Rastgele Yazı

Fenerbahçe-Alanyaspor maçında neler oldu?

Fenerbahçe-Alanyaspor maçında neler oldu?

Süper ligin 21. Haftasında Fenerbahçe, Alanyaspor’u ağırladı.

Son dönemlerdeki formu oldukça iyi olan Alanyaspor ile oynanacak maçın zor geçeceğini tüm taraftarlar çok iyi biliyordu fakat olayın bir başka boyutunu yani bu kadarını hiç kimse beklemiyordu.

Teknik direktör Ersun Yanal Başakşehir ve Trabzonspor maçında olduğu gibi  Alanyaspor’a karşı da aynı ilk 11’i tercih etti.

Futbolu Konuşmak Anlamsız

Fenerbahçe maça baskılı taraf olarak başladı. Zaman zaman da Alanyaspor baskı kurmaya çalıştı. Maçın 29. Dakikasında Jailson’un ceza sahası içinde eline top çarparak penaltı kararı verildi. Bu penaltı kararının doğru olduğunu düşünüyorum fakat…

Topun başına geçen Papiss Cisse’nin penaltı vuruşunu Altay Bayındır kurtardı ama kural ihlali yapıldığı gerekçesiyle penaltı tekrar edildi ve bu defa Papiss Cisse golü atmayı başardı. Penaltı’da kural ihlali yalnızca Fenerbahçe’ye karşı işliyor demek ki. Yeni Malatyaspor maçındaki Emre Belözoğlu’nun tekrar edilmeyen penaltı vuruşunu varsayarsak. Aslında bugün futbol konuşmak için iğrenç bir gece olduğunu düşünüyorum. Bir çok Futbolseverin bir çok Fenerbahçelinin bu hayatta sımsıkı sarıldığı şeylerden biri futbol iken insanların gözlerinin içine baka baka hatta ve hatta salağa yatma numaralarıyla futbolu katledenlerin olduğu bu ortamda yapılanlar futbolun gerisinde kalıyor ne yazık ki.

Talimatlı Hakemler

Her defasında hakem hatalarının bu denli maçın sonucuna etki edecek rezil kararlar vermesi ya da birilerinin onlara bu kararları vermesi yönündeki talimatlarının olduğu açık açık ortada.

Fenerbahçe bugün çok iyi bir futbol sergilemedi evet ama iki net penaltı pozisyonu da verilmedi. Bir net penaltısı ortamı yumuşatmak adına verilmiş olabilir ama verilmeyen penaltıları da Fenerbahçe taraftarları da yutacak değil. Maçta iki penaltı kullanan hatta tekrar edileni sayarsak da üç penaltı verilen ve kullanan Alanyaspor yalnızca bir penaltı vuruşunu gole çevirebildi. Alanyaspor’a bu kadar kolay penaltı verilebilirken söz konusu penaltı pozisyonu olunca hakem Ümit Öztürk pozisyonu izlemeye VAR monitörüne bile gitmiyor.

Bu geceden sonra bir kez daha iyi anladık ki Fenerbahçe’ye çok büyük bir operasyon çekiliyor. Olası bir şampiyonluğu açık açık engellenmeye çalışılıyor. Gündüz saatlerinde başkan Ali Koç’un keskin açıklamalarından sonra bunların yapılması sizce de tesadüf müdür ?

Maç sonunda teknik direktör Ersun Yanal’ın  “Bu kadar büyük bir camianın ayarlarıyla oynuyorsunuz” açıklaması da tüm Fenerbahçe’lilerin artık çıldırdığını gösteriyor. Ben de bu akşam futbol konuşmak isterdim, pozisyonları anlatmak isterdim fakat dediğim gibi böyle rezil bir gecede futbol konuşmak hem ahmakça hem de gereksiz…

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*