Ferzan Özpetek En iyi filmleri (Filmografisi) - Yorum Güncel

Ferzan Özpetek En iyi filmleri (Filmografisi)

30.11.2021
Ferzan Özpetek En iyi filmleri (Filmografisi)

Ferzan Özpetek En iyi filmleri, son filmi, en iyi filmleri, ekşi, filmografisi, film listesi, sinema anlayışı, en iyi filmleri listesi gibi aramalarınıza YOGÜ listelerinden yanıt bulabilirsiniz.

Ferzan Özpetek En iyi filmleri hakkında

Türk asıllı İtalyan yönetmen Ferzan Özpetek’in sinema anlayışı ve çektiği filmleri Türkiye’de ilgi çekiliyor ve beğeni ile izleniyor. Ünlü yönetmenin en iyi filmlerini liste olarak görmek isteyen, filmografisini öğrenmek isteyenler için liste hazırladık.

İşte YOGÜ Listeleri tarafından hazırlanan en iyi Ferzan Özpetek En iyi filmleri listesi:

2020 – Şans Tanrıçası

Filmin Konusu : Uzun süreli ilişkileri bir çıkmaza giren Alessandro ve Arturo’ nun yakın arkadaşlarının kendilerinden iki günlüğüne çocuklara bakmalarını istemesiyle ilişkilerine farklı bir noktadan bakmalarını konu ediyor.

2017 – Napoli’nin Sırrı

Filmin Konusu : Genç bir kadın olan Adriana, gittiği bir partide Andrea adındaki bir adamla tanışır. Andrea, özgüveni yüksek ve çekici bir adamdır. Geceyi Andrea ile geçiren Adriana, hayatının aşkını bulduğunu düşünür. Genç kadın, hayatının değişeceğini, her şeyin güzel olacağını hayal ederken , Andrea’nın buluşmaya gelmemesi genç kadını hayal kırıklığına uğratır.

2017 – İstanbul Kırmızısı

Filmin Konusu : Uzun bir süre yurt dışında yaşayan editör Orhan Şahin, ünlü yönetmen Deniz Soysal’ın ilk kitabı üzerinde çalışmak için İstanbul’a gelir. Deniz, ailesiyle birlikte bir yalıda yaşamaktadır. Orhan daha ilk günden kendisini Deniz’in karmaşık ilişkileri, esrarengiz arkadaşları ve aile bireylerinin ortasında bulur.

2014 – Kemerlerinizi Bağlayın

Filmin Konusu, Elena ‘nın Antonio’ ya duyduğu ve karşılık gördüğü aşk. Genç kadın bu yasak tutkuyu yaşarken Giorgio ile iki yıllık ilişkisini sürdürmektedir.Antonio Elena ‘nın en yakın arakadaşının sevgilisidir.Ama artık onlar hayatlarındaki kuralları hiçe sayarak duygularına teslim olmayı kabul etmişlerdir.

2012 – Şahane Misafir

Filmin Konusu, Pietro’nun tek hayali aktör olmaktır. Roma’ya gelir ve önce bir pastanede çalışmaya başlar.Aynı zamanda da aktörlüğe giden yolları araştırır. Maria’nın evine misafir olarak yerleştikten sonra kendi evine çıkar ama evde bir gariplik sezer. Sanki eşyalar kendi kendine hareket etmektedir. Gece durmayan fısıltılar duymaktadır. Pietro sevimli dairesinde hayali sakinlerin yaşadığını keşfedecektir.

2010 – Serseri Mayınlar

Filmin Konusu, Contoneler , makarna fabrikasının sahibi , burjuvaziye mensup varlıklı bir ailedir.Ailenin erkek çocuklarının eşcinsel olduklarını açıklamalarıyla aileyi sıkıntılı zamanlar beklemektedir.

2008 – Mükemmel Bir Gün

Filmin Konusu: İki çocuk sahibi olan Emma ve Antonio, bir yıl önce ayrılmışlardır. Antonio, beraber yaşamış oldukları evde artık tek başına oturmaktadır. Emma ise, çocuklarını da alarak annesinin yanına yerleşmiştir. Bir gece vakti, Antonio’nun dairesinden silah sesleri duyulur. Komşular tarafından çağrılan polisler kapıyı kırarak daireye girmeye hazırlanırken ; Emma ve Antonio ‘nun yaşamı gözler önüne serilir.

2007 – Bir Ömür Yetmez

Filmin Konusu, Uzun zamandır birlikte olan arkadaş grubu farklı karakterlere sahip bir grup çiftten oluşmaktadır.Görünürde bu çiftlerin hayatları yolunda gitmektedir. Dışarıya vuramadıkları sorunlar Lorenzo ‘ nun ani ölümüyle ortaya çıkar.Tüm saklı duygular artık gün yüzündedir.

2005 -Kutsal Yürek

Filmin Konusu, Irene küçük yaşta annesini kaybederek teyzesi Eleonora tarafından büyütülür. Başarılı ve işkolik olan Irene teyzesi gibi büyük adımlar atmak istemektedir. Ailesinden miras kalan evi satmaya karar vermesiyle Irene kendini ve hayatını sorgular. Evin yıllar önceki haliyle muhafaza edilmiş odalarını keşfettikçe genç kadın duygularından şüphe duyar. Kendisiyle çatışırken Irene, İtalya’nın yoksul yüzüne de ilk defa tanık olmaktadır.

2003 – Karşı Pencere

Filmin Konusu, Tavuk paketleyen bir firmada muhasebeci olan Giovanna mezarlıkta çalışan bir adamla evlidir. Giovanna karşı apartmanda yaşayan gizemli adama aşık olur. Aralarındaki ilişki Giovanna’nın yaşlı bir adamdan öğrendikleri doğrultusunda giderek daha da güçlenir. Yaşlı adam 1943 yılı sonbaharında yaşanan bazı olayları halen hatırlamakta ve o günlerde yaşamaktadır adeta.

2001 – Cahil Periler

Filmin Konusu, Antonia ve Massimo 15 yıllık evli ve mutlu bir çifttir . Massimo bir araba kazası sonucu hayatını kaybeder. Antonia’nın annesi Massimo’nun ofisindeki eşyaları toplayıp Antonia’nın evine getirir. Ofisten gelen bir tablo Antonia’ya kocasının hayattayken onu aldattığını düşündürür ve bunu araştırmaya başlar. Öğrendikleri karşısında hayatının gerçekleriyle yüzleşir.

1999 – Harem Suare

Filmin Konusu, Yıl 1908. Sokakta devrimin sesleri yükseliyor. Sultan Abdülhamit, sarayında operasını dinliyor. Acıklı sondan hoşlanmayan Sultan , operanın sonunu yeniden yeniden yazdırıyor. Operanın sonunun şekillenmesiyle Violetta ölmüyor. Violetta’nın kimliği cariye Safiye’ de hayat buluyor. Sultanın karısı olan cariye Safiye ve Nadir ‘in arasında aşk doğuyor.

1997 – Hamam

Filmin Konusu, Francesco ve Marta , Roma ‘da yaşayan bir çifttir. Bir gün Francesco teyzesi Anita ‘ yı kaybeder. Bu ölüm çifti İstanbul’a doğru yola çıkararak kendilerine miras kalan hamamın satışına yönlendirir. Francesco hamamı işleten aile fertlerinden birine karşı kendini yakın hisseder. Gün geçtikçe Francesco kendini Türkiye’ye ait hissedince hamamın satışından vazgeçer.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR