Erbatur Ergenekon kimdir? TRT Spor Merkezi sunucusu

Erbatur Ergenekon kimdir? hayatı, biyografisi, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, nereli, TRT Spor Merkezi sunucusu, evli mi, programları, Instagram hesabı gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

12.01.2021
Erbatur Ergenekon kimdir? TRT Spor Merkezi sunucusu

Erbatur Ergenekon kimdir? hayatı, biyografisi, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, nereli, TRT Spor Merkezi sunucusu, evli mi, programları, Instagram hesabı gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

24 Haziran 1983 tarihinde İstanbul’da doğdu. Asıl olarak İzmir’lidir. Öğrenim hayatına Metin Aşıkoğlu ilkokulunda başladı daha sonra ortaokulu Meva Avni Akyol kolejinde okudu. Liseyi eğitimini Bornova Anadolu lisesinde tamamladı. Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede MBA Bilgi ve İnovasyon Yönetimi üzerine de yüksek lisans yaptı.

Kariyeri

2004 yılında TRT’de stajyer olarak göreve başladı burada Stadyum ve Telelig isimli spor programlarında staj yaptı. Aynı zamanda Milliyet ve Fanatik gibi gazetelerde de staj gördü. 2007 yılında HaberTürk’ün spor bölümünde çalışmaya başladı. Burada Beşiktaş muhabirliği ve dış haberler editörlüğü yaptı. Milliyet Formula 1, Süper Basket, 24, F1 Racing ve Sporblog için yazılar yazdı. 2015 yılında HaberTürk’ten ayrılarak TRT Spor’da çalışmaya başladı. TRT Spor’da İlk Baskı programının sunuculuğunu yaptı. 2018 yılında NTV Spor’a transfer olarak burada Kırmızı Çizgi isimli programın moderatörlüğünü üstlendi. Kırmızı Çizgi Serdar Ali Çelikler ve Mehmet Ayan’ın eğlenceli yorumlarıyla birlikte sevilen bir program haline geldi. Kırmızı Çizgi aynı zamanda dönemin en çok izlenilen spor programlarından biri oldu.

2019 yılında NTV Spor’un kapatılması üzerine buradan ayrılıp TRT Spor’a geri döndü. TRT Spor’da Ceyla Büyükuzun ile birlikte Spor Merkezi isimli programın sunuculuğunu yaptı. Bir dönem youtube üzerinden yayınlanan VOLE kanalında da yorumcu olarak yer aldı. Murat Murathanoğlu ile birlikte NBA Saati programıyla da basketbol üzerine değerlendirmelerde bulundu. TRT Spor’da birçok programda sunucu ve yorumcu olarak görev yaptı. Günümüzde Serkan Akkoyun ile beraber Avrupa Stüdyosu programını, Ali Ece ile beraber de Avrupa’dan Futbol programında görev yapmaya devam etmektedir. Erbatur Ergenekon kibar, sempatik, duygusal ve eğlenceli tarzıyla TRT Spor’un en sevilen sunucularından biridir.

Erbatur Ergenekon Yaşı

37

Erbatur Ergenekon Boyu

1,74

Kilosu

78

Erbatur Ergenekon Instagram hesabı

@erbatur

Erbatur Ergenekon Evli mi?

Bekar

Burcu

Yengeç

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.