Çete (Gridiron Gang) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Çete (Gridiron Gang) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

01.03.2021
Çete (Gridiron Gang) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Çete (Gridiron Gang) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, fragmanı, Dwayne Johnson, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Phil Joanou yönetmeni olduğu, Akrep Kral ve The Rundown filmlerinden tanınan Dwayne Johnson‘un başrolde olduğu 2006 yapımı ABD filmidir. Başrolde Johnson’a Xzibit, L. Scott Caldwell gibi isimler de eşlik ediyor.

Filmin senaryosunu Jeff Maguire ile Jac Flanders birlikte kaleme aldı. Biyografi, dram ve suç türündeki film 2 saat 5 dakikadan oluşuyor. Vizyona 15 Eylül 2006 yılında giren film büyük beğeni topladı. Film uluslararası olarak Gridion Gang ismi ile vizyona girerken ülkemizde Çete ismiyle biliniyor.

Filmin imdb puanı ise 6,9‘ur.

Çete (Gridiron Gang) konusu

Filmin konusu, Reşit olmamış gençlerin kaldığı bir tutukevinde kamp yöneticisi olan Sean Porter, gençlere futbol sayesinde takım olabilme bilinci ve kendilerine güven duygusu aşılamaya çalışır.

Çete (Gridiron Gang) oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Dwayne Johnson, Xzibit, Leon Rippy, Kevin Dunn, L. Scott Caldwell ve Jade Yorker gibi isimler yer alıyor.

Karakterleri

Dwayne Johnson – Sean Porter
Xzibit – Malcolm Moore
Kevin Dunn – Ted Dexter
Leon Rippy – Paul Higa
L. Scott Caldwell – Bobbi Porter
Jade Yorker – Willie Weathers
David Thomas – Kelvin Owens
Setu Taase – Junior Palaita
Trever O’Brien – Kenny Bates
Brandon Mychal Smith – Bug Wendal
Maurice McRae – Leon Hayes
Jurnee Smollett – Danyelle Rollins
Michael J. Pagan – Roger Weathers
James Earl – Donald Madlock
Jamal Mixon – Jamal Evans
Danny Martinez – Miguel Perez
Omari Hardwick – Free
Mary Mara – Mrs. Bates

Yorumları

“türdeşi olan pek çok filmden farksız bir konuya sahip ama işbu konuyu çok güzel işleyen mükemmel film.. the rock* zaten sevdiğimiz bir abimizdi.. daha bir taht kurdu gönlümde bu filmle..”

  • sahlanankoc

“izlediğim en güzel amerikan futbolu temalı filmlerden biri. zaten dwayne abinin oynadığı filmlerin takipçisiyim. hep belli bir kalitenin üzerinde. dwayne’in oynadığı kişinin birebir gerçek görüntüleri filmin sonunda çıkıyor. filmde kullanılan bir çok replik adamın orjinaline ait sözler sanırım ki bu filmi daha değerli kılıyor. bence başka türevleriyle karşılaştırmak biraz haksızlık.”

  • seviyeli sairin kalemi

“125 dakikalık, 2006 yapımı film.

phil joanou’nun yönettiği filmin yazarlarından birisi jeff maguire ki kendisini meşhur victory filminden de hatırlıyoruz.”

  • karinca beli

“2006 yapımı, başrolde dwayne johnson’nın olduğu, gerçek olaylara dayanan bir spor ve başarı filmi.
benzer nitelikte bir başarı öyküsünü, yoktan gelip mucizeler yaratmayı vb. anlatan onlarca film olduğu ve kimilerinin artık baydı dediği bir gerçek. ama ne kadar sıkarsa sıksın gerçeklerden alınmış bu öyküler yine de etkileyici olabiliyor, özellikle de sonunda gerçek karakterlere ve olaylara dair videolar yada resimler yayınlanınca iyi ki izledim dedirtebiliyor. işte film bu türden bir film. sonuna kadar zevkle izlettiği gibi sonunda da ekrana gelen gerçek kareler tebessüm etmenizi sağlıyor. dwayne johnson kendine çok yakışan bir rolle çıkmış karşımıza ve performansı ile rolün hakkını vermiş. sizlerde gerçek öykülerden oluşan spor ve başarı temalı filmleri seviyorsanız kaçırmayın.”

  • shishkabob
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.