Filmleri müzikle yoğuran adam: Hans Zimmer kimdir? - Yorum Güncel

Filmleri müzikle yoğuran adam: Hans Zimmer kimdir?

15.11.2019
Filmleri müzikle yoğuran adam: Hans Zimmer kimdir?

Hans  Zimmer kimdir? sorusu sıkça aranıyor. Hans Zimmer film müzikleri, konserleri, Hans Zimmer Kaç yaşında? Nereli? Karayip Korsanları film müziği gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Bugün bildiğimiz çok güzel bir çok filmin arkasında Hans Zimmer adından büyük bir müzisyen olduğunu biliyor muydunuz? Belki de en çok sevdiğiniz filmleri sevmenizin sebebi bile Hans Zimmer olabilir. Peki bu dahi derecesinde mükemmel müzikler ile dünyamızı değiştiren Hans Zimmer kimdir?

Hans Zimmer kimdir?

Zimmer, 12 Eylül 1958 yılında Almanya’nın Frankfurt kentinde dünyaya gelmiştir. Müzik kariyerine Buggles grubu ile bir 45’lik parçası ile başlayan Zimmer, bu eseri ile dikkat çekmiştir. MTV’nin yayına geçtiğinde yayınladığı ilk şarkı bu 45’likte bulunan Video killed the radio star adlı şarkısıdır.

Hans Zimmer ve müziklerini yaptığı filmler

Müzik kariyerinde belirli bir noktaya gelen Zimmer, asıl kenti sanatını film müzikleri alanında ustaca gösterdi. Stanley Myers ile girdiği film müziği yapma işi onu bugünkü sanat dünyasındaki yerine taşıdı. Zimmer’in belki de bu konuda asıl parladığı film, Tom Cruise ile Dustin Hoffman’ın başrollerini oynadığı Rain Man oldu. Filmin tüm müziklerini kendi başına yapan Zimmer, dikkatleri üzerine çekti. Daha sonraki çalışmalarında bugünkü tanıdığımız Hans Zimmer’ı yaratan eserleri ile “Aslan Kral” (The Lion King) Pirates of the Caribbean (Karayip Korsanları), Batman Begins (Batman Başlıyor) Batman Dark Night, Batman Dark Night Rises, İnception (Başlangıç), Interstellar( Yıldızlararası), The Last Samurai (Son Samuray), Sherlock Holmes, Gladiator, Pasific, Melekler ve Şeytanlar, The Simpsons, Da vinci’nin şifresi, Madagascar, King Arthur ve Pearl Harbor gibi filmleri hafızalara kazıyan müzikler yarattı.

Hans Zimmer’in başarıları

Hans Zimmer’in Karayip Korsanları için yaptığı müzik Türkiye’de tv kanallarında bir dönem haber bültenlerinde sıkça kullanılan müziklerden biriydi. 7 kez Oscar’da en iyi müzik dalında adaylığı bulunan Hans Zimmer, Lion King’deki adaylığı ile bu ödüle layık görülmüştür. 50’den fazla Hollywood filminin müziklerini yapan Alman müzisyen, 4 grammy 2 de altın küre, (Golden glob) ödülünün de sahibidir. Ayrıca Zimmer, 2020 yılında vizyona girmesi beklenen Top Gun: Maverick, Dune ve Wonder Woman 1984 filmlerinin de film müziklerini hazırlamaktadır.

Özel hayatı

1977’den bu yana aktif bir biçimde bu işi en iyi şekilde yapan 61 yaşındaki başarılı müzisyen eşi ve 4 çocuğu ile birlikte Los Angeles’ta hayatını sürdürmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.