Fringe Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Fringe Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, kaç sezon, kaç bölüm, Olivia kim, Walter kim, Peter kim, Astrid kim gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

28.08.2020
Fringe Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Fringe Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, kaç sezon, kaç bölüm, Olivia kim, Walter kim, Peter kim, Astrid kim gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 9 Eylül 2008’de Amerikan tv kanalı Fox’ta yayınlanmaya başlayan bilim kurgu fantastik türünde yer alan yapımdır. Toplam 5 sezon 100 bölümden oluşan dizi, 18 Ocak 2013’te yayınlanan 5.sezon 13.bölümü ile ekranlara veda etti. Dizi J.J. Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci gibi isimler tarafından yaratıldı. Dizinin yapım aşamasında “Lost”, “The X-Files”, “Altered States” ve “The Twilight Zone” dizilerinden ilham alındığı açıklanmıştı. Dizi IMDb‘de 215 bin kişi tarafından oylandı ve 8,4’lük puana sahip oldu. Dizinin kadrosunda Anna Torv, John Noble, Joshua Jackson, Jasika Nicole ve Blair Brown gibi isimler yer aldı.

Fringe konusu

Dizinin konusu, özel ajan Olivia Dunham, çılgın bilim adamı Walter Bishop ve üstün zekalı oğlu Peter Bishop’ın metafizik ve ileri bilim ile ilgili konuları araştırmasını anlatmaktadır. Tüm dünyada nedeni belirlenemeyen ve deney olduğu düşünülen olaylar (Yeni doğan bir bebeğin çok hızlı yaşlanıp birkaç dakika içinde ölmesi vb.) The Pattern ile ilişkilendirilmektedir. Olivia Dunham, Walter Bishop ve oğlu Peter Bishop bu olayları açıklamak ve bağlantılarını bulmak için görevlendirilirler. Pattern’dan yola çıkan ekip Massive Dynamic adındaki dünya teknoloji pazarını elinde bulunduran şirketle bağlantı bulurlar ve düşmanlarının ZFT (Zerstörung durch Fortschritte der Technologie) adındaki bioterörist grubu olduğunu öğrenirler.

Fringe oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Anna Torv, John Noble, Joshua Jackson, Jasika Nicole ve Blair Brown gibi isimler yer aldı.

Anna Torv – Olivia Dunham
Joshua Jackson – Peter Bishop

Jasika Nicole – Astrid Farnsworth
John Noble – Dr. Walter Bishop
Lance Reddick – Phillip Broyles
Blair Brown – Nina Sharp
Michael Cerveris – The Observer
Kirk Acevedo – Charlie Francis
Seth Gabel – Lincoln Lee
Ryan McDonald – Brandon Fayette
Mark Valley – John Scott
Michael Kopsa – Captain Windmark
Lily Pilblad – Ella
Leonard Nimoy – Dr. William Bell
Ari Graynor – Rachel

Dizi yorumları

heyecanla ekrana kilitleyen, kurgusu ve ekibi ile büyüleyen, bitirdikten sonra hafızam silinse de baştan izlesem dedirten dizidir kendileri

(Ekşi Sözlük) – diyetciniz

hala en beğendiğim diziler arasında ilk sıralarda olan dizi. baştan bir daha izlemeyi ister miyim? elbette ilk fırsatta.

(Ekşi Sözlük) – misstub

bilim kurgu dizilerinde favorimdir. yıllar oldu izleyeli ama hala tadı damağımda.. gerçi son sezon biraz düşüşe geçmiş olsa da gayet başarılı bir dizidir.

(Ekşi Sözlük) – not your opinion

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle