Downtown Abbey Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Downtown Abbey Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Downtown Abbey dizi, konusu, oyuncuları, yorumları, Netflix, izle, aldığı ödüller, izle, 2019, ekşi, imdb, cast, film izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Downtown Abbey Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Downtown Abbey dizi, konusu, oyuncuları, yorumları, Netflix, izle, aldığı ödüller, izle, 2019, ekşi, imdb, cast, film izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Dizi Hakkında

Julian Fellowes tarafından yaratılan ve yazılan 20. yüzyıl başlarında geçen bir İngiliz tarihi drama ve tv dizisidir. İlk olarak 26 Eylül 2010 yılında yayınlanmaya başlayan dizi televizyon eleştirmenlerinden beğeni aldı ve En İyi Mini Dizi veya Televizyon Filmi dalında Altın Küre Ödülü ve Olağanüstü Mini Dizi veya Film dalında Primetime Emmy Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. Dizi ayrıca Guinness Dünya Rekorları tarafından 2011’in en eleştirmenlerce beğenilen İngilizce televizyon dizisi olarak tanındı. Dizinin başrolünde Hugh Bonneville, Phyllis Logan ve Elizabeth McGovern gibi isimler yer alıyor.

Toplamda 6 sezondan oluşan dizi ortalama 58 dakikadan oluşuyor. Dizi yayın hayatına 2015 yılında veda etti. Dizinin imdb puanı ise 8,7’dir.

Downtown Abbey Dizi Konusu

İngiliz aristokrat Crawley ailesinin ve onların hizmetçilerinin yirminci yüzyılın başlarındaki hayatlarının bir tarihi.

Downton Malikanesi’nde yaşayan Crawley Ailesi ve malikanenin çalışanlarının hayatı üzerine kurulu olan dizi, bir dönem dizisi. 1912’den itibaren başlayan hikaye sezonlar içerisinde 20’lere kadar uzanıyor.
Grantham Kontu Robert Crawley ailesi ile mutlu bir hayat sürdüğünü düşünürken her şey, 15 Nisan 1912’de Titanik’in buzdağına çarpması ile birlikte bir daha eskisi gibi olmayacak şekilde değişir. Crawley Ailesi iki üyesini çarpışmada kaybetmiştir.

Downtown Abbey Oyuncuları (Cast)

Dizinin başrolünde Hugh Bonneville, Phyllis Logan ve Elizabeth McGovern gibi isimler yer alıyor.

Karakterleri

Hugh Bonneville – Robert Crawley, Earl of Grantham
Laura Carmichael – Lady Edith Crawley
Jim Carter – Charles Carson
Brendan Coyle – John Bates
Michelle Dockery – Lady Mary Crawley
Joanne Froggatt – Anna Bates
Robert James-Collier – Thomas Barrow
Phyllis Logan – Mrs. Hughes
Elizabeth McGovern – Cora Crawley, Countess of Grantham
Sophie McShera – Daisy Mason
Lesley Nicol – Mrs. Patmore
Maggie Smith – Violet Crawley, Dowager Countess of Grantham
Penelope Wilton – Isobel Crawley
Kevin Doyle – Joseph Molesley
Allen Leech – Tom Branson
David Robb – Dr. Clarkson

Fragman

Downtown Abbey Dizi Yorumları

jane austen romanlarına benzeyen dizi. dönem farkı var tabi ama şu ana kadar izlediğim kadarıyla (ki sadece bir bölümünü izledim) konu ailenin büyük kızının koca bulması. yanılıyor olabilirim. göreceğiz.

  • yinyangyo

sözlük aristokrasisi tarafından henüz keşfedilememiş yapımdır. ben ısınamadım pek. gerçi bizim laikçi arkadaşlardan biri hastası oldu, orası ayrı.

  • myt

(bkz: jane austen) ile birlikte ingiliz yaşantısına ve aksanına bağımlı hale getirir.ayrıca ingilizlerin o soğuk kabuklarının altındaki duygusallığı gördürür ki kendisine müteşekkiriz.ailecek severek izliyoruz efendim.

not:evet, ailecek izlenebilecek pek bir ender pek bir kıymetli dizidir.

  • nedenbuhesabialiyorumhalabilmiyorum
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.