Ella Rumpf kimdir? Freud dizisinin Fleur Salome’si

04.04.2020
Ella Rumpf kimdir? Freud dizisinin Fleur Salome’si

Ella Rumpf kimdir? Freud dizisi Fleur Salome kim? Freud dizisi Salome krakteri, yaşı, boyu, kilosu, oynadığı dizi ve filmler, Freud dizisindek karakteri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Ella Rumpf Hayatı

Ella Rumpf, 4 Şubat 1995 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te dünyaya geldi. İsviçre’nin Zürih kentinde büyüdü. Babası Psikoterapist, annesi öğretim görevlisidir. Rumpf, Steiner okuluna gitti ve Romeo ve Juliet’te 14 yaşında başrol kazanarak ilk oyunculuk tecrübesini elde etti.

Oyunculuk kariyeri

2011 yılında 16 yaşındayken Friederike Jehn’in yönettiği Summer Outside (Yaz dışı) filminde ilk film tecrübesini yaşadı. Ardından 2014 yılında Krieg (Savaş) filminde Ali rolünü üstlendi. Bu filmde gösterdiği performans ile İsviçre Film Ödülleri’nde en iyi yardımcı kadın oyuncu kategorisine aday gösterildi. Bu film için saçlarını traş ettirmesiyle ülkede gündeme gelmişti. 2013-2015 yılları arasında Zürih2te Foreman Oyunculuk Merkezi’nde eğitim alan Rumpf, Zürih Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde eğitimi tamamladı.

Oynadığı dizi ve filmler

Kariyerinin eğitim sonrası bölümünde farklı filmlerde rol almaya başlayan Ella Rumpf, 2016 yılında Raw filminde Garance Marillier ile birlikte rol aldı. Sonraki yıl Tiger Girs adlıfilmde başrolde yer aldı. Film kariyerinin ardından 2020 yılında yayınlanacak iki dizide rol aldı. 2020 yılında Amerikan özel kanalı HBO’da Tokyo Vice adlı dizide Polina karakterine hayat verdi.

Ella Rumpf ve Freud dizisinde Salome karakteri

Netflix’in yeni içeriği Freud dizisinde Fleur Salome karakteri ile Robert Finster ile başrolde yer aldı. Freud dizisi ile daha geniş kitlelere adını duyurmayı başardı.

Yaşı

25

Boyu

1.67

Kilosu

56

İnstagram hesabı

www.instagram.com/ella_rumpf

YORUMLAR

canlı tv izle