Doktor Uyku Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Doktor Uyku Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

09.11.2021
Doktor Uyku Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Doktor Uyku (Doctor Sleep) film, konusu, kitap, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, IMDb puanı, Netflix, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

8 Kasım 2019‘da vizyona giren ABD yapımı filmdir. Toplam 2 saat 32 dakikadan oluşan film, dram, fantezi ve korku türünde yer alıyor.

Filmin yönetmenliğini Mike Flanagan üstlenirken, senaryosunu da yine Flanagan kendisi kaleme aldı. Stephen King‘in aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda Ewan McGregor, Roger Dale Floyd, Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran, Dakota Hickman ve Carl Lumbly gibi isimler yer alıyor.

IMDb‘de 170 bini aşkın kişi tarafından oylanan film, 7,3‘lük puana sahip oldu. Film, Kasım 2021 itibari ile Netflix Türkiye kütüphanesine eklendi.

Filmin orijinal adı: Doctor Sleep

Doktor Uyku konusu

Filmin konusu, Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve “parlama” gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika’nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder.

Doktor Uyku oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Ewan McGregor, Roger Dale Floyd, Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran, Dakota Hickman ve Carl Lumbly gibi isimler yer alıyor.

Ewan McGregor – Danny Torrance,
Roger Dale Floyd – Genç Danny Torrance,
Rebecca Ferguson – Rose the Hat,
Kyliegh Curran – Abra Stone,
Dakota Hickman – Genç Abra Stone.
Carl Lumbly – Dick Hallorann,
Zahn McClarnon – Crow Daddy,
Emily Alyn Lind – Snakebite Andi,
Bruce Greenwood – Dr. John Dalton,
Jocelin Donahue – Lucy Stone,
Cliff Curtis – Billy Freeman,
Robert Longstreet – Barry the Chunk,
Carel Struycken – Grandpa Flick,
Alex Essoe – Wendy Torrance

Film yorumları

ayrıca harika film be. resmen başucu eseri. selefinin kalitesini bozmayan ender yapıtlardan.

  • ayhanores / Ekşi Sözlük

bu filmde kelimerle anlatamayacağım derecede beni rahatsız eden bir şeyler var. düşünüyorum fakat bulamıyorum. asla dandik çerçöp bir korku filmi değil bana göre. daha küçük yaşlarda stephen king’in “the shining” adlı romanını okumuştum, türkçeye “medyum” diye çevrilmişti yanlış hatırlamıyorsam. kitaptaki o 237 numaralı oda bölümü beni satırları okurken hiçbir filmin heyecanladıramayacağı kadar heyecanlandırmıştı

ama dediğim gibi bu filmde beni baya baya rahatsız eden, geren bir şeyler var. canımı sıkan adını koyamıyor olmam. bir şeylerle bağdaştırıyorum istemeden ama acaba ne

  • deme yahu / Ekşi Sözlük

çok iyi bir kitap uyarlaması ama biraz fazla ağır bir film. yine de ben çok sevdim. the shining’in devam filmi bundan iyi olamazdı.

  • lamer pan / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.