Çernobil 1986 Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Çernobil 1986 film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, Netflix filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Çernobil 1986 Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Çernobil 1986 film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, Netflix filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

21 Temmuz 2021‘de Netflix Türkiye tarafından yayınlanan Netflix orijinal filmidir. 15 Nisan 2021’de Rusya’da vizyona giren film, Rus yapımıdır. Budapeşte’de çekilen film, Chernobyl: Abyss adı ile de biliniyor. 2 saat 16 dakikadan oluşan filmin yönetmenliğini Danila Kozlovskiy üstlenirken, senaryosunu Elena Ivanova ve Aleksey Kazakov kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda Danila Kozlovsky, Oksana Akinshina, Filipp Avdeev, Nikolay Kozak ve Ravshana Kurkova gibi isimler yer alıyor. Film IMDb‘de bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 4,3‘lük puana sahip oldu.

Çernobil 1986 konusu

Filmin konusu, İzini kaybettiği sevgilisine kavuşan Alexey, itfaiyecilikten emekli olarak yeni bir hayata başlar. Ama Çernobil felaketi, onu bir kez daha tehlikenin ortasına savurur. Çernobil nükleer santralindeki patlamanın ardından yüzlerce insanın felaket bölgesini temizlemek ve daha da büyük bir felaketi başarılı bir şekilde önlemek için hayatlarını feda etmesiyle ilgili ilk büyük Rus uzun metrajlı filmi. Avrupa kıtasının büyük bir bölümünü yaşanmaz bir dışlama bölgesine dönüştürdü. Filmin beklenmedik kahramanı, elektrik santralinde itfaiyeci olan Alexey’dir. Yanan reaktörün altındaki bir rezervuardan suyu boşaltmak için tehlikeli bir görevde ona bir mühendis olan Valery ve bir askeri dalgıç olan Boris eşlik ediyor. Doğru planlama için zamanları yoktur; erimiş reaktör çekirdeği daha da yaklaştıkça, geçmek zorunda kalacakları su basmış koridorlardaki su her saat daha da ısınıyor. Daha büyük bir felaketi önlemek için kendi hayatlarını feda etmeye hazırlanan üç adam, reaktör binasının derinliklerine iner.

Çernobil 1986 oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda, Danila Kozlovsky, Oksana Akinshina, Filipp Avdeev, Nikolay Kozak ve Ravshana Kurkova gibi isimler yer alıyor.

Danila Kozlovsky – Alexey Karpushin
Oksana Akinshina – Olga Savostina
Filipp Avdeev – Valera
Nikolay Kozak – Boris
Ravshana Kurkova – Dina
Igor Chernevich – Tropin
Pyotr Tereshchenko –
Artur Beschastnyy – Stysin
Samvel Tadevosian – Tigran
Dmitry Matveyev
Aleksandr Alyabyev

Film Yorumları

Fragmanı

Crash Pad Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.