Dilhan Şeşen Kimdir? Kariyeri - Şarkıları - Yorum Güncel

Dilhan Şeşen Kimdir? Kariyeri – Şarkıları

Dilhan Şeşen kimdir, yaşı, boyu, babası, kaç yaşında, annesi, instagram, akor, şarkıları, Ufuk Beydemir, kimin kızı, sevgilisi, albümleri gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

27.06.2021
Dilhan Şeşen Kimdir? Kariyeri – Şarkıları

Dilhan Şeşen kimdir, yaşı, boyu, babası, kaç yaşında, annesi, instagram, akor, şarkıları, Ufuk Beydemir, İlhan Şeşen, Burhan Şeşen, kimin kızı, sevgilisi, albümleri gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Dilhan Şeşen Kimdir?

Dilhan Şeşen, 7 Ocak 1998 yılında ünlü müzisyen Burhan Şeşen’in kızı olarak dünyaya geldi. Işık Üniversitesinde Sinema ve Televizyon bölümünde eğitim gördü. Şarkıcı İlhan Şeşen’in yeğenidir.

Kariyeri

Grup Gündoğarken grubunun değerli üyesi, usta müzisyen Burhan Şeşen‘in kızı olan Dilhan Şeşen, Şeşen Ailesi’nin kuşak temsilcisidir. İlk konserini 36 yıl önce Turhan Şeşen’in kurduğu grubu oğlu Burhan Şeşen devam ettirdi. Ardından Burhan Şeşen şimdilerde kızı Dilhan için konserler organize etmeye başladı.

Kariyerine ilk defa Youtube kanalı üzerinden yayınladığı cover şarkılar ile başladı. Tuna Kiremitçi, Birkan Nasuhoğlu ve Moawk ile ortak projelerde bulunan genç şarkıcı ilk şarkısını 2018 yılında yayınladı. Sıcaklardandır isimli ilk şarkısı amcası İlhan Şeşen’in bestesi ve “Hediyem” adlı tribute albümünden bir parçadır. Bu şarkısı ile gençler tarafından oldukça sevilen Şeşen, ikinci şarkısı “Acıtır Yara” isimli şarkısını 2019 yılında yayınladı. Aynı yıl Birkan Nasuhoğlu ile birlikte “Ne Varsa Halimde“, Tuna Kiremitçi ile birlikte “Neresi Olmalı” isimli şarkıyı seslendirdi. 2018 yılında yeni nesil şarkıcılardan Ufuk Beydemir ile birlikte seslendirdiği “Güneşin Isıtır” ve “Adımız Miskindir Bizim” isimli düetleri ile dikkatleri üzerine çekti.

2020 yılında Moawk ile “New Boundaries” isimli şarkıyı seslendiren genç isim, yine aynı yıl Ezginin Günlüğü’nün 40. yılına özel olarak hazırlanan “40 Yıllık Şarkılar” albümünde “Teninle Konuşmak” isimli şarkıyı yeniden seslendirdi.

2020 yılının sonlarında söz ve müziği kendisine ait olan ve “Yorgun düştüğüm bir dönemin içerisinde çok güzel güneşli bir günde ortaya çıktı.” dediği “K a ç t ı m” isimli şarkısını yayınladı.

2021 yılında “İsimsiz Çocuklar Ülkesi” isimli şarkısını yayınladı.

Dilhan Şeşen Yaşı | Kaç Yaşında?

24

Boyu

1,68

Instagram Hesabı

@dilhansesen

Dilhan Şeşen Babası Kim?

Grup Gündoğarken grubundan tanıdığımız usta müzisyen Burhan Şeşen’in kızı, İlhan Şeşen’in yeğenidir.

Ekşi Sözlük Yorumları

sesi çok naif. tam bir caz sanatçısı gibi. bir nina simone olamaz belki lakin gayet iyi ses tonuna sahip. umuyorum daha çok duyarız. babası ile 19 mayıs için ntv ye çıkmıştır.

  • imlakilhavuzundaunlubogulmasi

şeşen ailesinin yeni ve sesi güzel üyesi.

  • karamamba1977

her nekadar müzik kalitesini genlerine borçlu olsada öylesine duru ve harikulade bir sesi var ki; onu dinlerken sadece dinlemez adeta hipnotize olursunuz

  • harun0006

tane tane, mükemmelötesi, olağanüstü, süpersonik bir diksiyonla şarkı söyleyen şeker şarkıcı. mesela bir yabancı, türkçe öğrenmek istese direkt dilhan şeşen dinlemesi lazım. güzel sesi ve tarzının yanında böyle didaktik bir yanı da var. yukardan tıp tıp damlayan su berraklığında bir söyleyişi var.
kadın daha napsın çayı da mı o demlesin kitapsızlar? bu memleketin kaç genci böyle bir performansa şahit olmadığı için heder oldu haberiniz var mı? (bkz: yanlış anlaşılmış şarkı sözleri)

  • tywin stark

Şarkıları

Sıcaklardandır (İlhan Şeşen’in ”Hediye” Albümü) (2018)
Acıtır Yara (2019)
Ne Varsa Halimde (Birkan Nasuhoğlu ile) (2019)
Neresi Olmalı (Tuna Kiremitçi ile) (2019)
New Boundaries (Moawk ile) (2020)
Teninle Konuşmak (40 Yıllık Şarkılar) (2020)
K a ç t ı m (2020)
İsimsiz Çocuklar Ülkesi (2021)

Jehan Barbur Kimdir? Biyografisi şarkıları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.