Dracula Başlangıç (Dracula Untold) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Dracula Başlangıç (Dracula Untold) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, cast, IMDb puanı, Netflix filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

23.12.2020
Dracula Başlangıç (Dracula Untold) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Dracula Başlangıç (Dracula Untold) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, cast, IMDb puanı, Netflix filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

3 Ekim 2014‘de vizyona giren ABD ve Birleşik Krallık yapımı filmdir. Toplam 70 milyon dolarlık bütçe ile çekilen film, 215 milyon dolarlık hasılat elde etti. Filmin yönetmenliğini Gary Shore‘un üstlendiği yapımın senaryosunu Matt Sazama ve Burk Sharpless kaleme aldı. Bram Stoker‘ın aynı adlı kitabından uyarlandı. Filmin oyuncu kadrosunda Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper, Samantha Barks, Art Parkinson ve Charles Dance gibi isimler yer alıyor. Toplam 92 dakikalık süreye sahip olan film, IMDb‘de 176 bini aşkın kişi tarafından oylanan yapım 6,3‘lük puana sahip oldu. Film Türkler ile ilgili sahneleri ve konu işlenmeleri ile vizyona girdiği dönemde tartışma konusu olmuştu.

Dracula Başlangıç (Dracula Untold) konusu

Filmin konusu, 15 yy’da Transilvanya toprakları III. Vlad ve eşi Mirena’nın yönetimi altındadır. Ülkelerini gitgide büyüyen Osmanlı tehdidine karşı ezdirmeden, barış içerisinde yaşatmak isterken beklenmedik bir tehdit ile karşılaşacaklardır. Zira Osmanlı İmparatoru Fatih Sultan II. Mehmed, Eflak’tan Vlad’ın oğlu Ingeras’ın da aralarında olduğu 1000 erkek çocuğun alınarak Osmanlı ordusunda asker olmalarını ister. Vlad hayati bir karar aşamasına gelir. Ya oğlunu ve halkını sultana verecektir veya Türkleri yenmek için bir canavardan destek alarak, ruhunu şeytana satacaktır… Broken Tooth dağında pazarlık yaptığı şeytan ona hiçbir insanoğlunda olmayan bir gücü bahşedecektir ama o günden sonra Vlad’ın insan kanına olan susuzluğu doymak bilmeyecektir.

Dracula Başlangıç (Dracula Untold) oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper, Samantha Barks, Art Parkinson ve Charles Dance gibi isimler yer alıyor.

Luke Evans – III. Vlad/Kont Drakula
Sarah Gadon – Mirena/Mina
Dominic Cooper – II. Mehmed
Samantha Barks – Yek
Art Parkinson – Ingeras
Charles Dance – Caligula
Charlie Cox
William Houston – Cazan
Ferdinand Kingsley – Hamza Bey
Noah Huntley – Captain Petru
Dilan Gwyn – Governess
Zach McGowan – Shkelgim
Ronan Vibert – Simion “The Wise”
Diarmaid Murtagh – Dimitru
Thor Kristjansson – Bright Eyes
Joseph Long – Ömer

Film yorumları

hep söylenmeyen sır kalan bir şeyler var bu yeni çekilen hollywood filmlerinde! bu da onlardan birisi yani kısacası filmin daha fazla izlenmesi ve satılması için yapılan pazarlama taktiklerinin bir parçası bu filmlere koyulan isimler. yoksa gerçekten dracula hakkında tatmin edici bir şeyler izlemek isteyen bunun zirvesine bram stoker’s dracula filmi ile çıkmıştı!

  • garincha2013 / Ekşi Sözlük

ilkokuldaki ödevimden ötürü hikayesine ilgi duyduğum senaryosu sapıtmış film. sultan mehmet ile olan arkadaşlıkları ufakken çok ilgimi çekmişti, tüm sınıfa bununla ilgili bir sunum yapmıştım. sınıfta o gün kim vardıysa aradan 15 sene geçmesine rağmen geçenki buluşmamızda filminin de vizyona girmesinden mütevelit, konumuz o sunumdu. demek istediğim şey, kullanılabilecek etkili ve iyi bir hikayeyi berbat edip kindarca sunmuş vasat bir film olduğu kanısındayım. öyle ki, ilk yarının ardından bende bıraktığı domates salçası etkisi ile salondan çıkıverdim.

  • ama kurbagalar birbirlerini seviyorlar / Ekşi Sözlük

tek güzel yanı sonu olan film. yani hem son sahnesinde günümüze dönmesi hem de filmin bitmiş olmasıydı güzel olan.
aksiyon desen değil, gerilim desen değil, neydi belli değil. güzelim konuları berbat etme çabaları, hatta güzelim konuları mantıksal nedenlerle açıklama çabaları… olmuyor. sen git kırk yılık draculayı savaş kahramanı yap, oldu mu şimdi? nerde kaldı fantastik dünya?

  • Black Rose İmmortal / Ekşi Sözlük

Film fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle