Dönüm Noktası 11 Eylül ve Terörle Mücadele Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Dönüm Noktası 11 Eylül ve Terörle Mücadele belgesel dizi, konusu, kaç bölüm, Ekşi yorumları, incelemesi, Netflix Belgesel dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dönüm Noktası 11 Eylül ve Terörle Mücadele Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Dönüm Noktası 11 Eylül ve Terörle Mücadele belgesel dizi, konusu, kaç bölüm, Ekşi yorumları, incelemesi, Netflix Belgesel dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel dizi hakkında

11 Eylül 2021‘de Netflix Türkiye tarafından yayınlanan Netflix orijinal belgesel dizilerinden biridir. Toplam 5 bölümden oluşan belgesel dizinin bölüm süreleri 1 saat ile 1 saat 1 saat 10 dakika arasında değişkenlik gösteriyor. Belgesel dizinin orijinal adı Turning Point: 9/11 and the War on Terror‘dür. IMDbde 3 bine yakın oy alan belgesel 8,1‘lik puana sahip oldu.

ABD yapımı belgesel, tarihi ve politik türde yer alıyor. Yakın tarihte gerçekleşen en çarpıcı terör saldırılarından biri olan 11 Eylül Saldırılarını farklı yönlerden ele alması bakımından başarılı bir iş olarak öne çıkıyor.

Dönüm Noktası 11 Eylül ve Terörle Mücadele konusu

Bu cesur belgesel dizisi, 11 Eylül terör saldırılarını El Kaide’nin 1980’lere uzanan kökenlerinden Amerika’nın verdiği tepkiye kadar her yönüyle ele alıyor.

  1. Kırmızı Alarm

Röportajlar ve tüyler ürpertici arşiv kayıtları, kökenleri 1980’lere kadar uzanan 11 Eylül saldırıları sırasında yaşanan kaosu gözler önüne seriyor.

  1. Tehlikeli Bir Yer

Saldırıdan kurtulanlar 11 Eylül’de yaşadıkları dehşeti anlatıyor. Saldırılardan hemen sonra George W. Bush, Amerika’nın saldırgan askerî yanıtını planlamaya başlıyor.

  1. Karanlık Taraf

Hava korsanlarının ABD istihbaratındaki boşluklardan faydalandığını öğrenen Beyaz Saray, gizli bir gözetleme programını ve “geliştirilmiş sorgulama”yı meşrulaştırıyor.

  1. İyi Niyetli Savaş

Afganistan’da sağlam bir strateji olmadan yürütülen savaş, baştaki kazanımları heba eder. Bu da hayal kırıklığını, yolsuzluğu ve Taliban’ın yeniden dirilişini tetikler.

  1. İmparatorluklar Mezarlığı

Yirmi yılın ardından ABD, şimdiye kadarki en uzun savaşını bitirmeyi amaçlasa da çekilme kararı, Afganistan’ı yeniden baskıcı ve kanlı bir şiddetin içine çekmek üzeredir.

Dönüm Noktası 11 Eylül ve Terörle Mücadele yorumları

netflix’de izlediğim iyi belgesellerden biri. hem hayatım boyunca yaşadığım en sarsıcı gün olan 11 eylül’e ait detayları, hem de güncel bir konu olan afganistan meselesini merak ediyorsanız izleminizi tavsiye ederim. edit: amerikan yönetimi ve yaptıkları o kadar açık eleştiriliyor ki, amerika’yı bu anlamda takdir etmemek mümkün değil. tüm medyayı ele geçirip, insanları susturunca büyük ya da gelişmiş devlet olunmuyor.

  • juravli / Ekşi Sözlük

terörle mücadele deniyor ama terörün nedense en had safhaya cıktıgı dönemdir. yersen.

  • anungunruma / Ekşi Sözlük

daha ilk bölümün başındayım ve öğrendiklerim kanımı dondurdu. dizinin dibinde fotoğraf çekilen (bkz: gulbeddin hikmetyar)’ın kim olduğunu, gül gibi geçinip giden afganistan’ın bu hale gelmesinde nasıl etkin olduğu ve bizim de benzer bir kaderi paylaşmamız için nasıl can attıklarını görmek tüyler ürpertici. netflix çok başarılı bir işe imza atmış, tebrik edilesi

  • raputinxxl / Ekşi Sözlük

tv’ den canlı canlı şahit olduğum 11 eylül 2001 terör saldırılarının perde arkasını gün yüzüne çıkaran bir belgesel formatlı netflix dizisi. olayın tarihçesi o kadar sansasyonel ki insan ürpertmeden edemiyor. bilindiği gibi yarın 11 eylül saldırının yirminci yıl dönümü olacak. bu vesileyle izlenmesini önemle tavsiye ediyorum.

  • cihanonline / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.