Evan Rachel Wood kimdir? Westworld'ün Dolores'i - Yorum Güncel

Evan Rachel Wood kimdir? Westworld’ün Dolores’i

07.04.2020
Evan Rachel Wood kimdir? Westworld’ün Dolores’i

Evan Rachel Wood kimdir? Westworld Dolores kim? yaşı, boyu, kilosu, evli mi, instagram hesabı, Westworld dizisinde rolü, hayatı, biyografisi gibi aramalarınıza Yorum Güncel’den ulaşabilirsiniz.

Hayatı

Evan Rachel Wood, 7 Eylül 1987’de Raleigh Kuzey Karolina’da dünyaya geldi. Babası yerel halk tarafından tanınan bir şarkıcı ve oyuncu İra David Wood, annesi oyuncu, şarkıcı ve eğitmen Sara Lynn More’dur. Abisi İra David Wood’da oyuncudur. Ayrıca Dana adında bir erkek kardeşi vardır.

Evan Rachel Wood oynadığı dizi ve filmler

Evan Rachel Wood, 1994’ten itibaren çocuk oyuncu oalrak dizilerde rol almaya başladı. 1996’da anne ve babasının ayrılmasından sonra Los Angeles’a annesine taşınan Wood, Profiler adlı dizide 1 sezon oynadı. Ardından Once and Again adlı dizide Jessie Sammler karakterine hayat verdi. Genç oyuncu ilk büyük rolünü ise 1998 yılında Didding to China adlı düşük bütçeli bir filmde oynadı. Bu film çocuk jürisi tarafından Chiago’da ödül aldı. Bu filmin ardından Practical Magic adlı fantastik aile filminde Sandra Bullock ve Nicole Kidman ile birlikte oynadı.

Gençlik yıllarında 2002’de Little Secret adlı dizide aldığı rol ile başlayan Wood, 14 yaşındaki Emily Lindstorm adlı bir kemancıyı canlandırdı. Bu rolüyle Genç oyuncu ödüllerine aday gösterildi. Aynı yıl içerisinde s1m0ne adlı filmde ön plana çıktı. Bu film sonrası Al Pacino ile birlikte çalışma şansı elde etti. 2007 yılında kendi jenerasyonunun en iyi kadın aktrislerinden biri seçildi. 2006 yılında King of California filmde gösterdiği performanla ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. 2010 yılında The Conspriator adlı filmde başarılı bir performans sergiledi.

Evan Rachel Wood ve Westworld’de Dolores karakteri

2016 yılında ise HBO’nun yüksek bütçeli dizilerinden biri olan Westworld’de Dolores Abernathy karakteri ile daha çok tanındı. Dizinin güçlü kadrosu içerisinde kendini göstermeyi başaran Rachel Wood, tanınırlığını da bu dizi ile daha da arttırmayı başardı. Dizi halen yayın hayatına devam ederken, güzel oyuncu dizi macerasını sürdürmeye devam ediyor.

Evan Rachel Wood’un tartışma yaratan Kobe Bryant Tweet’i

Rachel Wood, Kobe’nin ölümü sonrası çok tartışılan tweeti ile de gündeme gelmişti. Wood, Kobe’nin ölümü için paylaştığı tweet’te “Bu olanlar çok trajik, Kobe’nin ailesi için çok üzgünüm. O bir spor kahramanıydı. Aynı zamanda bir tecavüzcüydü. Ve bu gerçekler aynı anda varolabilir” dedi. Bu tweete uzun süre gündem düşmemiş ve sosyal lince maruz kalmıştı.

Boyu

1.63

Yaşı

33

Kilosu

54

Instagram hesabı

www.instagram.com/evanrachelwood

YORUMLAR