Eighth Grade Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Eighth Grade film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, Netflix, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

28.04.2021
Eighth Grade Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Eighth Grade film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, Netflix, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

19 Ocak 2018‘da Sundance film festivalinde gösterime giren Amerika Birleşik Devletleri yapımı A24 filmidir. 2 milyon dolara yakın bütçe ile çekilen filmi 14 milyon doları aşan gelir elde etti. Filmin yönetmenliğini Bo Burnham‘ın üstlenirken senaryosunu da yine Bo Burnham kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda Elsie Fisher, Josh Hamilton, Emily Robinson, Catherine Oliviere, Jake Ryan ve Luke Prael gibi isimler yer alıyor. IMDb‘de 65 bini aşkın kişi tarafından oylanan film 7,4‘lük puana sahip oldu.

Eighth Grade konusu

Filmin konusu, Kayla ortaokul son sınıfta okuyan bir öğrencidir. Liseye geçişini sağlayacak olan dönem sonu yalnızca 1 hafta uzaktadır. 1 hafta sonra ortaokul hayatı bitecek ve yepyeni bir sayfa açılmış olacaktır. Ancak bu hayat değiştiren deneyime ulaşabilmek için genç kızın 1 hafta daha bu kabus gibi ortaokul hayatına katlanması, sorunlarla başa çıkması ve dayanıklı olması gereklidir…
kanıtlamalıdır.

Eighth Grade oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Elsie Fisher, Josh Hamilton, Emily Robinson, Catherine Oliviere, Jake Ryan ve Luke Prael gibi isimler yer alıyor.

Elsie Fisher – Kayla Day
Josh Hamilton – Mark Day
Emily Robinson – Olivia
Catherine Oliviere – Kennedy Graves
Jake Ryan – Gabe
Luke Prael – Aiden Wilson
Daniel Zolghadri – Riley
Fred Hechinger – Trevor
Imani Lewis – Aniyah

Film yorumları

hayatımda izlediğim en boş filmlerden birisi. bu kadar boş bir filmi çekecek bütçeyi sağlayabilmelerinden ötürü kendilerini tebrik ediyorum.

  • yenikullanicikaydi32455

yetişkin izleyiciye ergenliğin içinden çıkılmaz zamanlarını yeniden yaşatan, araçlar ve kalıplar değişmiş olsa da ilişkilerin o yalın zalimliğinin pek çok bakımdan aynı kaldığını hatırlatan başarılı bir gerilim filmi.

  • kopekyildizi / Ekşi Sözlük

elsie fisher’ın başrolde çok iyi oynadığı, 2018’in en iyi filmlerinden. hayat kadar gerçek bi film.

  • colakli / Ekşi Sözlük

başladığım hiç bir filmi yarım bırakmam. bunu da bırakmadım ama bitene kadar içime hafakanlar bastı. antipatik, çirkin, sivilceli kızla da hiç bir empati kuramadım. felaket geveze, ve incir çekirdeğini doldurmayan diyaloglarla dolu bir film.

  • malachi constant / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.