Elveda (The Farewell) Film | Konusu | Oyuncuları | Lulu Wang - Yorum Güncel

Elveda (The Farewell) Film | Konusu | Oyuncuları | Lulu Wang

Elveda (The Farewell) filmi, konusu, oyuncuları, fragman, yorumları, ekşi, imdb, yorum, cast, TRT 2, Lulu Wang, ekşi sözlük, izle, altyazı, 2019 gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

04.09.2021
Elveda (The Farewell) Film | Konusu | Oyuncuları | Lulu Wang

Elveda (The Farewell) filmi, konusu, oyuncuları, fragman, yorumları, ekşi, imdb, yorum, cast, TRT 2, Lulu Wang, ekşi sözlük, izle, altyazı, 2019 gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Film Hakkında

Çinli kadın yönetmen Lulu Wang’ın yönetmen koltuğuna oturduğu 2019 yapımı sinema filmidir. The Farewell adı ile tanıtılan film aynı zamanda Lulu Wang’ın hayat hikayesinden esinlenilerek yaratılan bir filmdir. Filmin oyuncu kadrosunda Awkwafina, Shuzhen Zhao, X Mayo, Lu Hong, Tzi Ma, Diana Lin, Becca Khalil ve Jim Liu gibi isimlerin yer almaktadır. Dram – komedi türündeki film ABD ve Çin ortak yapımıdır. Film dünya prömiyerini 15. Sundance Film Festivali’nde yaptı. Film vizyona girdiği yıl Yabancı Dilde En İyi Film ve En İyi Kadın Oyuncu olmak üzere 2 dalda altın küre adayı seçildi.

Lulu Wang’ın kendi ailesinin başından geçen bir hikâyeden kaleme aldığı film toplamda 1 saat 40 dakikadan oluşuyor. Altın Küre adayı olan film imdb‘de 7,6 puana sahip. Filmde Mandarin, İngilizce, Japonca ve İtalyanca olmak üzere 4 farklı dilde geçmektedir.

Elveda (The Farewell) Film Konusu

Film konusu; büyükannelerinin hastalandığını öğrenen Çinli bir ailenin yaşadıklarını konu ediyor.

Bili, Amerika’da büyüyen bir genç kızdır. Bir gün babasından aldığı haber, genç kız için büyük bir yıkım olur. Bili’nin Çin’de yaşayan büyükannesi Nai Nai’ye dördüncü evre kanser teşhisi konmuştur. Aile, kendilerine büyük bir üzüntü veren bu gerçeği, ninelerinden saklamaya karar. Son günlerini huzur ve mutluluk içinde geçirmesini isteyen aile üyeleri, bunun için Nai Nai’nin yanında toplanmaya karar verir. Bili, bu haberi ninesinin bilmesini gerektiğini düşünse de ailesinin isteğine karşı çıkmaz ve ninesi ile vedalaşmak için Çin’e doğru yola koyulur.

Elveda (The Farewell) Film Oyuncuları (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Awkwafina, Shuzhen Zhao, X Mayo, Lu Hong, Tzi Ma, Diana Lin, Becca Khalil ve Jim Liu gibi isimlerin yer almaktadır.

Karakterleri

Shuzhen Zhao – Nai Nai
Awkwafina – Billi
X Mayo – Suze
Hong Lu – Little Nai Nai (as Lu Hong)
Hong Lin – Doctor Wu (as Lin Hong)
Tzi Ma – Haiyan
Diana Lin – Lu Jian
Yang Xuejian – Mr. Li
Becca Khalil – Shirley
Yongbo Jiang – Uncle Haibin (as Jiang Yongbo)
Han Chen – Hao Hao (as Chen Han)
Aoi Mizuhara – Aiko
Xiang Li – Aunty Ling (as Li Xiang)
Hongli Liu – Aunty Gao (as Liu Hongli)
Shimin Zhang – Michael (as Zhang Shiming)
Jing Zhang – Gu Gu (as Zhang Jing)
Jinhang Liu – Bao (as Liu Jinhang)

Fragmanı

Elveda (The Farewell) Film Yorumları / Ekşi

az evvel filmekimi sayesinde izlediğim aşırı güzel olmayan ama güzel film. 10 üzerinden 7-7.5 veriyorum.

bol müzikli, ölçülü duygusal ve bol kahkahalı bir film olmuş. filmin başında saçma bulup batılı bir yaklaşımla kınadığım tavrı sonuna doğru o kadar da saçma bulmaz oldum. filmin arka planında akan, batıya göçmüş doğuluların memleketleriyle, aileleriyle olan meseleleri de izlemeye değerdi. hele ki bu zamanda, türkiye’de.

  • exception handle edemeyen coder

gerçek bir yalandan esinlenilmiş lulu wang filmidir.
başrolde awkwafina oynamakta ve bence son derece iyi bir iş çıkarmıştır.
film bir aile draması olarak karşımıza çıkmakta. birbirinden çok uzakta yaşamakta olan aile bireylerinin bir düğün/hastalık üzerine babaannenin evine ‘gizli bir veda’ için toplanmasını ele alıyor.
sinematografik olarak da izleyiciyi tatmin edeceğini düşünüyorum. çin toplumunun sosyoekonomisini ve doğu-batı insan sentezinin analizi anlamak için de izlenmesi gerektiğini düşündüğüm bir yapıt.
amerika-çin ekonomi savaşını alaylı bir dille ele alırken, taraf olmak gerekiyor mu diye düşündürtmektedir ayrıca.
yer yer üzen, genelde ise yüzde bir gülümseme bırakan tatlı mı tatlı bir hikaye.
9/10

  • ciel phantomhive

bugün (bkz: filmekimi)’nde izlediğim (bkz: lulu wang) filmi. bir kadın yönetmen filmi olmasından mı, baş karakter kadın olmasından mı bilemedim filmekiminde watclistimde vardı hep. bence hoş naif bir film olmuş. hafif siklet çin-amerika müsabakası 🙂 film oldukça eğlenceli, bolca görebileceğiniz tatlı film.

  • likecaulfield

geçen ay gösterime giren di jiu tian chang gibi, çin’de ailenin ne kadar önemli olduğu vurgulayan film. izlerken ister istemez elveda oğlum ile kıyasladım ve o filme nazaran elveda filmini daha zayıf buldum.

  • shezo

Babam (Father) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Visar Morina

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.