Emily filmi (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi - Yorum Güncel

Emily filmi (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

31.10.2022
Emily filmi (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Emily filmi, konusu, oyuncuları, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman vizyona girecek, ne zaman çıkacak, imdb, 2022, fragman, başrolü, yönetmeni, nerede çekildi, bütçe, izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Korku Seansı film serisinde rol alan Frances O’Connor tarafından yazılan ve yönetilen 2022 yapımı biyografik drama filmidir. Deneyimli aktörün ilk yönetmenlik denemesini yaptığı filminde ünlü yazar Emily Bronte‘nin Uğultulu Tepeler’i yazmadan önceki kısa hayatı anlatılıyor. Başrollerinde “Sex Education” dizisinden tanıdığımız Emma Mackey ve “Görünmez Adam” filminde rol alan Oliver Jackson-Cohen yer alıyor.

Film toplam 2 saat 10 dakikadan oluşuyor. Yaşadığı dönemin zorluklarını aşmayı başaran ünlü yazar Emily Bronte‘nin hayatını izleyeceğimiz film 28 Ekim 2022’de vizyondaki yerini alacak. Filmin imdb puanı 7,5‘dir.

Emily Filmi Konusu

Film konusu, 30 yaşında hayata veda eden, dünyanın en ünlü, esrarengiz ve kışkırtıcı yazarlarından biri olan kadının hayat hikayesini konu ediniyor.

Dünya, Emily Bronte’den duygularını, düşüncelerini, hayallerini paylaşmaması gerektiğini aynı zamanda itaatkar olmasını ve fikirlerini söylememesini ister. Ancak Emily, hayatı çılgınca yaşamak, sesini herkese duyurmak istemektedir. Filmde, edebiyat klasiği Uğultulu Tepeler’i kaleme alan kendi sesini bulmuş asi ve uyumsuz Emily’nin, Weightman’e olan yasak aşkı, Charlotte ve Anne ile olan sert ve tutkulu kız kardeşlik ilişkisi ve idolleştirdiği başına buyruk kardeşine olan ilgisine odaklanılıyor.

Emily Filmi Oyuncuları

Filmin oyuncu kadrosunda “Sex Education” dizisinde adından söz ettiren Emma Mackey ve “Görünmez Adam” filminde katil koca rolünü canlandıran Oliver Jackson-Cohen yer alıyor. Filmde ayrıca Adrian Dunbar, Fionn Whitehead, Alexandra Dowling, Gemma Jones, Amelia Gething, Sacha Parkinson, Harry Anton, Gerald Lepkowski, Elijah Wolf, Amy Hilbert, Philip Desmeules, Nikki Hellens, Robert Pickavance, Darren Langford ve William Bale gibi isimlerde filmde rol alıyor.

Karakterleri

Emma Mackey – Emily Brontë

Oliver Jackson Cohen – William Weightman

Adrian Dunbar – Patrick Brontë

Fionn Whitehead – Branwell Brontë

Alexandra Dowling – Charlotte Brontë

Gemma Jones – Aunt Branwell

Amelia Gething – Anne Brontë

Sacha Parkinson – Ellen Nussey

Harry Anton – Bill Heathcliffe

Gerald Lepkowski – Linton

Elijah Wolf – Jo Heathcliff

Amy Hilbert – Schoolgirl

Philip Desmeules – Monsieur Heger

Nikki Hellens – Girls’ Aunt

Robert Pickavance – Sir Ralph Delaney

Darren Langford – Enoch

William Bale – Publisher

Film Fragmanı

Ne Zaman Vizyona Girecek?

Dünyanın en ünlü yazarlarından biri olan Emily Bronte’nin hayat hikayesini anlatan “Emily” filmi 28 Ekim 2022’de vizyona girecek.

Emily Film Yorumları

frances o’connor’un yazıp yönettiği, emma mackey (sex education) oliver jackson-cohen, fionn whitehead (dunkirk) gibi isimlerin yer alacağı biyografik drama projesi. merak ettiğim bir emily bronte portresi olacak doğrusu.

karinca beli

Edebiyatçılar arasında Emily Brontë benim için daima özel olmuştur. Gerek az bilinen yaşamıyla; gerek kısa süren yaşamına sığdırdığı dünyanın en iyi romanlarından biriyle hep kalbimde olan bir isim. Küçücük dünyasına büyük bir hayal gücü sığdırdı. Filmi merakla bekliyorum.

@froggprincee

Bu içeriğimizi de sevebilirsiniz;

Aya Sihirli Yolculuk Film Konusu Oyuncuları Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR