Blade Runner 2049 Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Blade Runner 2049 Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, Ekşi Sözlük, Rotten Tomatoes, Bıçak Sırtı 2, Netflix, Ryan Gosling filmleri, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

06.08.2020
Blade Runner 2049 Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Blade Runner 2049 Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, Ekşi Sözlük, Rotten Tomatoes, Bıçak Sırtı 2, Netflix, Ryan Gosling filmleri, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Film, 6 Ekim 2017’de Türkiye’de vizyona giren Aksiyon, Macera ve Gerilim türündeki Amerikan yapımı filmdir. Blade Runner filmin devamı olarak çekilen film, önceki filmin hikayesinin üzerinden 30 yıl geçmiş bir evreni ele almaktadır. Başrollerinde Ryan Gosling ve Harrison Ford gibi isimlerin yer aldığı filmin kadrosunda Jared Leto, Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James ve Dave Bautista gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Denis Villeneuve üstlenirken, senaryosunu ise Hampton Fancher ve Michael Green gibi isimler kaleme aldı. İMDb‘de 437 bin kişi tarafından oylanan film, 8,0’lık puana sahip olarak önemli bir başarı elde etti. 1982 yapımı Bıçak Sırtı filminin devamı olarak çekilen film, 185 milyon dolarlık bütçe ile çekildi. Gişede ise 260,5 milyon gelir elde etmeyi başardı.

Blade Runner 2049 Konusu

Filmin konusu, ilk filmdeki hikayenin üzerinden geçen 30 yıl sonrası anlatılmaktadır. Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapan Memur K, toplum yaşamını kaosa sokacak olan ve uzun zamandır saklı kalan bir sırrı açığa çıkartır. Bir felaketi önleyebilmesi için eski ödül avcısı Rick Deckard’ı bulup ondan bazı sorularına yanıt alması şarttır.

Blade Runner 2049 oyuncuları ve karakterleri(cast)

Başrollerinde Ryan Gosling ve Harrison Ford gibi isimlerin yer aldığı filmin kadrosunda Jared Leto, Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James ve Dave Bautista gibi isimler yer alıyor.

Ryan Gosling – ‘K’
Dave Bautista – Sapper Morton
Robin Wright – Lieutenant Joshi
Mark Arnold – Interviewer
Vilma Szécsi – Angry Old Lady
Ana de Armas – Joi
Wood Harris – Nandez
David Dastmalchian – Coco
Tómas Lemarquis – File Clerk
Sylvia Hoeks – Luv
Edward James Olmos – Gaff
Jared Leto – Niander Wallace
Sallie Harmsen – Female Replicant
Hiam Abbass – Freysa
Mackenzie Davis – Mariette

Blade Runner 2049 film yorumları

sinematografi olarak üst düzey film ki oscar’da bu durumun hakkını vermiş. oyunculuklar oldukça başarılı. hikaye olarak kendine has bir üslubu var ilk film de böyleydi. aslında filmin odağı göstermek isteği distopya, hikaye ve olaylar buna paralel olarak 2. planda veriliyor. puanım 7/10.

  • kaon – Ekşi Sözlük

kendi adıma 2017 ‘nin en iyi yapımı. konu olarak herkese hitap etmese de sinematografi açısından mükemmel bir modern klasik. ryan gosling zaten muazzam bir oyuncu.
mad max gibi aksiyon yahut interstellar tarzı bilim kurgu beklemeyiniz.
distopik temalı, siberpunk tarzı filmler seviyorsanız izleyiniz.

  • birsercekalbi – Ekşi Sözlük

hans zimmer ve benjamin wallfisch tarafından hazırlanan müthiş soundtracklere sahip bilim kurgu filmi. müzikler size cyberpunk dünyanın soğukluğunu ve yalnızlığını çok başarılı bir şekilde hissettiriyor.

  • tapirmating – Ekşi Sözlük

Film fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle