Feud Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Feud dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix dizileri, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

27.02.2021
Feud Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Feud dizi, (Feud: Bette and Joan) konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix dizileri, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

5 Mart 2017‘de Amerikan televizyon kanalı FX tarafından yayınlanmaya başlayan biyografik drama dizisidir. Ryan Murphy tarafından tasarlanan dizi, toplam 1 sezon 11 bölümden oluşuyor. 23 Nisan 2017’de yayınlanan 11. bölümü ile mini dizi olarak tasarlanan dizi yayın maratonunu tamamladı. Dizinin oyuncu kadrosunda Jessica Lange, Susan Sarandon, Judy Davis, Jackie Hoffman, Alfred Molina ve Stanley Tucci gibi isimler yer alıyor. IMDbde 16 bini aşkın kişi tarafından oylanan dizi 8,5‘lik puana sahip oldu.

Feud konusu

Dizinin konusu, Bette Davis ve Joan Crawford… Bu iki isim belki de Hollywood dünyasının belki de en çok çekişen iki kadın oyuncusu. Öyle ki, her ikisi de 1930 ve 1950 yıllarına dek yüzlerce sinema filminde başrolde oynamışlar ancak hiçbir zaman yan yana gelmemişler. Yıllarca gazete ve dergilere birbirlerinin hakkında ağza alınmayacak sözler sarf etmişler. Ancak sonunda kaderin bir cilvesi olsa gerek “What Ever Happened to Baby Jane” filminde başrolleri paylaşma kararı almışlardır. Ancak bu filmin çekim süreci oldukça sancılı geçer. Hatta bir rivayete göre: Bette Davis, What Ever Happened to Baby Jane filmindeki oyunculuğundan ötürü Oscara aday olur. Buna çok içerlenen Joan Crawford, diğer Oscar adaylarını tek tek arayarak onlara ödül aldıkları takdirde Oscar heykelciğini kendisinin almasını önerir. Sonunda Oscarı başka bir oyuncu kazanır ve Joan Crawford onun yerine gidip heykeli alır…

Feud oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Jessica Lange, Susan Sarandon, Judy Davis, Jackie Hoffman, Alfred Molina ve Stanley Tucci gibi isimler yer alıyor.

Jessica Lange – Joan Crawford
Susan Sarandon – Bette Davis
Judy Davis – Hedda Hopper,
Jackie Hoffman – Mamacita,
Alfred Molina – Robert Aldrich,
Stanley Tucci – Jack L. Warner,
Alison Wright – Pauline Jameson,
Catherine Zeta-Jones – Olivia de Havilland,
Kathy Bates – Joan Blondell,
Kiernan Shipka – B. D. Merrill,
Dominic Burgess – Victor Buono,
Reed Diamond – Peter,
Joel Kelley Dauten – Adam Freedman

Dizi yorumları

bir ryan murphy, american horror story ve jessica lange fanatiği olarak şimdiden iki ufak teaser’ıyla beni çıldırtan dizi. bu adamın dizilerinde yakaladığı tadın bağımlısıyım sanırım ve teaserları izleyince farkettim ki tez elden ahs’nin tüm sezonlarını baştan sona bir kez daha geçmem gerek.

  • Leeloodallas / Ekşi Sözlük

ilk bölümü ile evvet! dedirtmiştir. jessica lange, susan sarandon, jazz, aktris egosu, 60’lar. daha ne olabilir ki. ryan murphy bu işi çok iyi biliyor.

  • Yayerkegi / Ekşi Sözlük

mad man’den sonra en iyi dönem dizisi olma potansiyeli olan bir iş. beğenerek izliyoruz.

  • inadıminat / Ekşi Sözlük

altyazıları her yerde çok geç çevrilen ve sabırsızlık yaratan dizi. bir hollywood golden age aşığı olarak joan ve bette düşmanlığı izlemek tatmin ediyor.

  • voughan4 / Ekşi Sözlük

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.