Fulya Öztürk Kimdir? Fulya ile Umudun Olsun Sunucusu

Fulya Öztürk kimdir? yaşı, boyu, kilosu, kariyeri, nereli, instagram hesabı, twitter hesabı, Fulya ile Umudun Olsun Sunucusu, kariyeri, biyografisi, hakkında evli mi, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

15.07.2021
Fulya Öztürk Kimdir? Fulya ile Umudun Olsun Sunucusu

Fulya Öztürk kimdir? yaşı, boyu, kilosu, kariyeri, nereli, instagram hesabı, twitter hesabı, Fulya ile Umudun Olsun Sunucusu, kariyeri, biyografisi, hakkında evli mi, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı- Biyografisi

1989 yılında Adana’da doğdu. Liseyi Adana Gündoğdu Koleji’nde bitirdi. Ailesinin Hukuk Fakültesi okumasını istemesine rağmen, Öztürk, hayalini kurduğu meslek olan muhabirlik yapmak için Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne başladı. Üniversiteye başladığı ilk yıl televizyonculuk üzerine stajlar yapmaya başladı. İşini insanları severek yaptığı söyleyen Fulya Öztürk, ilkokul yıllarından üniversite yıllarına kadar Keman ve Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Kendisi için bir tutku olduğunu ifade eden başarı muhabir, Adana’da da konserlere çıktı. En fazla özlediği ve mutlu olduğu yer Barcelona olduğunu ifade ediyor.

Kariyeri

İlk olarak Doğan TV’nin “Staj On Air” programıyla Star TV iç yapımlarda stajyer olarak bulundu. Fulya Öztürk, Profesyonel anlamda iş hayatına ise 2008 yılına gelindiğinde CNN TÜRK Programlar Departmanı ile başlamış oldu. Cem Seymen’le İş Seyahati adlı programında ve Dr. Elif Ilgaz Aydınlar’la Yaşama Sevinci adlı programının prodüktörlüğünü yaptı. Başkent İletişim Akademileri’nde Diksiyon ve Drama eğitimi aldı.

Fulya Öztürk ve CNN Türk Muhabirliği

2011 yılında CNN Türk haber merkezinde görev alan Öztürk, 2014 yılında bu yaan halen aynı kanalda muhabirlik yapmaya devam etmektedir. İlginç röporatjları, röportaj yaptığı vatandaşlarla olan içten diyalogları ve dikkat çeken imajı ile gündeme gelen Öztürk, Adanalı olduğunu da sosyal medya hesabından her fırsatta paylaşıyor. Bşaarılı muhabri aynı zamanda Ekşi sözlükte açılan içeriklerde de sık sık konuşulan popüler muhabirlerden biri. En çok hatırlanan canlı yayınları ise fırtınalı ve yağmurlu bir günde zor şartlarda yaptığı yayın olmuştu. Ayrıca yaşanan Elazığ ve Van depremi, Suriye sınırında gerçekleştirilen operasyonlar, Deniz Acıpayam Depremi gibi önemli olaylar da yerinden muhabirlik yapmıştı.

2021 Temmuz ayı itibari CNN Türk’teki 14 yıllık kariyerine son vererek FOX TV’de Fulya ile Umudun Olsun programının sunuculuğunu yapmaya başlamıştır.

Çalışmaları

“Kobani’den kaçan Suriyeli Besma’nın hikayesi” ve “üniversite hastanelerinde hasta yakınlarından istenen medikal malzeme” haberi, “Türkiye’de Romatolog yok”, “Bir doktorun 36 saat nöbet çilesi” haberleri ve Avrupa’ya kaçmak için İzmir’e gelen Suriyelilerin kaçak yollarla nasıl göç ettiklerini anlattığı “Sığınamayanlar Belgeseli” çok ses getirdi.

Fulya Öztürk ve Tedx konuşması

Başarılı sunucu TEDx’de ‘Bırakın size deli desinler’ adlı bir konuşma yapmıştır. İzlemek isteyenler için:

Fulay Öztürk Yaşı

31

Nereli

Adana

Boyu

Bilinmiyor

Kilosu

Bilinmiyor

Fulya Öztürk Instagram hesabı

@fulyaozturkk

Twitter hesabı

Hesabı yok.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR