BluTv ve FX'in ortak yapımı Alef dizisi 'nin yayın tarihi açıklandı! - Yorum Güncel

BluTv ve FX’in ortak yapımı Alef dizisi ‘nin yayın tarihi açıklandı!

23.03.2020
BluTv ve FX’in ortak yapımı Alef dizisi ‘nin yayın tarihi açıklandı!

BluTv’nin FX ile ortak yapımı olan mistik öğeler taşıyan polisiyesi Alef dizisi ‘nin yayın tarihi belli oldu.

BluTv’nin uzun zamandır beklenen başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen gibi isimlerin yer aldığı polisiye dizisi Alef’in yayın tarihi belli oldu. Yönetmenliği Emin Alper’in yaptığı dizi Blutv ve FX ile ortak yapımı oalrak seyircileri ile buluşacak.

Alef dizisi ne zaman yayınlanacak?

Tepenin Ardı, Kız Kardeşler ve Abluka filmleri dikkatleri üzerine çeken Emin Alper’in mistik öğeler içeren polisiye dizisi olan Alef’in daha önce tanıtım teaserleri yayınlanmıştı. Merakla beklenen dizi 10 Nisan’da Blu Tv’de yayında olacak. Dizinin Blutv’nin ardından Fx’te seyirci ile buluşması bekleniyor.

Alef dizi konusu

Türkiye’de aslına pek rastlanmayan polisiye türünde olacak bu dizinin konusu, İstanbul Boğazı’nda bir ceset bulunması ile ortaya çıkan cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesi anlatılacak.

Daha önce bu toprakların hikayesini tüm dünyaya anlatmaya devam edeceği vurgusunu yapan BluTV’nin bu yapımında İslam Tarihi ve Osmanlı üzerine de anekdotlar barındıracağı söyleniyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun hayat vereceği genç ve hırslı dedektif Kemal ve Tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan) İstanbul’da gerçekleşen cinayetlerin sır perdesini aralamaya çalışacak. Dizide hem kişisel hayatları hem de olaylara bakış açıları ile farklı olan bu iki karakteri izleyeceğiz.

Kaç bölüm olacak?

Emin Alper imzalı ve başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in yer aldığı polisiye dizi 8 bölüm olacak.

Dizi fragmanı

BluTV’den Yeni Polisiye Dizi: Alef (Konusu – Oyuncuları – Yayın tarihi)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.