Damiano David kimdir? Maneskin Grubu Solisti - Yorum Güncel

Damiano David kimdir? Maneskin Grubu Solisti

Damiano David kimdir, yaşı, boyu, kilosu, instagram, doğum günü, yaş, sevgilisi, Maneskin solisti, sevgilisi kimdir, eski hali, nereli gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

08.08.2021
Damiano David kimdir? Maneskin Grubu Solisti

Damiano David kimdir, yaşı, boyu, kilosu, instagram, doğum günü, yaş, sevgilisi, Maneskin solisti, sevgilisi kimdir, eski hali, nereli gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Damiano David kimdir?

Damiano David, İtalya’nın Roma kentinde, ikisi de uçuş görevlisi olan Daniele David ve Rosa Scognamiglio’nun çocuğu olarak 8 Ocak 1999 yılında dünyaya geldi. Ebeveynlerinin işinin doğası gereği, o ve ağabeyi Jacopo, erken yaşlardan itibaren dünyayı dolaştı ve çeşitli kültürlerle tanıştı. Henüz 6 yaşındayken şarkılar söylemeye başladı. 17 yaşına kadar yerel kulüp Eurobasket Roma’da oyun kurucu olarak basketbol oynarken bazı yetenekler gösterdi. Lise günlerinde Måneskin’den gelecek grup üyeleri Victoria De Angelis ve Thomas Raggi ile tanıştı. Roma’daki Liceo ve Eugenio Montale’de okudu, ancak liseyi tamamlamadı.

David, İngilizce bilmektedir ve biraz İspanyolca ve Fransızca konuşabilmektedir. Irk ve LGBT hakları savunucusudur. Aynı zamanda dernek futbol kulübü AS Roma’nın da sıkı bir hayranıdır.

Damiano David Kariyeri

Lise eğitimini yarıda bırakıp ailesinin de desteği ile müzik kariyerine atılan David, Maneskin grubunu 2016 yılında Victoria De Angelis ve Thomas Raggi ile birlikte kurdu. Başlangıçta sokak sanatı yapan grup, başlarda pop şarkılar söyledi. Ancak grup bir süre sonra rock tarzına yöneldi. 2017 yılında İtalya’nın müzik programlarından biri olan X-Factor yarışmasının 11.sezonuna katıldılar. Burada kısa sürede ön plana çıkan grup yarışmayı ikinci olarak tamamladı. Yarışmanın ardından artık adından söz ettiren grup, 2019 yılında stüdyo albümü “Il ballo della vita” ile çığır açan bir çıkış yaptı. 2021’de ikinci stüdyo albümleri “Teatro d’ira”yı duyurdular.

Eurovision 2021’in 1.si olmayı başaran grup adını kısa sürede tüm dünyaya da duyurmuş oldu. Öyle ki şarkıları mzüik dinleme platformlarının en çok dinlenen şarkılarından oldu. Grubun başarısının bir kısmı David’in vokal performansına, sahne görünümüne ve kişiliğine bağlı olduğu konuşuluyor. Sahnedeki karakteristik androjen görünümü ve moda stili, hippi ve vintage karışımı olarak görülüyor. 1970’lerden glam rock, çünkü aynı zamanda yeni bir İtalyan moda ikonu olarak da kabul ediliyor.

Damiano David Yaşı | Kaç Yaşında?

22

Boyu

1,78

Kilosu

73

Sevgilisi

David, 2017’den beri İtalyan model ve etkileyici Giorgia Soleri ile ilişki içinde.

Instagram Hesabı

@ykaaar

Ariana Grande Kimdir? Hayatı, Kariyeri, şarkıları

Bu içeriği oyla!
[Total: 1 Average: 5]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.