Delhi Crime Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Delhi Crime dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, hangi ülke dizisi, 2.sezon olacak mı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

18.12.2020
Delhi Crime Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Delhi Crime dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, hangi ülke dizisi, 2.sezon olacak mı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

22 Mart 2019‘da Netflix tarafından yayınlanmaya başlayan 2019 yapımı Hint dizilerinden biridir. Suç, Dram ve Antoloji türünde yer alan dizinin ilk sezonu 7 bölümden oluşuyor. Richie Mehta tarafından tasarlanan dizinin yönetmenliğini ve senaryosunu da Richie Mehta üstlendi. Hintçe ve İngilizce dilinde olan yapımın bölüm süreleri 64 ila 45 dakika arasında değişiyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Shefali Shah, Rasika Dugal, Adil Hussain and Rajesh Tailang gibi isimler yer alıyor. Netflix yapımı dizi IMDb’de 12 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,5 gibi önemli bir puan elde etmeyi başardı.

Delhi Crime konusu

Dizinin konusu, Komiser muavini Vartika Chaturvedi, vahşi bir suçun iki kurbanı yol kenarında bulununca soruşturmayı yürütmek için yalnızca en güvendiği memurları görevlendirir. Ellerinde çok az ipucu olan Vartika’nın ekibi, suçun gerçekleştiği asıl otobüsü belirlemeye odaklanır. Medyaya sızan ayrıntılar, polise karşı olumsuz tepkilere yol açar. Otobüs şoförü Jai Singh’in sorgusunun ilerlemesiyle suç gecesinin rahatsız edici ayrıntıları ortaya çıkar. Beş suç ortağı için arama çalışmaları başlar. Dördüncü şüpheli yakalanır. Halkın öfkesi büyürken Vartika ve Kumar, polis teşkilatını görevini yerine getirmede yetersiz olma söylentilerine karşı savunmak zorundadır. Son iki şüpheliyi arama çabaları yoğunlaşır. Vartika; ekibin öfkesini, çocuğunun korkularını ve kendi vicdanını kontrol etmelidir. Kumar, öfkeli aktivistlerle yüzleşir. Erkek kurban Akash, Vartika’nın karşı çıkmasına rağmen basına konuşmak ister. Eyalet bakanı ise, Vartika ve Kumar’ı istifaya zorlama çalışmalarına devam eder. Beşinci şüpheli polisi şaşırtır. Parlamento binasının dışındaki protestolar isyana dönüşür. Son şüpheliyi bulma çalışmaları, Naxal bölgesinde bir kovalamacaya yol açar.

Delhi Crime oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Shefali Shah, Rasika Dugal, Adil Hussain and Rajesh Tailang gibi isimler yer alıyor.

Shefali Shah – Vartika Chaturvedi
Rasika Dugal – Neeti Singh
Aakash Dahiya -s Devinder
Adil Hussain – Kumar Vijay
Rajesh Tailang – Bhupendra Singh
Denzil Smith – Vishal Chaturvedi
Yashaswini Dayama – Chandni
Avijit Dutt – Gururaj Dixit
Gopal Datt – Sudhir Kumar
Sanjay Bishnoi – Akash
Mridul Sharma – Jai Singh
Jaya Bhattacharya – Vimla Bharadwaj
Swati Bhatia – Ira
Anurag Arora – Jairaj

Delhi Crime 2.sezon olacak mı?

Dizi yayıncı Netflix tarafından 2.sezon onayı aldı. Ancak dizinin yeni sezonunun ne zaman çıkacağı ile ilgili henüz yeni bir bilgi bulunmuyor.

Dizi yorumları

2012 yılında delhi’de yaşanan toplu tecavüz olayını konu alan ve 7 bölümden oluşan netflix orjinal dizisi.

-fdeniz / Ekşi Sözlük

netflix dizisine konu olan 16 aralık 2012 delhi toplu tecavüz olayı,

bugün bu toplu tecavüze katılan insan bozuntuları idam edildi, umarım son anda korkudan işemişlerdir.

“16 aralık 2012 tarihinde hindistan’ın delhi kentinde 23 yaşında üniversite öğrencisi jyoti singh pandey, erkek arkadaşı ile otobüste seyahat ederken otobüsün şöförü de dahil olmak üzere altı kişinin tecavüz ve saldırısına uğradı. tecavüz kurbanı 11 gün sonra singapur’da tedavi görürken hayatını kaybetti”

  • matilda effect / Ekşi Sözlük

dizinin yaratıcısı richie mehta, toronto doğumlu bir hintli.
projeyi ona çektirmişler. netflix’in rise of empires ottoman’ı emre şahine çektirmesi gibi.
ülkenin kökenini, dokusunu bilsin ama batının insanı olsun.

  • mvpatakan / Ekşi Sözlük

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle