DC Evreni'nin Yeni Batman'i Robert Pattinson Kimdir? - Yorum Güncel

DC Evreni’nin Yeni Batman’i Robert Pattinson Kimdir?

09.01.2020
DC Evreni’nin Yeni Batman’i Robert Pattinson Kimdir?

Robert Pattinson kimdir soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Robert Pattinson kimdir? kaç yaşında, sevgilisi kim, instagram hesabı, filmleri, batman rolü, 2019, evli mi? Dini, Harry Potter’da rolü, imdb gibi aramalarınız için yorumguncel.com

Geçtiğimiz aylarda yeni Batman rolü için seçilen Robert Pattinson birçok eleştiriye maruz kaldı. Tüm eleştiri ve olumsuz yorumlara karşı Robert Pattinson Christian Bale’den sonra seçilen yeni Batman filminin yüzü oldu.  Geçtiğimiz haftalarda da filmin çekimlerine başlandı.

Robert Pattinson kimdir?  Hayatı – Biyografisi

Tam adı Robert Thomas Pattinson olan oyuncu 13 Mayıs 1986 yılında Londra İngiltere’de araba ithalatçısı bir baba ve modellik ajansında çalışan bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailenin 3. Çocuğu olan Pattinson’ın Lizzy ve Victoria isimli iki ablası bulunmaktadır. Tower House ve Harrodian Okulları’nda eğitim gören oyuncu, ilk tiyatro eğitimini Barnes Theatre Company’de aldı.

Kariyeri

2004 yılında modellik yapmaya başlayan Pattinson, Hackett’in 2007 sonbahar koleksiyonunda da modellik yapmıştır. Ancak 2008 yılında modelliği bırakıp oyunculuk kariyerine yöneldi. İlk filmi 2004 yılında çekilen Ring of the Nebilungs’daki yardımcı oyuncu rolü oldu. 2005 yılında Harry Potter Ateş Kadehi filminde Cedric Diggory karakterine hayat verdi. Bu rolü ile 2005 yılının Geleceğin İngiliz Yıldızı seçildi. Bu filmdeki performansı ile aynı zamanda Twilight serisindeki Edward Cullen karakterine seçilmesini de sağlamıştır.

2008 yılında vizyona giren serinin ilk filmi Alacakaranlık sayesinde kısa sürede hayran kitlesini arttırdı ve dönemin gençlik ikonu haline geldi. Ardından New Moon (Yeni Ay) filmi ve Eclipse (Tutulma) filmlerinde rol alan oyuncu bu üç film sayesinde ününü arttırdı ve 17 ödül kazandı. Bu filmler esnasında rol arkadaşı Kristen Steward ile ilişki yaşayan Pattinson medyadan uzak ilişkisini sürdürdü. Ancak çift 2013 yılında ayrıldıklarını duyurdu.

Şimdilerde The Batman filminin kadrosunda Bruce Wayne/Batman olarak rol alacak olan oyuncu aynı zamanda Christopher Nolan filmi Tenet’ta da başrol olarak yer aldı. The Batman filminin 2021 yılında çıkması bekleniyor. Pattinson ayrıca The Davill All The Time isimli filmde de Preston Teagardin rolünün canlandıracak.

Robert Pattinson Sevgilisi – Evli Mi?

Pattinson’ın şimdilerde adı İngiliz model Suki Waterhouse ile anılmaktadır. Evli değil.

Robert Pattinson Yaşı – Boyu

33 – 1,85

Robert Pattinson Instagram Hesabı

Kullanmıyor.

Robert Pattinson Dini

2018 yılında verdiği bir röportajda Los Angeles’ta gezerken gördüğü camiiye girdiğini ve hayatının değiştiğini söyledi. Ancak Müslüman olduğu iddiası doğru değil.

Filmleri

2004 – Vanity Fair
Ring of the Nibelungs
2005 – Harry Potter and the Goblet of Fire
2006 – Haunted Airman, TheThe Haunted Airman
2007 – Bad Mother’s Handbook,
Harry Potter and the Order of the Phoenix
2008 – How to Be
Twilight
2009 – Little Ashes
Twilight Saga: New Moon
2010 – Remember Me
Twilight Saga: Eclipse
2011 – Bel Ami
Water for Elephants
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1
2012 – The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
Unbound Captives
Cosmopolis
2013 – The Rover
Mission: Blacklist
Queen of the Desert

2014– Yıldız Haritası

2015– Çöl Haritası

2016– Kayıp Şehir z

2017– Soygun

2018– Küçük Hanım

          High Life

2019– The Lighthouse

          The King

       Waiting fort he Barbarians

2020 – Tenet

            The Devil All the Time

2021 – The Batman

            The Stars at Noon

Captain Marvel’a hayat veren Brie Larson kimdir?

1917 Filminin Yükselen Yıldızı George Mackay Kimdir?

Tenet Filmi Konusu Oyuncuları Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR