Eski ve Yeni Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Eski ve Yeni Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

21.11.2021
Eski ve Yeni Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Eski ve Yeni (Old and New) filmi konusu, oyuncuları, imdb, ekşi, yorumları, izle, film yorumu, trt 2, 1929, yönetmeni, fragmanı, senaristi gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Old and New filmi, 1929 yapımı bir Sovyet drama filmidir. Grigoriy Aleksandrov ve Sergei M. Eisenstein’in yazıp yönettiği filmde endüstriyel ilerleme ile köylünün yaşamanını değiştiren Sovyet Devleti ele alınmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Marfa Lapkina, M. Ivanin, Konstantin Vasilyev ve Vasili Buzenkov gibi oyuncular yer almaktadır. Filmin başrolünde yönetmenin talebi ile profesyonel oyuncular yerine çiftlik işçisi olan Martha Lapkina seçildi. İlk defa 7 Kasım 1929 yılında Sovyet devletinde yayınlandı. Filmin orijinal adı Staroye i novoye ismiyle bilinir. Ayrıca Old and New ismi ile bilinirken bazı bölgelerde The General Line ismi ile de anılmaktadır. Yönetmenin, 19. yüzyılın tarım geleneklerinden 20. yüzyılın daha mekanize prosedürlerine kadar olan ilerlemeyi izlemek için basit aksesuarlar kullandı.

Siyah beyaz olan ve toplamda 2 saat 1 dakikadan oluşan film izleyenlerinden 7,3 imdb puanı topladı. (Filmin güncel imdb puanı için buraya tıklayınız.)

Eski ve Yeni Filmi Konusu

100.000.000 köylü okuma yazma bilmeyen, yoksul, açtır. Bir gün gelir, bir kadın artık eski hayatını yaşayamayacağına karar verir. Yeni Sovyet devletinin ve endüstriyel ilerlemenin yollarını kullanarak köyünün yaşamını ve emeğini değiştirecektir.

Kendini yoksulluğa maruz bırakmak istemeyen atsız bir köylü olan Marpha Lapkina, yerel tarım uzmanı ve fakir erkeklerle birlikte bir mandıra arteli düzenler. İşçi-patronlar ilk traktörü almalarına yardım ediyor ve biraz sonra düzinelerce traktör artel arazisini işliyor.

Eski ve Yeni Filmi Oyuncuları

Filmin oyuncu kadrosunda Marfa Lapkina, M. Ivanin, Konstantin Vasilyev ve Vasili Buzenkov gibi oyuncular yer almaktadır.

Karakterleri

Marfa Lapkina – Marfa
M. Ivanin – Marfa’s son
Konstantin Vasilyev – Tractor Driver
Vasili Buzenkov – Secretary of the milk cooperative
Nejnikov – Schoolmaster
Chukamaryev – The butcher
Ivan Yudin – Komsomolets
E. Suhareva – Witch
G. Matvei – Priest

Film Fragmanı

Sessizlik (The Silences) Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR