Engin Öztürk Kimdir? 50m2 dizisi Gölge - Yorum Güncel

Engin Öztürk Kimdir? 50m2 dizisi Gölge

Engin Öztürk kimdir? hayatı, biyografisi, yaşı, boyu, kilosu, sevgilisi, instagram hesabı, 50m2 dizisi Gölge/ Adem, nereli, kaç yaşında, oynadığı dizi ve filmler gibi aramlarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

27.01.2021
Engin Öztürk Kimdir? 50m2 dizisi Gölge

Engin Öztürk kimdir? hayatı, biyografisi, yaşı, boyu, kilosu, sevgilisi, instagram hesabı, 50m2 dizisi Gölge/ Adem, nereli, kaç yaşında, oynadığı dizi ve filmler gibi aramlarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

Engin Öztürk 28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. Baba tarafı Bulgaristan anne tarafı ise Selanik göçmenidir. İlkokul ve ortaokul eğitiminin ardından Eskişehir Anadolu Fatih Lisesi’nden mezun oldu. Babasının havacı astsubay olmasından dolayı İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek okulunda okudu ve 2005 yılında buradan mezun oldu. Burada okuduğu zamanlarda okulun tiyatro kolunda yer aldı. Daha sonra askerlik mesleğini yapmak istemediği için 2008 yılında Ankara’ya giderek Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünü kazandı ve 2012 yılında eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Kariyeri

Oyunculuk kariyerine adımını daha üniversitede okuduğu 2010 yılında Kanal D’de yayınlanan Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde Selim Yaşaran rolünü oynayarak adımını attı. Bir süre eğitim ve oyunculuk hayatını birlikte sürdürdü. 2012 yılında Erdal Beşikçioğlu’nun sahibi olduğu barda barmenlik yaptığı sıralarda başrolünde Erdal Beşikçioğlu’nun olduğu Behzat Ç. dizisinin 3. sezonuna Komiser Emre karakteriyle katıldı. 2013-2014 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Selim rolünü canlandırdıktan sonra Hayat Yolunda ve Hatırla Gönül gibi dizilerde de yer aldı. 2016’da Star Tv’de yayınlanan Yüksek Sosyete dizisinde Kerem Özkan karakterini, 2017’de ise TRT 1’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Günalp Bey karakterini canlandırdı. Daha sonra Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan Muhafız’ın ikinci ve üçüncü sezonlarında Levent Topal karakteriyle yer aldı. 2019 yılında Kanal D’de yer alan fakat 4. bölüm sonunda final yapan Yüzleşme dizisinde Ömer Aladağ rolünü oynadı. 2020 yılında Biz Böyleyiz isimli sinema filminde Berrak Tüzünataç, Özge Özpirinçci ve Şebnem Bozoklu gibi isimlerle beraber oynadı. Aynı yıl içinde

TV 8’de yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisine 15.bölümden itibaren Barış karakterini canlandırmak için katıldı. Engin Öztürk son olarak 27 Ocak 2021’de

8 bölüm olarak Netflix üzerinden yayınlanacak olan 50m2 dizisinde başrol Gölge karakterini oynadı.

Engin Öztürk Yaşı

34

Boyu

1.84

Kilosu

80

Nereli

Eskişehir

Engin Öztürk Instagram hesabı

@enginozturk

Engin Öztürk Sevgilisi

Engin Öztürk Oynadığı dizi ve filmler

-Fatmagül’ün Suçu Ne (dizi)

-Behzat Ç. (dizi)

-Muhteşem Yüzyıl (dizi)

-Çanakkale Yolun Sonu (film)

-Hayat Yolunda (dizi)

-Hatırla Gönül (dizi)

-Yüksek Sosyete (dizi)

-Diriliş Ertuğrul (dizi)

-Hakan Muhafız (dizi)

-Yüzleşme (dizi)

-Biz Böyleyiz (film)

-Doğduğun Ev Kaderindir (dizi)

-50 m2 (dizi)

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.