Emma Stone’lu mini dizi: Maniac dizi inceleme - Yorum Güncel

Emma Stone’lu mini dizi: Maniac dizi inceleme

03.01.2020
Emma Stone’lu mini dizi: Maniac dizi inceleme

Maniac dizisi nerede yayınlanıyor? Konusu, oyuncuları, inceleme, yorumları, karakterleri, bölüm sayısı, Emma Stone, Jonah Hill, dizi inceleme gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Maniac dizisi Netflix’te 2019 yılında yayınlanan, başrollerinde Emma Stone ve Jonah Hill’in oynadığı bir mini dizi. Dizinin yönetmenliğini Patrick Sommerville yaptığı dizinin 10 bölümlük bir Norveç dizisinden uyarlandığı biliniyor.  

Maniac dizisi inceleme (Yorum)

Maniac dizisi, Emma Stone ile Jonah Hill’in başrollerinde yer aldığı 10 bölümlük Netflix mini dizisidir. Dizinin konu itibari ile akıl sorunlarından uzaklaşmak isteyen, Oven Milgrim, bir akıl hastanesinde hayallerindeki dünyayı yaşamasını anlatır. Aynı zamanda bilinçaltında bastırılan birçok şeyin yüz üstüne çıkmasından rahatsız olan insanların bununla ansızın mücadele etme çabasını izliyoruz. Emme Stone’un yer aldığı hem kadrosu hem de karakterlere inilen derinlemesine sahneler ile tam bir sanat filmi tadı veriyor. Emma Stone’un serseri karakteri ve Jonah Hill’in akıl sorunlarından muzdarip sürekli arayış içerisinde olan ve kafasından geçen maceraları akıl hastanesinde denenen bir ilaçta denek olarak yaşamaya çalışmaktadır. Ancak Annie (Emma Stone) , Oven’ın bu kaçışlarının çözüm getirmediğini görecek, her macerada kendini farklı bir noktada bulsa da bu çarkın kırılması için Oven’ın gözünü açacaktır. Dizinin İMDB puanı 7.8 olarak belirlenmiş.  Amerikan Psikolojik, Karanlık komedi, drama dalında sınıflandırılan diziyi eğer kafanız biraz karışsın istediğiniz zamanlarda izleyin.

Maniac dizisi konusu

Annesiyle ilgili sorunları olan bir doktorun ve duygusal açıdan karmaşık bir bilgisayarın yürüttüğü tuhaf bir ilaç deneyine katılan iki yabancı arasında bir bağ kurulur. Geçmişte şizofreni tedavisi görmüş ancak, kardeşi ile olan dengelerde hep sınıfta kalmış Oven, hayatını değiştirmek ve korkularından uzaklaşmak istemektedir. Birgün Annie’nin bulunduğu reklamı gören Oven, hayatını değiştirmek için ona ihtiyacı olduğunu düşünür. Aynı ilca deneyine katılan Oven ve Annie, bilişsel olarak türlü maceralara atılacak ve sonunda Annie, Oven’ı içinde bulunduğu döngüden kurtarmak için gözünü açmaya çalışacaktır.

Maniac dizisi oyuncuları ve karakterleri

Emma Stone – Annie

Jonah Hil- Oven Milgrim

Justin Theroux – Dr. James

Sonoya Mizuno – Dr Azumi Fujita

Gabriel Bryne – Porter Milgrim

Sally Field – Dr. Greta Mantleray

Maniac dizisi kaç bölüm?

10

Dizi fragmanı

YORUMLAR

  1. Cihan dedi ki:

    Kararsız kaldım fakat genel anlamda kaliteli bir yapıma benziyor. Listeme ekledim 🙂

    1. serkan dedi ki:

      Psikoloji ve fantastik öğelerin yer aldığı dizileri seviyorsanız Maniac tercih edilebilir 🙂 Listenize almanıza sevindik.