White ; Brayn Cranston

Jesse Pinkman; Aaron Paul

Skyler White; Anna Gun

Walter White Jr. ; Rj Mitte

Hank Schrader; Dean Norris

Marie Schrader; Betsy Brandt

Saul Goodman; Bob Odenkirk

Mike Ehrmantraut; Jonathan Banks

Gustavo Fring; Giancarlo Esposito

Jane Margolis; Krysten Ritter

Skinny Pete; Charles Baker

Badger; Matt L. Jones

**BONUS!

Ayrıca 6 yıl aradan sonra Breaking Bad dizisinin yeniden bir film yapımı ile geri döndüğünü de hatırlatmak isteriz. 11 Ekim 2019 tarihinde Netflix platformlarında yayınlanacak olan El Camino: A Breaking Bad Movie İncelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği oyla!
[Total: 1 Average: 5]
YORUMLAR