Danna Paola kimdir? Elite dizisinin Lu ‘su

Elite dizisinde Lu karakterini canlandıran Danna Paola kimdir? hayatı, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, oynadığı dizi ve filmler, sevgilisi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

29.03.2020
Danna Paola kimdir? Elite dizisinin Lu ‘su

Elite dizisinde Lu karakterini canlandıran Danna Paola kimdir? hayatı, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, oynadığı dizi ve filmler, sevgilisi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Danna Paola kimdir?

Netflix’in İspanya menşeili gençlik dizisi Elite’de gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken genç isim Danna Paola, 23 Haziran 1995’te Meksika’nın başkenti Mexico City’de dünyaya geldi. Tam adı Danna Paola Rivera Munguía olan genç oyuncunun annesi Patricia Munguía ve babası da Grupo Ciclón ve Los Caminantes’te solistlik yapan Juan José Rivera Arellano’dur. Anne ve babası ayrı olan genç yıldızın Vania Rivera Munguia isminde bir ablası var.

Oyunculuk ve şarkıcılık kariyeri

Çocukluk ve ergenlik döneminde bir yapımda çocuk oyuncu olan Danna Paola, daha 4 yaşındayken Susam Sokağı’nın Meksika versiyonunda yer alarak başladı. 5 yaşındayken Rayito de Luz adlı dizide yer aldı. Genç yıldız sadece oyunculuk değil, şarkı alanında da iyi olduğunu göstermek için 2001 yılında ilk albümünü çıkardı.

2011 yılında “yetişkin” solo kayıt sanatçısı olarak ilk albümünü de yapan dördüncü solo stüdyo albümünün prodüksiyonuna başladı. Önceki diskografisinde telenovelas, çocuk müziği ve film müzikleri için şarkılar vardı. Yeni albümünün sanatçı olarak büyümesini yansıtmasını istediğini ve çocuk oyuncu olarak imajını kaybettiğini açıkladı.

Başarıları

29 Ekim 2014’te Lunas del Auditorio ödül şovu için Auditorio Nacional’da satılan bir kalabalığa ” Hayır İyi Senet ” in İspanyolca versiyonu olan “Hayır saman bien” i seslendirdi . O gece Wicked “Broadway Show” kategorisinde ödül aldı.

2017’de Paola, Meksikalı şarkıcı José José’nin hayatına dayanan Telemundo biyo dizisi José José’de yayınlandı: El príncipe de la canción . Paola ünlü Meksikalı şarkıcı-söz yazarı Lucero oynadı ve gösterinin 4 bölümünde yer aldı.

Danna Paola ve Elite dizisinde Lu karakteri

Netflix’in son dönemde popüler olan, İspanyol dizisi Elite adlı dizide oynadığı Lu karakteri ile popülerliği uluslararası seviyeye ulaştı. 2018’de çekimlerine başlanan dizinin günümüze kadar toplamda 3 sezonu yayınlandı ve Netflix aboneleri tarafından sevilen içerikler arasında yer aldı. Elite’de elde ettiği popülerliğini sanat alanında da kullanmask isteyen Danna Paola yeni şarkı çalışmaları ile ilgilenmeye devam ediyor. Oye Pablo adlı şarkısına çektiği klipte Elite dizisinde oynayan kadın oyuncuları da rol almıştı.

Ester Exposito kimdir? Elite dizisinin Carla’sı

YORUMLAR

canlı tv izle