Ekin Koç kimdir? Sen İnandır filmi Deniz

22.06.2023
Ekin Koç kimdir? Sen İnandır filmi Deniz

Ekin Koç kimdir? Ekin Koç rol aldığı film ve diziler, nereli, Kaç yaşında, Boyu, Sevgilisi, en İnandır filmi Deniz karakteri, instagram hesabı gibi aramalarınızın yanıtı yorumguncel.com’da.

Başarılı ve yakışıklı oyuncu Ekin Koç yer aldığı dizi ve filmler ile adından söz ettiriyor. BluTV Bozkır dizisi ile karşımıza çıkan oyuncu yer aldığı yapımlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Öyle ki 2019 yılında Amerikan kanalı HBO da yayınlanan BAFTA Ödüllü Succession dizisine konuk oyuncu olarak dahil oldu.

Büyük Selçuklu adlı dizide de boy gösteren oyuncu, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Padişah 1. Ahmet karakteri ile de dikkat çekmişti.

 Başarılı oyuncu son olarak Netflix‘te yayınlanan Sen İnandır adlı filmde Deniz Karakteri ile çıkacak.

Ekin Koç Kimdir? ( Biyografi )

Ekin Koç, 21 Haziran 1992 yılında bankacı anne Şefika Koç ve Turizmci baba Vehbi Koç’un ilk çocuğu olarak Antalya’nın Alanya ilçesinde dünyaya geldi. Tam ismi İsmet Ekin Koç’tur. 5 yıl aradan sonra ailenin ikinci çocuğu olan Yetkin Koç dünyaya gelir. Ekin Koç kardeşi Yetkin’e ismini veren kişidir.

Eğitim hayatı babasının işi dolayısı ile farklı okullarda geçen Koç, Lise eğitimini Antalya Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Üniversite için İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü kazandı.  Eğitimi halen devam etmektedir.

Sosyal hayatta aktif olmayı seven oyuncu, basketbol, satranç, tenis, futbol gibi birçok alanla da ilgileniyor. Oyunculuk mesleğini hayatının merkezine almamayı tercih eden Koç, hayatı keyfince yaşamayı sevenlerden.

Kariyeri

Yakışıklı oyuncu hayatını tek bir alanda yoğunlaştırmaktan ziyade her alanda biraz bilgi sahibi olmak gerektiğini düşünenlerden. Daha çocukluk yıllarında basketbol, futbol, satranç ve tenis gibi birçok sporla ilgilendiği ve hala düzenli spor yaptığı biliniyor. Oyunculuk kariyeri ile ilgili attığı ilk adımlardan biri 2011 yılında İstanbul’da İstanbul Akademi ve Sanat Evi’nden oyunculuk dersleri alması ile başlamış. Oyunculuk kariyerine ise ilk olarak 2013 yılında Fox Tv’de ‘Sana Bir Sır Vereceğim’ isimli dizi ile başlıyor. Bu dizinin düşük reyting sebebi ile kaldırılmasının ardından 2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Benim Adım Gültepe isimli dizide Seyfi karakterine hayat verdi. Bu dizi ile tanınmaya başlamış olsa da asıl ününü Fox Tv ekranlarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinin devamı niteliğindeki 2015 yılında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisi ile sağladı. Burada Beren Saat ile başrolü paylaşmıştı. Dizinin ardından ilk sinema filmi Senden Bana Kalan filminde Özgür karakterine hayat verdi. Bu filmde de Neslihan Atagül ile başrolü paylaştı. Aynı yıl Kurban Said’in kitabından esinlenilerek senaryosu hazırlanan film Ali ve Nino’da Mehmet karakterine hayat verdi.

Ekin Koç 2018 yılında yeniden televizyon ekranlarına geri döndü. İnternet platformu olan Blutv’de önce 7 Yüz dizisinde bir bölümde yer alırken daha sonra yine Blutv Bozkır dizisinde de cinayet komiseri Nuri Pamir karakterini canlandırdı. Burada Yiğit Özşener ile başrolü paylaştı. Aynı yıl Bizim İçin Şampiyon filmi ile de büyük beğeni topladı. Bu filmde de Farah Zeynep Abdullah ile başrolü paylaştı.

Ekin Koç Kaç Yaşında? – Yaşı

21 Haziran 1992 doğumlu oyuncu 27 yaşında.

Ekin Koç Boyu

1.80

Ekin Koç’un Sevgilisi

Özel hayatı ile ön plana çıkmayı sevmeyen oyuncunun bilinen bir sevgilisi yok.

İntagram hesabı: @ekoofficial

Ödülleri

2016- Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri – Ayhan Işık Özel Ödülü

Ekin Koç Dizileri

2013– Sana Bir Sır Vereceğim

2014-Benim Adım Gültepe

2015-Muhteşem Yüzyıl: Kösem

2017-7 Yüz

         Hayat Sırları

2018-Bozkır

2021 – Büyük Selçuklu

Ekin Koç Filmleri

2015-Senden Bana Kalan

          Ali ve Nino

2018-Bizim İçin Şampiyon

2022– Kurak Günler

2023– Sen İnandır

YORUMLAR

canlı tv izle