Doctor Foster Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Doctor Foster Dizi, konusu, kaç sezon, cast, oyuncuları, 3.sezon var mı, BBC Dizileri, Sadakatsiz hangi diziden uyarlandı, karakterleri, IMDb, trailer, altyazı, incelemesi, yorumları, Ekşi, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

08.10.2020
Doctor Foster Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Doctor Foster Dizi, konusu, kaç sezon, cast, oyuncuları, 3.sezon var mı, BBC Dizileri, Sadakatsiz hangi diziden uyarlandı, karakterleri, IMDb, trailer, altyazı, incelemesi, yorumları, Ekşi, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

9 Eylül 2015‘te İngiliz televizyon kanalı BBC one tarafından yayınlanmaya başlamıştır. Toplam 2 sezon ve 10 bölümden oluşan yapım, 3 Ekim 2017’de yayınlanan bölümü ile ekranlara veda etti. Dizi, Mike Barlett tarafından yaratıldı. Psikolojik gerilim ve drama türünde yer alan yapımın hikayesi Yunan mitolojisinde yer alan Medea (Medeia)‘nın hikayesinden uyarlanmıştır. Dizinin başrolünde Suranne Jones, Bertie Carvel, Tom Taylor, Thusitha Jayasundera ve Shazia Nicholls gibi isimler yer alıyor. Yapım, IMDb‘de 14 bin kişi tarafından oylanan yapım, 7,7‘lik puana sahip oldu. Dizi 2020 yılında ‘Sadakatsiz‘ adı ile Türkiye’de uyarlandı. Cansu Dere ve Caner Cindoruk‘un başrollerinde yer aldığı dizi, ilk bölümü ile ön plana çıktı.

Doctor Foster Konusu

Dizinin konusu, Doktor Gemma Foster’ın hayatı paramparça olmak üzeredir. O, topluluğunun kalbinde yetenekli bir aile doktoru, sevgi dolu bir eş ve anne, insanların güvenebileceği bir kadındır. Ancak kocası Simon’ın bir ilişkisi olduğundan şüphelendiği anda dünyası parçalanır. Gerçeği keşfetmeye kararlı olan Gemma, sevdiği her şeyi tehdit eden karanlık sırları ortaya çıkarır. Hayatı ve hastalarının ve ailesinin hayatları kaosa sürüklenirken kesin olan tek bir şey vardır: Gemma, kendisini asla hayal edemeyeceği şekilde davranırken bulacaktır.

Doctor Foster Oyuncuları ve Karakterleri(Cast)

Dizinin başrolünde, Suranne Jones, Bertie Carvel, Tom Taylor, Thusitha Jayasundera ve Shazia Nicholls gibi isimler yer alıyor.

Suranne Jones – Dr. Gemma Foster
Bertie Carvel – Simon Foster

Tom Taylor – Tom
Thusitha Jayasundera – Ros Mahendra
Shazia Nicholls – Julie
Jodie Comer – Kate Parks
Victoria Hamilton – Anna
Adam James – Neil
Sara Stewart – Susie Parks
Neil Stuke – Chris Parks
Martha Howe-Douglas – Becky
Clare-Hope Ashitey – Carly
Daniel Cerqueira – Gordon Ward

Dizi yorumları

tek kelimeyle mükemmel. konusu basit olabilir fakat kurgusu, oyuncularının performansı ve yasattigi inişli çıkışlı duygular oscar ödüllü bir filmle yarışır. film tadında bir dizi. hayata dair bir drama. hangimizde cesaret var bu kadının ki kadar? ıkinci sezonu iple çekiyorum.

-Razar (Ekşi Sözlük)

  1. sezonu ilk sezon olduğu gibi 5 bölümdür. gemma ve oğlu hayatlarına devam ederken şehre geri taşınan simon karısı ve kızı ile kabusa dönüyor.

-English Mother (Ekşi Sözlük)

türk dizisi olacakmış ama son saniyede ingiliz dizisi olmuş. olayların bu kadar saçma bir şekilde ilerlemesine ve anlamsız diyaloglara başka bir açıklama bulamadım. sırf beş bölüm diye katlandım ha bir de ikinci sezonu gelecekmiş şaka gibi.

  • Mutti (Ekşi Sözlük)

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle