Büşra Develi kimdir? Akıncı dizisi Nergis

Büşra Develi kimdir? hayatı, biyografisi, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, nereli, oynadığı dizi ve filmler, burcu, sevgilisi, Akıncı Dizisi Nergis , gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

05.01.2021
Büşra Develi kimdir? Akıncı dizisi Nergis

Büşra Develi kimdir? hayatı, biyografisi, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, nereli, oynadığı dizi ve filmler, burcu, sevgilisi, Akıncı Dizisi Nergis , gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

25 Ağustos 1993 yılında Kocaeli’nin ilçesi İzmit’te dünyaya geldi. İlköğretimi İzmit’te okuduktan sonra ailesiyle birlikte Antalya’ya taşındı. Ortaokul ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gitti ve orada Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Anasanat Dalı bölümünü okumaya başladı. Dizi çekimleri dolayısıyla da okulunu dondurma kararı aldı.

Kariyeri

Büşra Develi kameralar karşısına ilk kez 2015 yılında İlyas Yalçıntaş’ın İncir şarkısının klibinde yer alarak geçmiştir. Yine 2015 yılında Star Tv’de yayınlanan Amerikan dizisi Pretty Little Liars’ın uyarlaması olan Tatlı Küçük Yalanlar dizisinde başrol karakterlerinden biri olan Selin’i canlandırmıştır. 2016 yılında Kanal D’de yayınlanan Tatlı İntikam dizisinde Rüzgar ismiyle yardımcı karakter olarak rol almıştır. 2017’de yazar Azra Kohen’in kitabından uyarlanan başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven gibi isimler olan ve internet platformu Puhu Tv’de yayınlanan Fi dizisinde Kara Bilge rolünü üstlenmiştir. Aynı yıl içinde Güney Kore ve Türkiye ortak yapımı olan başrollerinde Ali Atay, İsmail Hacıoğlu gibi isimler bulunan Ayla isimli sinema filminde Nimet karakteri olarak yer almıştır. 2018 yılında Hadi Be Oğlum isimli sinema filminde Leyla karakterini oynayarak Kıvanç Tatlıtuğ ile beraber başrolü paylaşmıştır.

Yine aynı yılda Mu Tunç’un yazıp yönettiği Arada filminde Büşra Develi, Burak Deniz ile birlikte başrolü üstlenmiştir. Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan ve Kanal D’de yayınlanan Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinde Eleni karakterini canlandırmıştır. 2020’de vizyona giren Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği içinde Deli ve Emanet isimli iki filmin yer aldığı Karakomik Filmler 2’nin Deli kısmında başrol olarak Meral’i oynamıştır. Develi, şu anda ATV’nin yeni dizisi Akıncı’da Şükrü Özyıldız, Yıldıray Şahinler ve Tolga Tekin ile beraber başrol olarak yer almaktadır.

Büşra Develi Yaşı

27 yaşında

Büşra Develi Boyu

1,80

Kilosu

55

Instagram hesabı

@bsrdeveli

Büşra Develi Sevgilisi

Cem Aktay

Burcu

Başak

Oynadığı dizi ve filmler

-Tatlı Küçük Yalancılar (dizi)

-Tatlı İntikam (dizi)

-Ayla (film)

-Bitmiş Aşklar Müzesi (kısa film)

-Fi (dizi)

-Hadi Be Oğlum (film)

-Arada (film)

-Mehmed: Bir Cihan Fatihi (dizi)

-Karakomik Filmler 2 Deli (film)

-Akıncı (dizi)

YORUMLAR

canlı tv izle