Dünyayla Benim Aramda dizisi Disney Plus’ta neden yok?

02.07.2023
Dünyayla Benim Aramda dizisi Disney Plus’ta neden yok?

Dünyayla Benim Aramda dizisi Disney Plus’ta neden yok? neden kaldırıldı, disney plus Türkiye’den çekiliyor mu, geri gelecek mi, neden yok gibi aramalarınıza yorum güncel!

Dünyayla Benim Aramda dizisi Disney Plus’ta neden yok?

Dünyayla Benim Aramda dizisi yayıncısı Disney Plus’ta erişilemiyor. Peki bu sorunun sebebi ne? Disney Plus aboneleri Türk içerikleri ile ilgili Disney’de yaşanan problemlerin sebeplerini merak ediyor. Kuşkusuz en çok merak içerikler ise Atatürk dizisi ve Can Yaman’ın çekimlerine başladığı orijinal dizisi. Ve elbette bir de Ölümlü Dünya 2 filminin akıbeti.

2022 yılı Eylül ayında yayınlanmaya başlayan Disney Plus’ın ikinci yerli içeriği olan diziyi izlemek isteyen Disney Plus aboneleri platformda diziye ulaşamadı. Aslında Arayış ve Aktris dizisi dışında platformun şu ana kadar yayınladığı Türk içeriklerin tamamı kaldırıldı.

Dünyayla Benim Aramda dizisi neden kaldırıldı?

Konu ile ilgili alınan bilgilere göre Atatürk dizisinin ABD’de Ermeni lobisi tarafından tepki topladığı üzerine. Bu konu henüz netleşmemiş olsa da Disney Plus’ın şu ana kadar yayınladığı Türk içeriklerinin pek başarılı bir izlenim yarattığı söylenemez. Gülse Birsel’in Yılbaşı Gecesi, Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 7 gibi filmleri dışında yayınlanan diziler Netflix’teki etkiyi göstermemişti. Ciddi meblalar harcayarak piyasaya giriş yapan Disney Plus’ın bu konuda bir kriz yaşadığı ifade ediliyordu.

Bugün yerli içeriklerin bir anda kaldırılması da bu konuda iddiaları daha da güçlendirdi. Platformdan henüz bir açıklama yok ancak, platforma ABD’de yapılan baskıların bu atılan adımda etkisi olduğu iddiası giderek güçleniyor.

Ermeni lobisi dahli bir tweete dayanıyor!

Konuyla ilgili Disney Plus’ı tehdit eden topluluk ise Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (The Armenian National Committee of America-ANCA). Bu örgüt tarafından yapılan paylaşımda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için Hristiyan başlığı altında 7 farklı etnik gruptan milyonlarca insanı öldürerek soykırım yaptığı söylendi.

Disney Plus’tan açıklama bekleniyor.

Tabii bu paylaşımı yapan kişilerin gerçek olmayan tarihi bilgileri ortaya atarak duygu ve güç sömürüsü yaptığı net bir şekilde görülüyor. Fakat ABD’de lobi faaliyetleri güçlü olduğu için elleri buraya kadar uzanmış olabilir. Şuan için Disney Plus’tan açıklama bekleniyor.

Bu ve benzeri içerikleri Instagram üzerinden takip etmek için: https://www.instagram.com/ygdizifilm/

Bu ve benzeri içerikleri Youtube üzerinden takip etmek için: https://www.youtube.com/@yorumguncel/

YORUMLAR

canlı tv izle