En iyi evren belgeselleri listesi

16.06.2023
En iyi evren belgeselleri listesi

En iyi evren belgeselleri, Uzay Belgeseli National Geographic, Uzay Belgeseli BBC, En iyi bilim belgeselleri, Uzay belgeselleri, Uzay Belgeseli 2022, Evrenin Harikaları izle, Uzay belgeseli TRT, Uzayla ilgili Belgeseller Netflix gibi aramalarınıza yorumguncel.com!

En iyi evren belgeselleri

Evren ile ilgili son dönemde yeni belgeseller çıkmaya devam ederken, kimi belgeseller var ki, insanı derinden etkileyen, hayata bakışını değiştiren türden..

Biz de sizler için son yıllarda ön plana çıkan, evrenin sırlarını kendi açılarından anlatmaya ve açıklamaya çalışan belgesellerin listesini hazırladık, Discovery Channel, National Geographic gibi ünlü bilim kanallarının hazırladığı, En iyi evren belgeselleri listemizde!

En iyi evren belgeselleri (En iyi bilim belgeselleri)

1- Stephen Hawking ile Deha

Profesör Stephen Hawking’in sunumuyla izleyeceğimiz belgeselde bir grup gönüllünün tarihteki ünlü kaşiflerin izinden giderek hayatlarımıza ışık tutan keşiflere farklı bakış açılarıyla yaklaşmalarını izleyeceğiz. Belgesel, başlangıçtan beri süre gelen ve insanlığı en çok zorlayan soruların cevaplarını ararken; moleküler biyoloji, astrofizik ve kuantum fiziğine başvurarak “Neredeyiz?”, “Bu evrende yalnız mıyız?” ya da “Zamanda yolculuk yapmak mümkün müdür?” gibi konuları, var olan bilimsel birikimimizle açıklamaya çalışıyor.

2- Cosmos Yeni Dünyalar

Ünlü astrofizikçi Neil deGrasse Tyson bizi evrenin doğumuyla büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor. Kozmik takvimde bir sıçrama yaparak, insanlığın bugün olduğumuz meraklı ve uzayı keşfeden bir türe dönüştüren 14 milyar yıllık evrimi keşfediyoruz. Neil, geçmiş medeniyetlerden gelen en eski keşiflerin bizi hayallerimizin ötesine geçmeye nasıl yönlendirdiğini inceleyecek.

3- Killer of Cosmos

En iyi Uzay konulu 9 belgesel, uzay belgeselleri 2021, uzay belgeleseli natiaonal geographic, uzay belgeselleri netflix, BBC belgeselleri, Discovery belgeseli listesi gibi aramalarınzıa YORUM GÜNCEL'den yanıt bulabilirsiniz.
En iyi Uzay konulu 9 belgesel, uzay belgeselleri 2021, uzay belgeleseli natiaonal geographic, uzay belgeselleri netflix, BBC belgeselleri, Discovery belgeseli listesi gibi aramalarınzıa YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Her bölümde yeni bir vakanın aydınlatıldığı Kozmik Suç’a hoş geldiniz! Bu belgesel serisi ürkütücü evreni keşfederek, birçok uzman aracılığıyla evrenin ve yaşamın sonunu getirebilecek felaketleri araştırıyor.

4- Uzaylıların Dünyaları

Uzaylıların Dünyaları belgesel dizi, konusu, bölümleri, yorumları, incelemesi, kaç bölüm, Netflix Doğa Belgeselleri, Netflix belgesel önerileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel'den yanıt bulabilirsiniz.
Uzaylıların Dünyaları belgesel dizi, konusu, bölümleri, yorumları, incelemesi, kaç bölüm, Netflix Doğa Belgeselleri, Netflix belgesel önerileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dünya’daki hayatın yasalarını galaksinin geri kalanına uygulayan bu dizi, diğer gezegenlerdeki canlıların yaşamını düşlemek için bilim ile kurguyu bir araya getiriyor.

5- Evrenin Sırları

Aktör Morgan Freeman’ın sunduğu belgesel, toplam 63 bölümden oluşuyor. Belgesel, zaman yolculuğu mümkün müdür, insanları kim yarattı ve tanrı var mıdır gibi birçok soruyu yanıtlamaya çalışıyor.

6- Stephen Hawking’in Büyük Tasarımı

Belgeselde, Stephen Hawking evren neden var ve hayatın anlamı nedir gibi soruları kendi yaptığı araştırmalar, gözlemler ve teorik buluşlar ışığında açıklamaya çalışıyor ve yeni tartışmaların önünü açıyor.

7- Cosmos Bir Uzay Serüveni

Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter tarafından yazılan Cosmos: A Personal Voyage’ın devamı niteliğinde bir belgesel dizidir. Carl Sagan’ın öğrencisi olan astrofizikçi Neil deGrasse Tyson tarafından sunulan 13 bölümlük uzay-zaman macerasını anlatan belgesel, bu büyük gizemi kozmostan ve evrenden örnekler vererek açıklar.

YORUMLAR

canlı tv izle