Börü 2039 Yorumları ve Ekşi Sözlük İlk Tepkileri - Yorum Güncel

Börü 2039 Yorumları ve Ekşi Sözlük İlk Tepkileri

30.12.2021
Börü 2039 Yorumları ve Ekşi Sözlük İlk Tepkileri

Börü 2039 yorumları, ekşi, dizi yorumları, dizi yorumu, dizisi yorum, dizi yorumları, analizi, neren izlenir, jenerik, bölüm ne zaman, izle, blu tv gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Blu Tv yapımı efsane dizi Börü 2039 platformdaki yerini 29 Aralık 2021 tam 20.39’da yerini aldı. Uzun zamandır merakla beklenen dizide bu kez 2039 yılına ışınlanıyor ve geleceği seyrediyoruz. Kimilerinin yakın tarihi fazla abartma olarak gördüğü, kimilerininse ilk Türk bilimkurgu dizisine göre oldukça başarılı olduğunu söylediği yapım yine izleyenleri ikiye böldü. Ama biz 2. kısıma katılıp yerli bilim kurgu için oldukça başarılı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Elbette eksi yanları var diyaloglarda mesaj kaygısıyla robotlaştırılmış konuşmalar gibi ama efektler, konunun özgünlüğü ve hepsinden önemlisi merak duygumuzu harekete geçirebilmiş olması ile ilk bölümü bizce başarılıydı. Umarız diğer bölümlerinde de aynı etkiyi hissederiz. Şimdi biraz da sosyal medyada dizi hakkında neler konuşulmuş Börü 2039 yorumları ve ekşi sözlük tepkilerine göz atalım.

Not: Henüz izlemeyenler için yazımız spoiler içermeden yalnızca Börü 2039 dizisi hakkında görüş belirten yorumlar derlenmiştir.

Börü 2039 Dizi | Konusu | Oyuncuları | Blu tv

Börü 2039 Yorumları

Börü 2039 Yorumları ve Ekşi Sözlük İlk Tepkileri

izleyin ve izlettirin. umarım bu tür yapımların devamı gelir.

 • aslann

ilk bölüm maalesef olmamış, efektler kotu olabilir bütçe zaman vs yetmemiş olabilir, ilk defa denenen bir şey olabilir bahane çok ancak konuyu işleyişi çok zayıf dizinin.

 • its all about money

hatasıyla, kusuruyla ben beğendim. bir kere alper çağlar gibi başarılı ve vizyoner bir adam var. adam cesur ve ortalamayı yukarı çıkaram bir sinemacı.
ilk börü serisini izlemiş olmak gerekiyor.
tek eleştirim daha önce hesaplarında yayınladığı börü kronolojisini ilk bölümün başına eklemliydi. belki 6-7 dk’lık bir flashback kolajıyla 2039’a gitmeli, kronoji sayesinde kemal’in neler yaptığını, blockchain teknolojisi üzerinden nasıl giant corp kurduğunu, covid’in nasıl evrimleşerek devam ettiğini vs anlatarak izleyiciye bu yeni evreni tanıysaydı.
keyifle izledim. asla yapmam dediğim şeyi yapıp, blutv’ye üye oldum.

 • baskasindanbaska

hiç beğenmedim. ben börü dizisini bir çok nedenden dolayı türk tarihinin en iyi yapımları içine alan birisiyim. filminden değil dizisinden bahsediyorum, dizi ister çekim kalitesi olsun, ister çatışma sahneleri olsun ister cesaretini olsun çok ama çok kaliteliydi. ama bu dizi olmamış, olmama sebebi de milletin dediği gibi egea veya görsel efektler değil, diyaloglar olmamış. her cümlede bir mesaj kaygısı var, her cümle zorlama, bölüm bize önceyi, börü ekibini anlatamıyor, sanki bir dizinin 4. bölümü gibi olmuş. karakterlerde kim kimin kızı kim kimin oğlu anlamadım. bir tek polisi anladım, kızlar falan çok kasılgan, genç oyuncular olmamış. alper çağlar’ın bu diziyi çekeceği göktürk üçlemesine bütçe sağlamak için çektiği konuşuluyordu sanırım o yüzden aceleye gelmiş.

 • degirmenderedeki smokinli adam

yolunu çok gözledim ama beklentim hep düşüktü. zira alper hoca, bu seriyi göktürk üçlemesine sermaye amacıyla çekeceğini, denenmemiş olanı denemeyi, bu dalda öncü olmayı hedeflediğine dair açıklamalar yaptığı için üç aşağı beş yukarı bu minvalde bir şey çıkması şaşırtmadı.
ilk börü’nün bizi çıkardığı zirveden sonra tabi bu seviye düşük kaldı ama toparlanacağını ümit ediyorum

 • keyfinbilir

futuristik bir şey yapılacaksa 2050’den sonrasına kullansaydınız.
2039 ne la? o zaman daha togg bile yola çıkmamış olacak.

 • tuxemr

bilim kurgu okumayı ve izlemeyi seven biri olarak çok beğendim. bilim kurguda görsel efekt vs olayına çok takılmam benim için önemli olan konudur. umarım ilerleyen bölümlerde bu yapay zeka ve benim optogen dediğim dizideki adını bilmediğim robotumsu şeylerin teknolojisine daha çok değinirler.
dünyadaki hızla değişen teknoloji ve savaş ivmesine bu şekilde bir bakış geliştirilmesi de isabet olmuş.
yapay zekanın kendime oy verirdim lafı çok manidar değil mi! heleki kemal’in alfa yapay zeka olsaydın ben de sana oy verirdim demesi daha manidar. ama işte sıkıntı şu buralardaki muhabbeti herkes anlayamaz. hayatı boyunca hiç bilimkurgu okumamış, izlememiş kitle gelmiş diziyi eleştiriyor. ben diziyi beğenmeyenleri ikiye ayırıyorum ilki alper’i diğer yapımlardan dolayı seven ama bilimkurgu nedir bilmeyen kitle. çok masumca eleştiriyorlar. diğer kitle ise alper’in ülkesini seven ve kültürüne sahip çıkan biri olmasını hazmedemeyen partizanlar. alper de twitterda bunlara cevap veriyor, kaale alıyor filan… gerek var mı bence yok.

 • bozokavsar

turk standartlarinin ustunde muhtesem bir dizi olmustur efendim.

 • lunatic1

tam bi cyperpunk 2077 gibi olmamış mı ? dünyası filan futuristik ama bi o kadar da yozlaşmış vs.
bunu da cyperpunk’ı linçlediği gibi linçliyor sözlük yazarlarımız.
güzel başladı bence. ileriki bölümlerde 2039’daki sokak ve gece hayatını, cyberpunk tarzı yaşamı az biraz gösterirler umarım.

 • sahipkiran

efekt mefekt neyse de, diyaloglardan ve oyunculuklardan sıkılıp ilerlettim. “bin di sivilliere yardim itmiliyim”

 • karincaezmezuo

bence güzel olmuş dizi. bence diyorum, zira beğeni göreceli.
ülkede drama dışında bir şeyler yapan tek isim alper çağlar.
sırf bu yüzden dahi destekliyorum. vurduğun gol olsun alper.

leylai b

en beğendim diziyi. neden bu kadar eleştirildiğini de anlamadım.

uzun89

ilk bölümün günahı olmaz. beklentimizi çok yükselttik. bölüm de nasıl desem kötü değil ama bir olmamışlık var. bazı yerleri çok güzel, bazı yerleri parodi gibi.

 • dekolteli kefen

bir türk bilim kurgu dizisi. standart türk aksiyon dizisi konseptinden (çukur, kurtlar vadisi, deli yürek vb) kurtulamamış, kara şimşek havası yakalamaya çalışan, atanamamış bir yapım.
oyunculuk çok kötü, emek var ancak abd’de bir üniversite bitirme projesinden öteye gidemeyecek kalitede bir yapım.
bir şans verdim, türk bilim kurgusu ilerlesin istiyorum, ancak kötü klişelerden uzaklaşılmalı, özgün olunmalı, cgi’a biraz daha önem verilmeli. cgi işleri yapan kişilerden dolayı değil, yönetmenden dolayı kötüleşmiş bir çok sahnede. ama herşey mükemmel de olsa cgi için 5/10 veririm, o da pozitif bir ayrımcılık hissi ile.

 • cinyuscocuk
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR